Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2020, 21:48   #1
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Szwankuje odblokowanie drzwi od wewnątrz

Cześć! Fusion 2008, 1,4 benzyna. W Fusionach jak wiemy nie ma przycisku do blokowania/odblokowania drzwi od wewnątrz a jest to dosyć ważna czynność w kontekście naszego bezpieczeństwa. Jedyną opcją, aby tego dokonać jest odepchnięcie klamki drzwi kierowcy od wewnątrz w kierunku zewnętrznym. Wtedy zamykają się wszystkie drzwi. I tak się teraz zastanawiam czy to faktycznie służy do blokady wszystkich drzwi w aucie czy narażam auto na jakąś usterkę. W każdym razie od jakiegoś czasu, po zablokowaniu drzwi muszę około kilkunastu razy powtórzyć czynność odepchnięcia klamki i znów do siebie jakbym chciał otworzyć drzwi aby odblokować wszystkie zanim załapie. Słychać taki charakterystyczny dźwięk że coś pracuje przy klamce drzwi kierowcy ale nie łapie wszystkich. Dziś na chwilę nawet zniknął ten dźwięk i myślałem że zepsuło się na amen ale za chwilę znów jakby chciało ale tylko odblokowywały się drzwi kierowcy. Czy ktoś wie co dokładnie się zepsuło i jak to wymienić? Problem dotyczy tylko czynności odblokowania. Zamyka się bez problemu. Czekam na pomoc. Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez ujbel ; 14-03-2020 o 09:24
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 22:23   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Dziękuję

Speedo
Speedo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 06:39   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma przycisku do blokowania/odblokowania drzwi od wewnątrz a jest to dosyć ważna czynność w kontekście naszego bezpieczeństwa. Jedyną opcją, aby tego dokonać jest odepchnięcie klamki drzwi kierowcy od wewnątrz w kierunku zewnętrznym. Wtedy zamykają się wszystkie drzwi.
Wątpię, czy takie blokowanie drzwi jest dobre w kontekście bezpieczeństwa. Wyobraź sobie, że w czasie jazdy dostrzegasz dym, lub nawet ogień wydobywający się spod maski silnika, zatrzymujesz auto i nie możesz wysiąść. Czy to jest zwiększenie bezpieczeństwa? Ja, właśnie ze względu na moje bezpieczeństwo nigdy nie blokuję drzwi w czasie jazdy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 08:44   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć! Fusion 2008, 1,4 benzyna. W Fusionach jak wiemy nie ma przycisku do blokowania/odblokowania drzwi od wewnątrz a jest to dosyć ważna czynność w kontekście naszego bezpieczeństwa.

Jedyną opcją, aby tego dokonać jest odepchnięcie klamki drzwi kierowcy od wewnątrz w kierunku zewnętrznym. Wtedy zamykają się wszystkie drzwi. I tak się teraz zastanawiam czy to faktycznie służy do blokady wszystkich drzwi w aucie czy narażam auto na jakąś usterkę.
Rzecz się ma tak:
Jest funkcja automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu, tak jak w wielu innych autach. Jednak jest ona domyślnie nieaktywna w Fusion/Fieście. Odblokowanie jej wymaga podpięcia się z komputerem pod złącze obd2. Można to zrobić samemu.
W innych autach jest osobny przycisk blokady, tu przyciskiem jest klamka wewnętrzna. Spokojnie możesz manualnie drzwi blokować.
Odblokowywanie drzwi kierowcy wiąże się zapewne z tym jak masz to ustawione w centralnym zamku/na pilocie. To też można zmienić komputerowo.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 09:31   #5
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpię, czy takie blokowanie drzwi jest dobre w kontekście bezpieczeństwa. Wyobraź sobie, że w czasie jazdy dostrzegasz dym, lub nawet ogień wydobywający się spod maski silnika, zatrzymujesz auto i nie możesz wysiąść. Czy to jest zwiększenie bezpieczeństwa? Ja, właśnie ze względu na moje bezpieczeństwo nigdy nie blokuję drzwi w czasie jazdy.
Bardziej chodzi mi tu o zabezpieczenie przed wtargnięciem kogoś do auta gdy stoję na światłach. Każde drzwi można otworzyć cały czas tylko trzeba wykonać jakby dwa ruchy: 1. wydłubać klamkę. 2. Otworzyć drzwi.

