Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2019, 21:37   #1
zyggi83
ford::amateur
 
Avatar zyggi83
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-09-2016
Skąd: Koszalin
Model: ford kuga mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 2
Red face szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Witam wszystkich posiadaczy Forda i POMOCY!!!.
Posiadam Kuge 2 2013r. 2.0 diesel. Mam problem z szyberdachem, nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy (nie zasłania szyberka). Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli miał ktoś taki problem i go rozwiązał będę wdzięczny.
posprawdzałem bezpieczniki i dalej nic. Ręce opadają.

zyggi83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2021, 08:59   #2
Zbiniu
ford::amateur
 
Imię: Zbiniu
Zarejestrowany: 06-12-2021
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Problem z panoramadach

Witam
Jestem świeżym posiadaczem Kugi st-line 2017 z dachem panorama
Gdy go oglądałem dach działał OK
Po przyjechaniu do domu nawet nie reaguje na przycisk a żaluzją działa tylko na jednym przycisku(zamykania jak się trzyma to najpierw zamknie do końca a zachwile zaczy otwierać.
Zbiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 13:03   #3
przemo2309
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 13-07-2022
Skąd: Izbica Kujawska
Model: kuga escape
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Witam!
Odgrzeję trochę temat po wielu latach, bo widzę że nikt nie odpowiedział ziggi83, a ja mam dokładnie identyczny problem. Szyber martwy, a roleta zamyka do pewnego momentu (przykrywa nieruchomą część panoramy. Bezpiecznik OK, bo roleta działa. Czy ktoś z was miał jeszcze taki problem i co było jego przyczyną? Pacjent Ford Escape 2014r.
przemo2309 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2023, 18:47   #4
Adi1986
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-02-2007
Skąd: Barlinek
Model: Ford Kuga Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Udało się rozwiązać problem? Mam to samo.

Pozdrawiam
__________________
Adik
Adi1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 09:48   #5
kolucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Kuga MK2 ST-line, Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM, 1.4+LPG
Rocznik: 2018, 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Podbijam problem, roleta drgnie w pierwszej chwili po naciśnięciu przycisku otwarcia, później nic.
kolucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 00:26   #6
Adi1986
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-02-2007
Skąd: Barlinek
Model: Ford Kuga Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Na YouTube znalazłem procedurę resetowania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrobiłem tylko drugą część. Roleta zamknęła się cała, ale po ponownym otwarciu znowu to samo, zamyka się tylko do pierwszej części. Tak jakby nie pamiętała ustawień. Chyba trzeba zrobić całą procedurę od początku do końca. Nie mam garażu to nie ryzykowałem, że szyberdach się nie zamknie. Udało może się komuś rozwiązać problem?
Pozdrawiam
__________________
Adik
Adi1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2024, 15:44   #7
kolucho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Kraków
Model: Kuga MK2 ST-line, Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM, 1.4+LPG
Rocznik: 2018, 2010
Postów: 28
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Cytat:
Napisał Adi1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na YouTube znalazłem procedurę resetowania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrobiłem tylko drugą część. Roleta zamknęła się cała, ale po ponownym otwarciu znowu to samo, zamyka się tylko do pierwszej części. Tak jakby nie pamiętała ustawień. Chyba trzeba zrobić całą procedurę od początku do końca. Nie mam garażu to nie ryzykowałem, że szyberdach się nie zamknie. Udało może się komuś rozwiązać problem?
Pozdrawiam
Ja wykonałem procedurę resetowania poprzez ciągłe przytrzymanie przycisku "do przodu" rolety tak długo, aż przestanie jeździć tył-przód. Po tym sterowanie roletą wróciło do normalnego funkcjonowania.
kolucho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 13:23   #8
Adi1986
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-02-2007
Skąd: Barlinek
Model: Ford Kuga Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: szyberdacha nie otwiera się wcale. a roleta panoramy działa do połowy

Cytat:
Napisał kolucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wykonałem procedurę resetowania poprzez ciągłe przytrzymanie przycisku "do przodu" rolety tak długo, aż przestanie jeździć tył-przód. Po tym sterowanie roletą wróciło do normalnego funkcjonowania.
Podłączyłem forscan okazało się że mam wyłączoną opcję „okno dachowe”. Po włączeniu Wywalił błąd zwarcia do masy. Poprzedni właściciel mówił że jak padał deszcz to zapomniał zamknąć szyberdachu. Czyli czeka mnie szukanie po kabelkach, gdzieś coś zamokło. Najlepsze to że bezpiecznik cały.
__________________
Adik
Adi1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2024, 07:30   #9
psybyz
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 02-04-2024
Skąd: Polska
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 1
Exclamation Ford Kuga MK2 SZYBERDACH

Witam, mam problem z szyberdachem, otworzył się i przy tym zblokował, nie mogę go zamknąć, roleta działa do połowy, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są dobre, kupiłem przełącznik, zamieniłem i nadal nie ma reakcji i nie chcę się zamknąć (nie ma manualnej opcji zamknięcia szyberdachu)

Proszę o pomoc, czy coś da się z tym zrobić?
Czy można to zamknąć programem Ford Scan?
psybyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , szyberdach



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.