Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2012, 19:11   #1
Karol8899
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2012
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Gaśnie w czasie jazdy i na postoju.

Witam Forumowiczów.
Od pewnego czasu mam problem z moim mondeo mk1, mianowicie auto gaśnie podczas jazdy. Np. jadę 80km/h na 5 biegu, auto gaśnie, obroty spadają do zera, po chwili strzela z wydechu i odpala. Gaśnie również stojąc na biegu jałowym. Problem jest o tyle beznadziejny ze czasem parę dni auto działa bez zarzutu, a później na odcinku paru kilometrów potrafi zgasnąć parę razy. Mój mondziak ma wtyczką do kompa typu OBD, z tym że żaden komputer nie może się z nim połączyć (podobno ma jakiś program 4-cyfrowy, gdzie przeważnie w mk1 jest 3-cyfrowy). Wymieniłem już świece, przewody, cewkę i czujnik położenia wału. Auto jest z LPG ale ten sam problem jest na benzynie i na gazie. Może ktoś z was miał podobny problem i mógł by wiedzieć o co może chodzić. Aha Ford ma poj. 1.8, 115hp i jest z 95 roku.

Karol8899 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2012, 19:49   #2
lufa_MondeoMk1
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk1 kombi
Silnik: 1.8 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 22
Domyślnie Odp: Gasnący mk1

U mnie ostatnio zdarzyły się 3 razy podobne sytuacje. Z tą różnicą, że nie gaśnie. Na razie zakładam, że to z powodu uszkodzonej wtyczki dochodzącej do cewki. Wkrótce planuje wymianę. Ja sugeruje obejrzeć przewody dochodzące do cewki i zrobić samoadaptację (bo nie napisałeś, że była zrobiona). Ps mam dokładnie ten sam model, także z LPG (sęk w tym, że podłączenie LPG wiąże się z grzebaniem w wiązce dochodzącej m.in. do cewki).
lufa_MondeoMk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 21:41   #3
Karol8899
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2012
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: Gaśnie w czasie jazdy i na postoju.

Więc tak: sprawdziłem przewody od wtyczki do cewki i wszystko wydaje sie byc ok, zrobiłem samoadaptacje i zrobiłem kilka kilometrów i wszystko wydawało sie ok do chwili aż... zgasł na sekunde i zapalił. Na odcinku 3 km powtórzyło sie to 3 razy zamierzam sprawdzic jeszcze krokowca i na tym moje pomysły sie kończą.
Karol8899 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2012, 07:22   #4
lufa_MondeoMk1
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk1 kombi
Silnik: 1.8 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 22
Domyślnie Odp: Gaśnie w czasie jazdy i na postoju.

Jak układ zapłonu ok to pozostaje dopływ powietrza. Sprawdź czy szczelny za przepływomierzem. Wyjmij przepływke i wyczyść delikatnie pędzelkiem i benzyną ekstrakcyjną. Może albo dostawać lewe powietrze, albo przepływomierz powietrza jest wadliwy.
lufa_MondeoMk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 14:01   #5
kubak123456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gaśnie w czasie jazdy i na postoju.

Witam.
A ustawiłeś przerwę na świecy?
W moim przypadku gasł bo w warsztacie nie dali przerwy na 0,5 na świecy tylko zostawili takie jakie im z hurtowni przyszły.
kubak123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 10:07   #6
Zielin
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-11-2021
Skąd: Parowa
Model: Mondeo mk1 ghia
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 1994
Postów: 1
Domyślnie Mondeo mk1 gaśnie podczas jazdy

Witam. Mondeo mk1 ghia hatchback 1.8 zetec 114KM problem w tym że gaśnie mi podczas jazdy na około sekunkdę niekiedy krócej, nie zależnie od tego czy mam wtedy wciśnięty gaz czy go odpuszczam czy to zakręt czy wyboista droga. Dodam, że nie czuć spadku mocy w okolicach gaśnięcia żadne kontrolki się nie zapalają. Podejrzewam immobilizer ale nie powinien on odłączać zapłonu ani pompy podczas jazdy. Mialem już w nim problem z immo gdy wcisnąłem papierek między obudowę kluczyka a nadajnik immo w kluczyku (jakaś elektronika i drucik zalana w szkiełku) żeby nie latał luzem, a mianowicie przekręcając zapłon pompa paliwa nie załączała się ani rozrusznik nie kręcił. Mam 2 kluczyki oba z napisem ford jeden z pilotem drugi bez na obu problem występuje tak samo. Gaśnie rzadko ostatnio na trasie ponad 300km zgasł raz na mniej niż sekundę. Może jakieś styki nie łączą?
Zielin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 11:16   #7
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Gaśnie w czasie jazdy i na postoju.

Immo działa chyba tylko przy rozruchu więc podczas jazdy gdy zabraknie kapsułki auto nie powinno gasnąć. Zrób test wyjmij kapsułkę i przyłóż ją do odpalenia później oddal i zobacz czy zgaśnie - proste

\/

Ja bym rozebrał kierownicę i zobaczył czy nie przetarł się jakiś kabel. Znajomy miał mk1 z 7 lat temu to też pamiętam że miał problem z immo wyciągnął kapsułkę i opierniczył taśmą izolacyjną na stałe bezpośrednio przy czujniku w kierownicy od immo i niby mu to pomogło. Spróbować możesz a czy pomoże to nie wiadomo.

Warto było by się podłaczyć pod kompa. Moduły ELM327 nie są już takie drogie a wystarczy pobrać aplikację na telefon by się połączyć

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 27-11-2021 o 11:18
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , immobilizer , mondeo , mondeo mk1 , pompa paliwowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.