Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2020, 18:36   #1
piotrdrygala
ford::beginner
 
Avatar piotrdrygala
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Wieluń
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Rozruch zimnego silnika 3.2

Czy ktoś z Was przerabiał problem z uruchomieniem zimnego silnika w Rangerze? Kontrola świec się zapala, rozrusznik kręci z normalną siłą po czym silnik zaskakuje na ułamek sekundy i gaśnie. Całą procedurę można wykonywać kilka razy. Raz wystarczy 2-3 razy a raz nawet 15. Próba "podpompowania" paliwa kluczykiem (kluczyk off-on - słychać jak pompka pompuje paliwo) niewiele pomaga. Skala zjawiska zwiększa się ze spadkiem temperatury i czasem postoju. Po odpalaniu silnik równo pracuje i ma pełna moc. W czasie jazdy nie ma żadnych niepokojących objawów. Ciepły silnik odpala od strzała.

Obstawiam: świece lub zapowietrzający się układ paliwowy lub czujnik położenia wałka rozrządu.
Auto z 2018r i przebiegiem 49500km.

Ktoś z Was miał podobne dolegliwości?


Ostatnio edytowane przez piotrdrygala ; 24-01-2020 o 19:53
piotrdrygala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 18:43   #2
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem zimnego silnika 3.2

Trzeba rozpocząć od:
- sprawdzenia prawidłowości wskazań czujnika temperatury, który ma wpływ na dawki startowe
- sprawdzenia świec żarowych, bo noga być uszkodzone parametrycznie (wyjąc każdą i podłączyć do akumulatora.. obejrzeć czy grzeją całą powierzchnią)
- sprawdzić ciśnienie paliwa
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 19:31   #3
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem zimnego silnika 3.2

Sprawdz w serwisie czy Twoje auto lapie sie na akcje serwisowa wymiany swiec. Byla duza partia wadliwych i byly wymieniane w serwisach za darmo
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 19:37   #4
piotrdrygala
ford::beginner
 
Avatar piotrdrygala
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Wieluń
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Problem z odpalaniem zimnego silnika 3.2

Ciśnienie paliwa wg testera Foxwell nie różni się od ciśnienia w drugiem moim Rangerze(mam 2szt z silnikiem 3.2). W jednym i drugim jednakowo tester również pokazuje obroty wału korbowego(brak możliwości pomiaru obrotów wałka rozrządu). Natomiast testerem nie sprawdzałem temperatury silnika i może tu tkwi przyczyna. Jutro będę kombinować.Dzięki.

Bump:
Cytat:
Napisał siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz w serwisie czy Twoje auto lapie sie na akcje serwisowa wymiany swiec. Byla duza partia wadliwych i byly wymieniane w serwisach za darmo
Akcje serwisową dotyczącą świec miałem przeprowadzaną w drugiem Rangerze, chociaż żadne niepokojące objawy w nim nie wystąpiły. Tego Rangera nie zapraszali na akcje.

Ostatnio edytowane przez piotrdrygala ; 24-01-2020 o 19:52
piotrdrygala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 20:05   #5
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Rozruch zimnego silnika 3.2

Na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mozna samemu sprawdzic czy auto ma zalegle akcje serwisowe. Po zarejstrowaniu mozesz nawet sprawdzic czy serwis laczyl sie z komputerem i aktualizowal oprogramowanie itd.
Pierwsze co przychodzi na mysl to swiece, auto jeszcze na gwarancji to bym im podstawil i niech wymienia profilaktycznie nawet jesli niema akcji serwisowej. W innym Fordzie jak mi nie palily 3 swiece z 4 to komputer nadal nie wyrzucal bledu
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 18:48   #6
piotrdrygala
ford::beginner
 
Avatar piotrdrygala
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-10-2019
Skąd: Wieluń
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Rozruch zimnego silnika 3.2

Hey. Wczoraj po 3h rozkręcania dobiłem się do świec. Okazało się że tylko 2 sztuki były sprawne. Dziś zakupiłem nowe świece i po 3 h skręcania auto odpaliło normalnie. Także problem rozwiązany!
Jak będę to robić kolejny raz to myślę że wystarczą mi 2-3h na rozkręcenia i skręcenie.


PS:Auto nie jest już na gwarancji oraz nie ma zaplanowanych akcji serwisowych
piotrdrygala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2020, 19:17   #7
bezduszny
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozruch zimnego silnika 3.2

pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.