Bump:
Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzecz się ma tak:
Jest funkcja automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu, tak jak w wielu innych autach. Jednak jest ona domyślnie nieaktywna w Fusion/Fieście. Odblokowanie jej wymaga podpięcia się z komputerem pod złącze obd2. Można to zrobić samemu.
W innych autach jest osobny przycisk blokady, tu przyciskiem jest klamka wewnętrzna. Spokojnie możesz manualnie drzwi blokować.
Odblokowywanie drzwi kierowcy wiąże się zapewne z tym jak masz to ustawione w centralnym zamku/na pilocie. To też można zmienić komputerowo.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, lecz nie do końca o to mi chodziło. Pytałem co jest powodem tego, że muszę tyle razy ciągnąć za klamkę kierowcy zanim odblokuje wszystkie drzwi na raz. Co trzeba wymienić? Jak się to nazywa? W poniedziałek jadę do znajomego na remont skrzyni i powiedział, że zrobi mi to tylko muszę poszukać jakiegoś " mastera". Bardzo liczę na to, że ktoś z forum robił już coś takiego i udzieli jakiś wskazówek 😉
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 12:28   #6
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Szwankuje odblokowanie drzwi od wewnątrz

Halo halo.No to zalezy od wersji wyposazenia. Jest podwojne ryglowanie normalnie w czasie jazdy, jest od wewnatrz. Zalezy od wersji wyposazenia i modulu komfortu.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 13:16   #7
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Szwankuje odblokowanie drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Halo halo.No to zalezy od wersji wyposazenia. Jest podwojne ryglowanie normalnie w czasie jazdy, jest od wewnatrz. Zalezy od wersji wyposazenia i modulu komfortu.
Nie mam nic ustawione typu że po odpaleniu samoczynnie się blokują. Fusion 2008 GoldX. Najbogatsza wersja. Coś nie łapie gdy chcę odblokować wszystkie drzwi na raz z poziomu zamka kierowcy. Cóż to może być? Wiem, że niejaki " master" ale jak to wpisać w neta żeby znaleźć cenę
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 15:03   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zabezpieczenie przed wtargnięciem kogoś do auta gdy stoję na światłach.
Każdy po swojemu ocenia swoje bezpieczeństwo, sprawa indywidualna.
Niewątpliwie coś masz zepsute, bo przed chwilą w swoim aucie sprawdzałem i za każdym razem po pociągnięciu klamki prawych i lewych przednich drzwi, wszystkie drzwi się otwierają. Tylne drzwi też się otwierają, ale indywidualnie. Czy u Ciebie pociągnięcie klamki prawych przednich drzwi otwiera wszystkie drzwi? Poza tym, jeżeli jedziesz sam, to po co otwierać wszystkie drzwi? A jeżeli nie jedziesz sam, to przecież i tak każdy musi pociągnąć za klamkę, by otworzyć swoje drzwi.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 18:25   #9
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odblokowanie jej wymaga podpięcia się z komputerem pod złącze obd2.
Nie wymaga.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 20:25   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wymaga.
Ok - tego nie znałem, w opisany przeze mnie sposób, po aktywacji komputerem, można sobie w dowolnym momencie w menu komputera pokładowego włączyć lub wyłączyć automatyczne ryglowanie i ustawić co odryglowanie ma też otworzyć: do wyboru drzwi kierowcy lub całość. Tak samo jak np czy lusterka maja się składać po zamknięciu auta, czy nie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.