Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2011, 13:52   #11
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Ostanio bylem na etapie rozpatrzenia zakładania glosnikow do tyłu. Wiec musialem sciagnac tapicerke z drzwi tylnych. a wiec dwie śrubki to widac jak sie kucnie sa pod rączku, trzecia znajduje sie w klamce i jest tam zaslepka okragła, a ostatnia rzecz ktora trzyma to wajcha od szyby(szyby manualne). ja sie zdejmuje poprzez zdjecie zawleczki w kształcie litery "OMEGA" i spokojnie sie ja zdejmuje, a nastepnie tylko umiejetnie trzeba wywazyc zaczepy i boczku schodzi.

Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 14:55   #12
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

I jak założyłeś, działają? Jeśli tak to jakie radio, standardowe w gold x?
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 21:07   #13
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Nie zakładalem poniewaz nie ma wiazki, a dokad jest i czy wogole jest to musialbym rozloyc słupek B a wiaze sie z tym prog z przodu i z tylu.
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 13:28   #14
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Żeby sprawdzić, czy kable są doprowadzone do słupka nie trzeba nic rozbierać. Wystarczy wyjąć wtyczkę spod gumowej osłony na zewnątrz słupka - 3 minuty pracy.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 17:20   #15
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Panowie, mam pytanie zaciekawiała mnie sprawa nie rozkładałem słupka czy tam jest wiązka, ale widzę że w gumce między dzwiami idą jakieś kable takie cieniutki jest tam czerwony i inne kolory chyba z 6 kabli, do czego są wyprowadzone te kable do tylnych drzwi ? bo dalej nie widze do czego ida bym musiał tapicerkę rozkładać, też niby nie mam głośników w tylnych drziwiach, szyby na korbkę, hmm ktoś rozkładał tam tapicerkę ?
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 23:21   #16
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

No wkonuc ktos sie zainteresowal temayem. Jaka masz wersje? Ja rozkladalem boczek a kable sa pewnie od centralnego zamka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 07:26   #17
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Poprostu ludzie się interesują bo temat powraca jak bumerang kolejne osoby kupują fiesty mk7 i są zdziwione że kartki głośników są a dzwięku brak, nie wiem czy celowo ludzi wprowadzają w błąd po podczas zakupu nikt nie informuje że tam nie ma głośników człowiek myśli że będzie miał piękne audio słyszalne wszędzie a teraz żona mi narzeka jadąc z tyłu że nic nie słyszy muszę przednie włączać tak głośno że głuchnę (mogli tam zaślepki założyć i było by jasno a nie puste kratki albo ludzi zwodzą)

Dzwoniłem do ASO Pani po numerze WIN nie była w stanie sprawdzić mojej wersji czy wiązka kabli jest doprowadzona przynajniej do słupka powiedziała aby była pewność podjechać do nich do ASO elektryk sprawdzi sprawdzenie jest darmowe, do ceny montażu głośników w aso pod warunkiem że wiązka jest doprowadzona cena za dwie strony = dwa głośniki oryginalne nowe 300 zł. na tył (chodź na giełdzie są po 50 zł. używanych nie zamontują lub problemy z gwarancją) kable łącznie z montażem 212 zł. co daje nam łączną cenę montażu 512 zł. za dwie strony i cały czas mówiła pod warunkiem że są kable już doprowadzone inaczej sprawa nie jest opłacalna związana z wymianą radia ciągnięcia kabli itd itd itd...

Nie wiem czy wiecie czy tutaj to wyczytałem ale każde radio w Mk7 czy jest to wersja najtańsza czy najdroższa ma seryjnie wyjście na wzmacniacz podłączamy wzmacniacz i praktycznie mamy otwartą droge na dowolną ilość głośników gdzie chcemy - lecz tą droga nie chcę iść dobry wzmacniacz to też cena, ciągniecie kabli i podłączenie wzmacniacza też sporo roboty.

W innym poście dowiedziałem się że można się poprostu do przednich podłączyć należy to jednak zrobić umiejętnie i ważne aby podłączyć głośniki szeregowo nie równolegle ! aby nie uszkodzić radzi i przeciążyć dla chętnych mam schemat w razie czego jak to poprawnie wykonać, z tym że to podłączenie ma tez swoje wady przednie głośniki będą grać ciszej no i kłania się rozebranie jeszcze przednich drzwi aby dostać się do kabli od przednich głośników...

