Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2021, 16:28   #641
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Kilkanaście godzin

szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 06:41   #642
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Myślę, że to nie to. Sam odłączałem wielokrotnie czasem na 12h-14h i nie miało to wpływu na interwał spalania. Reset PCM też nie miał wpływu. A nawet zmiana mocy ze 140 na 163 KM pozostała bez znaczenia.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 15:16   #643
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał szczenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja nie zgodzę się z opinią że jak się często wypala to dymi jak Batory. Bo skoro tak by było, to dlaczego dawanie w palnik przez kilka godzin z prędkościami sporo powyżej dozwolonych nie powodowało np u mnie wypalania co 120 km jak już u mnie bywało, a dało się przejechać 400-600 km. Przecież gdyby dymił to obciążony silnik generowałby jeszcze więcej sadzy. Obserwowałem ten temat dłuższy czas, bo sam w pewnym momencie miałem wypalanie po 120, 100 a potem raz po 80 km. Nie naprawiłem totalnie nic, wyczyściłem jedynie (wg mnie i tak czysty) czujnik map, maf oraz z uwagi na brak reakcji na resetowanie średniej prędkości desperacko zrzuciłem klemę (wcześniej odczytywałem błędy, parametry maf, map, ciśnienia na czujniku różnicy ciśnień, ustawienia egr, korekt wtrysków, napięcia na tych wszystkich czujnikach itd) co spowodowało że w końcu zaczął liczyć realna średnia i od tego momentu (mimo zerowej zmiany wartości odczytu tych czujników) nagle zaczął mi się wypalać po 400-500 km jazdy, początkowo tylko w trasie, a teraz już nawet na po warszawskich korkach nie schodzi niżej niż 400 km, w trasie nawet 900km. Pali tyle ile wcześniej palił, jeździ tak samo jak jeździł, tankuje tylko i wyłącznie na BP ultimate on także czary, albo po prostu bardzo dziwny algorytm który wylicza zapelnienie
jakie masz korekty wtrysków na wolnych obrotach bez obciążenia dogrzany silnik ?

odnośnie częstego wypalania to ma to związek z ciśnieniem doładowania (zbyt duże jak na potrzeby delikatnej jazdy) i otwarciej EGR, też mam jak u Ciebie jeżdżąc jak ostatnia sierota i tak wypala co ok 200km, ale będąc w górach gdzie często trzeba było dobrze wciskać pedał nawet 400km robił.

Do czego zmierzam gdy bardziej dusimy gaz EGR prawie zawsze się zamyka, przy hamowaniu silnikiem i tak jest zamknięty. Wydaje mi się, że to częste wypalanie to skutek średniej wartości procentu otwarcia EGR a ta jest tym większa im ciśnienie doładowania jest wyższe niż faktyczne zapotrzebowanie.

Wiecie co jest w tym najśmieszniejsze?? nie ma parametru PID z wymaganym ciśnieniem doładowania !!!! w tym zasr..nym sterowniku. Coś takiego było w każdym aucie z tubo jaki posiadałem ale w ford nie ma....
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 12:01   #644
max85
ford::beginner
 
Avatar max85
 
Zarejestrowany: 24-10-2015
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Hey, odswieze troche temat - i jak poradziliscie sobie z czestszym wypalaniem dpf?
max85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 12:03   #645
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Wyprogramowalem egr, wypala co 800-900km
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 12:04   #646
max85
ford::beginner
 
Avatar max85
 
Zarejestrowany: 24-10-2015
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyprogramowalem egr, wypala co 800-900km
ciekawe gdzie takie cuda moge we wro zrobic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
max85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 12:42   #647
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

U mnie zmiana paliwa na BP Ulitmate i skończyłem właśnie butelkę Millersa Eco Max 500 ml.

Zrobiłem wykres. Na osi x numer wypelania, na osi y kilometry przebyte pomiędzy wypaleniami. Kilometry mierzone od chwili zakończenia wypalania do rozpoczęcia nowego. Kilometry przejechane w trakcie wypalania nie były brane pod uwagę. Czerwonymi kropkami oznaczona krzywa prognozy.

Zmieniłem w jednym czasie dwa czynniki. Paliwo z Orlenowskiej Vervy na BP Ulitmate bo tak zaleca Ford oraz zacząłem lać Millersa. Oznaczyłem wszystko na wykresie. Od chwili "kuracji" z Millersem przejechałem 2714 km aby coś się odblokowało w filtrze i interwał sie wydłużył. Może to zasługa samego paliwa, może samego dodatku, może tego i tego - nie jestem w stanie określić.

Teraz do baku będzie lany zamiast Millersa dodatek Archoil. Już kupiony jeździ w bagażniku. Zobaczymy co się zmieni.

Miałem dać Wam znać jak dojadę jeszcze cały bak z Millersem ale kolega wywołał do tablicy przed czasem więc przedstawiam co mam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dpf.jpg (90.7 KB, 61 wyświetleń)
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 14:58   #648
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

U mnie była uszkodzona świeca, w podgrzewaczu paliwa, co zamontowany jest przy DPF.
Cały układ został wymieniony, ponieważ po demontażu samej świecy i zamontowanej nowej, miejsce na świecę trudno było uszczelnić.
Po wymianie układu, wszystko wróciło do normy.
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 23:26   #649
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał gruniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie była uszkodzona świeca, w podgrzewaczu paliwa, co zamontowany jest przy DPF.
Cały układ został wymieniony, ponieważ po demontażu samej świecy i zamontowanej nowej, miejsce na świecę trudno było uszczelnić.
Po wymianie układu, wszystko wróciło do normy.
Jakiej firmy kupiłeś podgrzewaczi gdzie? Też mnie to czeka.
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 03:46   #650
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Mechanik mi robił.
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.