Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2021, 13:55   #21
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Cytat:
Napisał CichyG60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to być problem z kostką pompki paliwa. Chciałbym się dowiedzieć jak należy to właściwie polutować. Po prostu uciąć kostkę i przylutowac do pinów? Może ma ktoś jakieś zdjęcia lub inne pomysły co to może być?
Cytat:
Napisał CichyG60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompę słychać, ale nie oznacza to, że daje odpowiednie ciśnienie, przynajmniej tak myśle.
Czyli pompa pracuje, a Ty mimo wszystko chcesz poprawiać piny w złączu. I ta operacja sprawi cudownie, że pompa zacznie dawać odpowiednie ciśnienie paliwa.
Hmm. Ciekawa teoria. To jeszcze od razu może polutuj fioletowy kabelek od wentylatora, wtedy Twoje auto uzyska dodatkowych 10 KM.


WDR: Im dokładniej opiszesz swój problem, tym bardziej konkretnej odpowiedzi/informacji/porady możesz się spodziewać.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2021, 13:43   #22
dexterosmt22
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-12-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie 2.0 benzyna nie odpala

Dzień Dobry,
Przejrzałem już wszystkie tematy, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Nie wiem już co robić, może ktoś miał podobnie i podpowie jakieś rozwiązanie.

Samochód mam od niedawna, od początku zauważyłem problem na zimnym silniku (widocznie przed sprzedażą komis go odpalał, żeby nie było to widoczne), mianowicie, przy pierwszym odpalaniu z rana samochód zapalał normalnie , jednak od razu spadały mu obroty poniżej 1000 , odcinało pedał gazu , mogłem go wciskać i nie było żadnej reakcji, aż w końcu samochód gasł. Gdy zapalałem samochód i dociskałem gaz, przytrzymując go na ok. 2000 obrotów przez ok. 10 sec po puszczeniu gazu samochód wyrównywał obroty i było już ok, na ciepłym silniku zapalał bez problemu. Oczywiście problem powtarzał się codziennie, aż w końcu samochód nie chciał zapalić wcale...
Później cały wieczór prób naprawienia, odpalanie na plaku, sprawdzanie wszystkich elementów, odpalanie z drugiego samochodu podejrzewając słaby akumulator, nic nie pomagało. W końcu wpadliśmy na pomysł wykręcenia świec i wypalenia ich przy kuchence gazowej. Gdy to zrobiliśmy i wkręciliśmy ponownie samochód odpalił na strzała...

Idąc za ciosem, pojechałem do mechanika, wstawiliśmy nowe, oryginalne fordowskie świece, wymieniliśmy olej w silniku oraz filtry kabinowe i powietrza, akumulator również został zamieniony na nowy. Sprawdziliśmy wszystko i wydawało się że problem rozwiązany, samochód cykał i palił, równo przez tydzień. Wczoraj wyjechaliśmy w trasę (ok. 300km). Dziś rano chciałem zapalić samochód i znów rozrusznik kręci, ale nie odpala.

Ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
Po świętach wyczyszczę świece i zobaczę czy odpali, w każdym razie to nie jest rozwiązaniem problemu, bo przecież nie będę co kilka dni czyścił świec.
dexterosmt22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2021, 09:43   #23
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna nie odpala

Przeczytaj ten temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał dexterosmt22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniliśmy olej w silniku oraz filtry kabinowe i powietrza, akumulator również został zamieniony na nowy. Sprawdziliśmy wszystko i wydawało się że problem rozwiązany, samochód cykał i palił, równo przez tydzień.
Jak odpiąłeś akumulator to skasowałeś adaptacje paliwowe i dlatego palił jak trzeba.
Odepnij jeszcze raz i znowu przez tydzień będzie okej.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2021, 15:35   #24
dexterosmt22
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-12-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna nie odpala

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj ten temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jak odpiąłeś akumulator to skasowałeś adaptacje paliwowe i dlatego palił jak trzeba.
Odepnij jeszcze raz i znowu przez tydzień będzie okej.

Zrobiłem tak jak piszesz, fsktycznie odpalil po kilku minutach. Pochodzil sobie 20 minut , potem testowalem i zapalal elegancko ale byl juz cieply. Dzisiejszy dzien juz nie odpala wiec niestety nie pomoglo na tydzien, co i tak nie jest rozwiazaniem problemu.
dexterosmt22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2021, 15:10   #25
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Rozwiązanie problemu jest w linku, który Ci podrzuciłem.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 09:13   #26
kania81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: s max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

sprawdziłbym jeszcze luzy zaworowe
kania81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2022, 10:01   #27
Piter35
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-01-2022
Skąd: Błażowa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 B+LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna nie odpala

Witam mam podobny problem jak kolega,
Cytat:
Napisał dexterosmt22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień Dobry,
Przejrzałem już wszystkie tematy, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. ...
czy ktoś potrafi pomóc w tym temacie ,jestem z podkarpacia potrzebuję kogoś kto wgrał by mi nowego softa do ECU...
Piter35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2022, 20:34   #28
kaskaderr
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Model: KUGA II / S-MAX I/ SMAx II
Silnik: 2.0 ON / 2,0 Pb / 2,0 Biturbo
Rocznik: 2016 / 2009 / 2018
Postów: 124
Domyślnie nie odpala

co może być przyczyną? pacjent SMAX 2.0 benia
Normalnie aut jeździło a dzisiaj rano nie chciał odpalić. Kręci..coś szarpnie i natym z odpalania koniec...tylko kręcenie. Ale to kręcenie jest dziwne, dzwięk inny niz na codzień.

Kilkanaście tyś km temu też mi się takie coś zdarzyło. Laweta na warsztat...mechanik się uśmiechnął..i odpalił auto rozpędzająć go z górki...przegonił i był spokój.

Próbowałem dzisiaj to samo ale nic z tego...nie odpalił.

Pompa słychać po przekręceniu kluczyka że pracuje, przy kręceniu czuć paliwo, iskra skacze...
kaskaderr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.