Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2020, 16:28   #81
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Na naklejce z nr vin pod kodem kreskowym na początku wiersza jest - EXT PNT: XX
I te XX to kod twojego koloru. W instrukcji piszą że jest on uzależniony od roku i miesiąca produkcji.

robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 18:33   #82
Matt1987
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Grzegorzew
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Jaki pasek wieloklinowy pasuje do edga 2.0 ecooboos, kupię go normalnie w sklepie jak tak to może ktoś podpowie jaki.
Matt1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 19:03   #83
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

W normalnym sklepie z kumatą obsługą podajesz markę , model , rok , czasem vin , i masz .... a nienonmalnych sklepów unikaj...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 12:27   #84
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Ford Edge Sport 2017 rok 2.7 EB pasują z wersji europejskiej Edge, S-Max i Galaxy od 2015:
- przednie klocki hamulcowe EBC Green Stuff o nr DP23046,
- tylne klocki hamulcowe EBC Green Stuff o nr DP23047.
Oczywiście, że będą pasowały klocki innych producentów, natomiast te dokładnie modele godzinę temu zostały zamontowane na moim Edku.
W katalogach EBC dla USA wyszukałem klocki EBC o nr ud1818 i nr ud1833, a następnie w katalogu EBC dla Europy znalazłem klocki EBC dla Edka BiTurbo Diesel - opisane klocki porównałem po parametrach technicznych i zamówiłem dla wersji europejskiej model Green Stuff (tylko dlatego, że miałem je w Focusie i byłem mega zadowolony).

Porównałem jeszcze tarcze hamulcowe na tylną oś i okazuje się, że również będzie to samo - co prawda jeden katalog Europa podaje średnicę tarczy 316 mm, a inny dla tej samej tarczy 315 mm, natomiast katalog USA podaje 315 mm - niemniej jednak postanowiłem zamówić tarcze europejskie do tyłu i jestem przekonany, że będą pasować - sprawdziliśmy przy montażu klocków, że ten 1 mm na średnicy spokojnie wejdzie pod zacisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - w najgorszym wypadku tokarka i rura - zebranie 1 mm z długości nie zrobi żadnej szkody dla wytrzymałości - dam znać jak sprawa się wyjaśni, ale to w następnym miesiącu..
W kwestii tarcz przednich - niestety nie było opcji znaleźć w europie, dlatego zakupiłem w USA - przesyłka szybka ale i kosztowna ...
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 21:10   #85
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Chłopaki gdzie najlepiej kupić komplet chłodnic do edga 2.0 ecoboost z 2019 roku? Aso zostaje w ostateczności. Ktoś, coś?
wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 10:19   #86
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Ford Edge Sport 2017 rok 2.7 EB pasują z wersji europejskiej S-Max 1.5 2.0 15-18 tylne amortyzatory. Według katalogów USA powinny być amortyzatory MOTORCRAFT o nr ASH24657 bądź Bilstein B4 o nr 19-283081. W Polsce za pośrednictwem Intercars można teoretycznie kupić te części w cenie blisko 600 zł/szt.
Natomiast szukając głębiej okazuje się, że Bilstein produkuje ten sam amortyzator pod innym numerem katalogowym tj. 19-289588 z przeznaczeniem do S-Maxa rocznik 2015-2018. Cena jednej sztuki to około 240 zł - u mnie już zamontowane (jeden fabryczny był wylany). Przy tej okazji pokusiłem się o sprawdzenie masy całkowitej S-Max i Edga, obawiając się, że amortyzatory do S-Max mogą mieć inną charakterystykę. Okazuje się, że S-Max posiada masę całkowitą kilkadziesiąt kg wyższą niż Edge. Z wiarygodnych źródeł wiem, że Edge i S-Max to ta sama płyta podłogowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 13:35   #87
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Super Informacja - tak właśnie ładują nas producenci aut.Tak samo łożyska z piastami do EDKA pasują od Galaxy 4x4 i S-Max jest to 1/3 kosztów w stosunku do katalogu ,,oryginalnych części"

Bump: Mam na myśli wersję USA...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 19:33   #88
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

ta, w ASO chłodnice do benzyny w polifcie jak tylko w EU diesle, powodzenia życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Obstawiam tylko zamiennik, lub używka, pewnie więcej już ich dostępnych będzie.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2020, 10:15   #89
Chłodny Ar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję lewą przednią półoś z przegubem. Oznaczenie oryginału FoMoCo: F2G3-3B437-AD. Auto to EDGE 2,0 EcoBost 2017 FWD.
Udało się może komuś namierzyć europejski odpowiednik? Serwis początkowo twierdził, że pasuje od któregoś diesla lecz po czasie wycofał się tłumacząc się brakiem dostępności w Europie.
Pozdrawiam.
Arek
Chłodny Ar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 14:22   #90
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Witam, szukam amortyzatory przód do EDGE 3.5V6 AWD, mogą być używki, tylko teraz jakie? które pasują? chodzi mi o naklejkę z numerem części, mają różne kolory (ponoć kolor ma znaczenie). Czy numer części musi być zawsze ten sam? czy inny numer i kolor to inny silnik, napęd AWD lub FWD? Obdzwoniłem już kilku na allegro i każdy mówi coś innego. Od Europejczyka ponoć na pewno nie pasują. Jak ktoś jest w temacie to proszę o pomoc.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.