Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2020, 17:55   #21
BS Ford
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 21-11-2018
Skąd: Sochaczew
Model: Focus,Fiesta,C-max
Silnik: 2,0.1,8.1,6.1,4
Rocznik: 2008,2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz, podobno w tym silniku nie ma takich problemów z sitkiem jak w sławetnym 1.6 TDCi i niby nie trzeba tego ruszać. Ale ja z tych co wolą dmuchać na zimne. Gdyby się zatkało to turbo szybko padnie. Ja zamawiałem na tym drugim sklepie - Ford.sklep.pl ale z tego esklep tez często korzystam, dobrze wiedzieć że to mają w ofercie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak wyszło cenowo ? gdzie konkretnie tego szukać ? Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BS Ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 16:54   #22
Tekno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 2.0 TDCI 150km
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Po przeczytaniu tematu postanowiłem wymienić u siebie filterek przy okazji wymiany oleju. U mnie osłona termiczna mocno ograniczała dostęp do śruby, trzeba była ja przyklepac :-P Przy przebiegu 180k sam filtr był delikatnie sfatygowany, rozpadł się w palcach jak by wykonany z cukru. To była dobra decyzja z wymiana, która powtórzę za kilka wymiana oleju. Śrubę i podkładki zostawiłem stare bo były w stanie idealnym, zero wycieków.
Tekno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 10:08   #23
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Ja odkręcałem kluczem płaskim, takim do przewodów hamulcowych (półotwarte) i nic mi nie przeszkadzało przy odkręcaniu. Grzechotką faktycznie może być ciasno. Czyli koszt koledze się zredukował do 40zł za sam filtr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nowa śruba banjo to koszt około 24zł, a uszczelka 21zł. Więc cena nie duża i w sumie dobrze o tym pamiętać...
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 16:09   #24
Seba00415
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 05-06-2023
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI T7DB
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Witam.
Chciałem się podłączyć do tematu, mianowicie ciekawi mnie czy to sitko jest do czegoś potrzebne i czy nie lepiej po prostu było by je wyrzucić ?
Seba00415 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 19:15   #25
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia po co ten element tam w ogóle jest.
No bo:
- jeśli jest brudny to znaczy że filtr główny nie spełnia swojej roli, a co za tym idzie mamy w silniku większy problem niż turbosprężarka. Ewentualnie może mieć po prostu za rzadkie sito co sprawi że zabije turbo
- jeśli natomiast filtr główny spełnia swoją rolę to po co te dodatkowe coś? Nie wiem.

Tak czy siak ten filtr brandowany na Peugeota/Citroena kosztuje jakieś 50 PLN więc w zasadzie nie specjalnie jest sens kombinować i poprawiać fabrykę.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2023, 16:39   #26
Seba00415
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 05-06-2023
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI T7DB
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana filtra oleju turbosprężarki 2.0 TDCi 150KM

Witam ponownie. W końcu znalazłem czas żeby zajrzeć do tego filtra, dostęp jest w miarę dobry - tak jak było pisane wyżej przeszkadzała osłona dpf którą trzeba było delikatnie "przystosować " żeby zmieściła się śruba z filtrem. Sitko samo w sobie nie było brudne, lecz przy próbie wyciągnięcia rozleciało się bo było już przegrzane i wiekowe ( 193 tyś. przebiegu). Oczywiście śruba wleciała już bez filtra i śmiga. Piszę post żeby uświadomić innych że jednak trzeba i w 2.0 TDCI zaglądać do tych filtrów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg filtr oleju turbiny.jpg (95.9 KB, 23 wyświetleń)
Seba00415 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.