Wracając do sprawy i nieszczęsnych tylnych głośników. Wersję mam jedną z tych tanich bez USB i innych pierdółek (chodź z dodatkowymi opcjami jak czujnik deszczu, automatyczne światła dzienne itd) wersja polska salonowa a te chyba wszystkie polskie nie mają głośników, no i głośników nie ma u mnie.

OK co do kabli nie pomyślałem że przecież jest centralny zamek dziwi i te kable będą od niego i to się zgadza widzę na zdjęciu siłownika że idzie do niego wiązka 4 kabli (czerwony,szary, biały,żółty) a ja widziałem chyba 6 sztuk ?? musza jeszcze raz sprawdzić jak będę w autku i je policzyć bo to dwa za dużo, chyba że jakiś czujnik jeszcze otwarcia drzwi przecież jest ?? to mogą być te dwa kable dodatkowe...

patowo z tymi głośnikami może podjadę poprostu do ASO jak za darmo sprawdzają to się nie namęczę przynajmniej rozbierają słupek itd i wtedy się wyjaśni sprawa w jaki kierunku mam iść bo ręce opadają z tymi głośnikami taka drobnostka a męczy...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 08:56   #18
Kruszon91
ford::average
 
Avatar Kruszon91
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 82KM
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Jak sie okaze ze mozna zalozyc to samemu to sie założy, Orginalne głosniki sie doriwe, a moim zdaniem nie sa one takie najgorsze, tylko najgorzej skad dorwac wiązke albo od radia do tyłu, albo od słupka do tylnych głosników.
Podjerzewam ze masz takie radio:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kruszon91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 09:38   #19
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

Przedni panel radia mają wszyscy taki sam pod względem funkcji i przycisków dopiero różnica jest z tyłu pod względem wyjścia z kostki na głośniki albo masz wyjście na 4 głośniki (czyli przednie drzwi) albo na 6 głośników (czyli 4 przednie + 2 tylne) logicznie jeżeli nie masz pociągniętych kabli do słupka do tylnych głośników to nie masz co ciągnąć kabli aż do radia bo i tak ich nie podłączysz bo to znak że radio ma wyjścia tylko na 4 głośniki chyba że masz zamiar zmieniać całe radio na to z wyjściem na 6 głośników... Pozatym nawet jeżeli masz te kable w słupku uda się zdobyć wiązkę podłączysz głośniki pamiętaj że jeszcze pozostaje komputer czyli ustawienie funkcji balansu na tylne głośniki (bo jeżeli je masz w radiu możesz regulować głośność tył i przód) a to już wymaga raczej ingerencji w komputer i oprogramowanie, chyba że wystarczy Tobie granie jednakową siłą przód i tył. Tak czy tak umawiam się na serwis w przyszłym tygodniu podjadę i zobaczę co powie mądry elektryk. Pozatym mam gwarancję na samochód i nie chcę sam ingerować na razie bo w razie jakiegoś zwarcia mogą kwestionować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 13:09   #20
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: głośniki w drzwiach tylnych, jak sie do nich dostać?

P.S dla zainteresowanych otrzymałem odpowiedz z Auto Watin s.j. w Suchym Lesie koło Poznania koszt oryginalnej wiązki do drzwi prowadzącej od słupka do głośnika tylne dzwi

cytując
Koszt tej części to 185 zł za stronę z czasem realizacji zamówienia około 7 dni roboczych.

czyli na dwie strony oryginalny kabel 370 zł. (sporo szukałem i raczej marne szanse dostać używane a zamiennika nie ma)

czyli jeżeli ktoś chce sam to montować to na dwie strony koszt na oryginalnych częściach głośniki 300 zł. + kabel wiązka 370 zł. wychodzi 670 zł. i kłania się samodzielny montaż, w ASO oryginalnym serwisie chcą za wszystko 512 zł. za dwie strony z montażem więc wychodzi taniej (czas montażu 2h) wszystko na nowych częściach

no chyba że ktoś ma wiązkę w słupku, kupi dwa tylne głosniki oryginalne uzywane są po 50 zł. czyli za dwie sztuki 100 będzie miał super szczęście dostanie gdzieś dwie wiązki co raczej graniczy z cudem pewnie jedna wiązka z 40 zł. czyli za dwie 80 zł. / to daje koszt 180 zł. i praca własna z montażem tego wszystkiego.

tak czy tak skłaniam się na serwis teraz tylko czekam na analizę elektrykaw ASO chodz coś czuję że wiązki nie będzie w słupku do głosników...
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , głośniki , tapicerka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.