Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2020, 13:55   #11
Dariusz Ratkowski
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 diesel Eco blue
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowa Kuga model 2020 roku. Czy są już jacyś użytkownicy szczęśliwcy mogący podzielić się własnymi wrażeniami? Mile widziani z silnikiem jak w wątku ale nie tylko oczywiście
Mam od czerwca tego roku wszystko do tej pory super komfort jazdy, prowadzenie, przyspieszenie super. Spalanie średnie miasto i troche po za miastem 5,7.
Problem pojawił się we wrześniu po pierwszych mocniejszych deszczach.
Woda zalewa filt powietrza i przez mokry filt nie działają nawiewy i klimatyzacja. Naprawiany już dwa razy, wymiana filtrów i sytuacja się powtarza. Obecnie poszło zgłoszenie do inżynierów Forda bo nie wiadomo jaka jest tego przyczyną, może to jakaś wada konstrukcyjna.
Czy ktoś miał już ten sam problem?

Dariusz Ratkowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 20:43   #12
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Cześć, za 2 tygodnie odbieram kuge i zastanawia mnie to czy nadal masz z tym problem? Udalo się temu jakoś zaradzić?
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 11:00   #13
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Cytat:
Napisał Dariusz Ratkowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam od czerwca tego roku wszystko do tej pory super komfort jazdy, prowadzenie, przyspieszenie super. Spalanie średnie miasto i troche po za miastem 5,7.
Problem pojawił się we wrześniu po pierwszych mocniejszych deszczach.
Woda zalewa filt powietrza i przez mokry filt nie działają nawiewy i klimatyzacja. Naprawiany już dwa razy, wymiana filtrów i sytuacja się powtarza. Obecnie poszło zgłoszenie do inżynierów Forda bo nie wiadomo jaka jest tego przyczyną, może to jakaś wada konstrukcyjna.
Czy ktoś miał już ten sam problem?
Cześć, za 2 tygodnie odbieram kuge i zastanawia mnie to czy nadal masz z tym problem? Udalo się temu jakoś zaradzić?
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 19:59   #14
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Witam wszystkich ,jestem tu nowy.Pragnę odpowiedzieć na post Dariusza i po części Gutozaura.Miałem problem tak samo z nawiewami i okazało się ,że była woda w filtrze kabinowym.W listopadzie wymieniony został filtr powietrza który był mokry jak u kolegi.Druga wizyta w aso z tego samego powodu i stwierdzono u mnie niedoklejenie obudowy tegoż filtra do ściany grodziowej.Zapytam się innych użytkowników nowej Kugi jak u Państwa wygląda sprawa ciepła w kabinie po rannym rozruchu, bo ja jestem niezadowolony z komfortu cieplnego .W pamięci mam Mondeo poprzednie 1.8 tdci 125 km w którym szybko nagrzewała się kabina ,nawet podczas dużych mrozów.Pozdrawiam
MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 11:14   #15
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Cytat:
Napisał MONDU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich ,jestem tu nowy.Pragnę odpowiedzieć na post Dariusza i po części Gutozaura.Miałem problem tak samo z nawiewami i okazało się ,że była woda w filtrze kabinowym.W listopadzie wymieniony został filtr powietrza który był mokry jak u kolegi.Druga wizyta w aso z tego samego powodu i stwierdzono u mnie niedoklejenie obudowy tegoż filtra do ściany grodziowej.Zapytam się innych użytkowników nowej Kugi jak u Państwa wygląda sprawa ciepła w kabinie po rannym rozruchu, bo ja jestem niezadowolony z komfortu cieplnego .W pamięci mam Mondeo poprzednie 1.8 tdci 125 km w którym szybko nagrzewała się kabina ,nawet podczas dużych mrozów.Pozdrawiam
Czy w takim razie ktoś się orientuje czy można przed wydaniem samochodu żadać sprawdzenia tego? Później jasne że to zrobią ale, ja stracę czas bo bede musiał tam pojechać.

Jeszcze jedna sprawa z innej beczki. Byłem oglądać samochód po przyjeździe, bo ciągneli go z salonu z drugiego końca Polski i jedno co zwróćiło moją uwagę to z przodu ta cienka ramka przy nadkolu odstawała. Pa n który pokazywał mi auto powiedział, że pewnie zaczep jest odczepiony i to zrobią. Wiadomo zdarza się, ale czy mam się tym martwić? Oczywiście jeżeli tego nie naprawią to nie odbiorę auta jednak trochę mnie to zaniepokoiło, bo wiadomo człowiek odrazu sobie wyobraża że już coś było wymieniane. Dodam że samochód był przy mnie sprawdzony miernikiem lakieru i wszystko było ok, chociaż w jednym miejscu odczyt był bardzo duży, ale to chyba jakiś paproch był bo kawałek obok było już normalnie około 150 mikrometrów. Jeszcze jedno pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby stwiedzić czy pojazd stał w salonie przez kilka miesiecy i ludzie do niego wsiadali? Pytam ponieważ, wiedziałem że taki będzie, bo tak mi mówił sprzedawca zresztą sam znalazłem ten samochód na stronie forda, a po przyjeździe okazało się że jest zafoliowanym nie ma ramki na tablice rejestracyjne, także z ciekawości zastanawiam się czy go sami tak przygotowali że niby jednak stał na placu czy rzeczywiście udało się jednak trafić taki niewymacany.
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 18:36   #16
Marcin 222
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: Wrocław
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 Ecoblue MHEV 150 KM
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Mam to auto od 10 dni! W wersji Titanium X doposażone w mnóstwo gadżetów. Brakuje tylko szyberdachu i automatu/ Na razie jestem bardzo zadowolony. Do testów dali mi Kugę III z silnikiem 1.5 Ecoboost i wydało mi się to dość mułowate. To chyba za słaby silnik jak na tak dużą maszyne. Za to miękka hybryda 2.0 ecoblue 150 KM to zupełnie inna jazda. 370 Nm robi swoje i czuć przyspieszenie choć to auto nie jest demonem prędkości. Pewne kłopoty miałem z aktywacją Ford Passa ale już działa po resecie. To mój trzeci Ford (wcześniej miałem Focusa MK3 i C-Maxa) i zdecydowanie najlepszy. Spalanie poniżej 6 w jeździe miejskiej robi wrażenie. jeśli codzi o stylistyke to to jest po prostu ładne auto. Na osiedlowym parkingu staję koło nowej Toyoty Rav 4 hybrid, która wygląda kanciasto jak czołg. Jak wrócę z długiej trasy Sylwestrowej to napiszę o innych wrażeniach.
Marcin 222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 21:38   #17
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: nowy model spostrzeżenia 2.0 EcoBlue 1 50KMmHev

Przejechane 9,5 tys km auto sprawuje sie b. dobrze oby tak dalej
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.