Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2020, 19:16   #1
blnd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: S-max
Silnik: EcoBoost 2.0 240HP Power Shift
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Regulacja lamp ksenonowych

Staram się dowiedzieć czy mogę sam wyregulować wysokość świecenia lamp ksenonowych czy niezbędne jest podpięcie do komputera?

blnd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 19:54   #2
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Ustwienie wysokosci swiecenia , zrobisz u mechanika lub na przegladzie technicznym auta , Tu komputer nie jest potrzebny
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 23:30   #3
blnd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: S-max
Silnik: EcoBoost 2.0 240HP Power Shift
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Sam nie jestem w stanie tego zrobić?
blnd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 01:00   #4
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Jedynie przypuszczalnie , niedokladnie na scianie , lampy posiadaja regulacje i nimi sie ustawia gora dol lewo w prawo , Jadac do warsztatu ustawia prawidlowo jak ma padac strumien swiatla , Jak jezdzisz na przeglad , sprawdzaja ustawienie swiatel , Tu nie ma znaczenia czy kseony , czy zwykla lampy , ustawia sie regujacja , Kseon pozniej ustawia sobie sam , w zaleznosci od zaladowania samochodu , w zwyklych lampach ustawiasz wysokosc pokretlem od ustawienia swiatel , Jedz do warsztatu bedzie to prawidlowo ustawione na przyrzadzie , tam gdzie jezdzisz na przeglad na ogol robia to gratis , dla nich jest to kilka minut pracy , i po klopcie , Twoja decyzja

Ostatnio edytowane przez Vito2m ; 13-10-2020 o 01:03
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 10:26   #5
blnd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: S-max
Silnik: EcoBoost 2.0 240HP Power Shift
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Ok, dziękuję za pomoc.
blnd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 14:32   #6
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Cytat:
Napisał blnd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam nie jestem w stanie tego zrobić?
Witam, sam sobie ciut opuściłem światełka mimo że diagnosta twierdził że jest prawidłowo. Poprostu widziałem że czasem świecę innym po oczach. Dla kontroli nalepiłem na drzwi garażu taśmy papierowe i obniżyłem dosłownie kilka milimetrów i jest ok, mam dobrą widoczność i nikt mi nie mruga.
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 18:49   #7
blnd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: S-max
Silnik: EcoBoost 2.0 240HP Power Shift
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Cytat:
Napisał Wektor72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, sam sobie ciut opuściłem światełka mimo że diagnosta twierdził że jest prawidłowo. Poprostu widziałem że czasem świecę innym po oczach. Dla kontroli nalepiłem na drzwi garażu taśmy papierowe i obniżyłem dosłownie kilka milimetrów i jest ok, mam dobrą widoczność i nikt mi nie mruga.
Tylko w jaki sposób się to ustawia? Nie mam pokrętła na desce jak miałem w przypadku poprzedniego maxa z halogenami.
Wg. mnie wiązka światła u mnie jest za nisko. W nocy pole widzenia jest dość ograniczone.

Ostatnio edytowane przez blnd ; 13-10-2020 o 18:54
blnd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 19:06   #8
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Nie ma pokrętła na desce bo ksenony same się poziomują w zależności od obciążenia. Do regulacji służą plastykowe śruby nad leflektorami, żółte po dwie z każdej strony. jedne regulują w poziomie a drugie w pionie (można użyć krzyżaka lub imbusa. Ale jak słusznie kolega Vito zauważył lepiej zrobić to na przyrządach niż niechcący oślepiać innych.
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 19:09   #9
blnd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: S-max
Silnik: EcoBoost 2.0 240HP Power Shift
Rocznik: 2014
Postów: 23
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

Cytat:
Napisał Wektor72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma pokrętła na desce bo ksenony same się poziomują w zależności od obciążenia. Do regulacji służą plastykowe śruby nad leflektorami, żółte po dwie z każdej strony. jedne regulują w poziomie a drugie w pionie (można użyć krzyżaka lub imbusa. Ale jak słusznie kolega Vito zauważył lepiej zrobić to na przyrządach niż niechcący oślepiać innych.
Ok, teraz wszystko jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za pomoc.
blnd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2020, 19:18   #10
Wektor72
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 22-02-2020
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140/163 KM, PS
Rocznik: 2011/2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Regulacja lamp ksenonowych

A samopoziomowanie działa? Po każdym uruchomieniu auta i włączeniu świateł reflektory kierują wiązkę na dół i po chwili na odpowiednią pozycję. Ta operacja powinna być wyraźnie widoczna np na ścianie.
Wektor72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.