Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2021, 17:13   #1
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Talking ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Czy ktoś z forumowiczów kupił już najmocniejszą wersję PUMY?

Bardzo interesują mnie wrażenia, jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2021, 15:35   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,724
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Niech pomyślę, tak samo jak w Fieście ST, bo to ten sam silnik i trochę lepiej jak w Focusie, bo ten jest słabszy.
Z oczywistych względów Puma będzie jeździć trochę gorzej od Fiesty, ale ponoć da się zarzucić dupą.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2021, 08:36   #3
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Okay a jest ktoś już kto kupił tą wersję i może się pochwalić??? :/
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 23:23   #4
evo69
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Puma ST
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Cześć,
mam wersję ST od dosłownie 3. dni, więc aktualnie docieram silnik. Jeśli masz jakieś pytania służę pomocą.

Tak poza tematem, chciałbym zmienić olej na docelowy, czy znacie jakiegoś użytkownika Fiesty z tym silnikiem, aby mógł mi doradzić? (szukałem, ale nie znalazłem).

Ostatnio edytowane przez evo69 ; 01-10-2021 o 23:28
evo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 08:51   #5
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

To poczekam aż nabijesz trochę kilometrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 15:51   #6
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Cytat:
Napisał evo69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
Tak poza tematem, chciałbym zmienić olej na docelowy, czy znacie jakiegoś użytkownika Fiesty z tym silnikiem, aby mógł mi doradzić? (szukałem, ale nie znalazłem).
Ja mam swoją Fiestę od roku, nabite 30 tys. km. Olej poza ASO leję Millersa.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jestem bardzo zadowolony, silnik chodzi minimalnie ciszej niż na Castrolu. Innych różnic za bardzo nie zauważyłem. Pierwsza zmiana po 3.5k km, potem przy 11k km, przy 20k km przegląd i zaraz będę 4 raz wymieniał olej.

Millersa używam od jakiś 6-7 lat (odkąd poleciła mi go firma od chiptuningi, a potem sam jeszcze o nim poczytałem), we wszystkich autach i super mi się sprawdza.
Jest też grupa na FB "Fiesta ST Polska", trochę tematów o oleju tam jest to możesz poczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogółem najbardziej polecane Millers albo Motul.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2021, 23:09   #7
evo69
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Puma ST
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Damian-24 dziękuję za pomoc. Do usłyszenia na fb.
evo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 22:24   #8
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 137
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Mam Pumę ST od 2 tygodni.
Silnik - bez uwag. Oczywiście jak to przy każdym 3-cylindrowcu - nie da się go tak wysoko wkręcić na obroty jak 4-cylindrowca... powyżej 6 tys. obrotów - nie ma sensu się w te rejony zbytnio zapuszczać niestety.

Mam jednak wątpliwość co do skrzyni manualnej. Przy bardzo szybkiej zmianie biegów - nie wchodzą one płynnie. Jest wyczuwalny opór i czasem nawet skrzynia zgrzytnie...
Czy też tak macie?
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2022, 15:26   #9
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Cześć Primanus,

Jak się sprawuje PUMA? Pewnie trochę kilometrów już zrobiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2022, 10:02   #10
st3ryd
ford::beginner
 
Avatar st3ryd
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Czempiń
Model: Puma ST
Silnik: 1.5 EcoBoost 200 KM
Rocznik: 2021
Postów: 11
Domyślnie Odp: ST lub STX jak sprawuje się ten silnik 1.5 R3

Odebrałem swoja Pumę ST X 16 lutego, za chwilę stuknie mi okrągłe 10 000 km, więc nieco mogę napisać. Puma jest twarda, ciasna i głośna, ale taka ma być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Planowałem kupić Focusa HB Mk4.5 ST w dieslu, który miał premierę w październiku 2021, a którego jeszcze nie ma w salonach. Jednak kilka czynników wpłynęło na to, że bez żalu z niego zrezygnowałem:

1. Wycofanie silników diesla z oferty
2. Brak Orange Fury
3. Mk3.5 uważam za zdecydowanie ładniejszego Focusa
4. Megabox w Pumie
5. No i oczywiście Design Pumy

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z oczywistych względów Puma będzie jeździć trochę gorzej od Fiesty, ale ponoć da się zarzucić dupą.
Puma ma 30 Nm więcej i sztywniejszą tylną belkę, więc może to nieco wyrównać szanse.

I tak, da się zarzucić dupą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak to przy każdym 3-cylindrowcu - nie da się go tak wysoko wkręcić na obroty jak 4-cylindrowca... powyżej 6 tys. obrotów - nie ma sensu się w te rejony zbytnio zapuszczać niestety.
Zgadzam się, nie ma sensu. W trybie Sport i Tor wyścigowy 6000 to optymalny moment zmiany biegu, o czym sugerują stosowne informacje na ekranie zegarów, odpowiednio znaczek ST i Shift Indicator Light. Zdjęcia poniżej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy bardzo szybkiej zmianie biegów - nie wchodzą one płynnie. Jest wyczuwalny opór i czasem nawet skrzynia zgrzytnie...
Czy też tak macie?
Zdarzyło mi się z 2-3 razy.

Cytat:
Napisał gifter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się sprawuje PUMA?
Ja jestem bardzo zadowolony i uwielbiam to autko. Jak na "rodzinny crossover" to jest dość mało miejsca z tyłu, ale dzieciaki się mieszczą i mają wygodnie. Zdarzyło mi się nie raz mieć 5 osób na pokładzie (w tym dwoje dzieci). Jest OK, ale kilkunastogodzinny wyjazd wakacyjny w takim składzie może być wyzwaniem. Zobaczymy.

Z przodu miejsca jest wystarczająco. Mam 186 cm, fotel na średniej wysokości (zawsze lubiłem siedzieć dość wysoko, tu jednak się przełamałem i obniżyłem fotel na 5 ruchów dźwignią od minimalnego położenia).
Fotele Recaro wydają się być mniejsze niż w Focusie ST. Komfort na pewno poprawi wysuwana poduszka wspierająca uda w nowych modelach z fotelami Ford Perfomance (już nie Recaro). Generalnie wnętrze 1:1 z Fiesty Mk8.

Tunel środkowy jest dosyć nisko, ale nie wygląda to źle w połączeniu z manualną dźwignią skrzyni biegów. W moim odczuciu obrzydliwie wygląda to w modelach nie-ST z automatem, którego dźwignia wygląda archaicznie. Brakuje pokrętła, którego ze względu na wspomniany niski tunel nie można było użyć. Przy okazji - modele z automatem mogą mieć aktywny tempomat, Puma ST nie ma tej opcji.

Podłokietniki są, ale ciężko z nich skorzystać. Z tyłu nie ma podłokietnika.
Są tylko dwa gniazda USB, ale też i dwa gniazda 12V (w tym jedno w bagażniku).

Ekran zegarów laguje. Plastiki trzeszczą.

Tyle z minusów.

Auto użytkuję głównie po S5. Przejeżdżam 2000-3000 km na miesiąc. Z racji wyższych prędkości nie przejadę więcej niż 550-600 km na jednym zbiorniku paliwa (którego pojemność wynosi nieco ponad 40 l), ale da się i pewnie z 750 km (takie wskazania miałem wczoraj, kiedy noc wcześniej przejechałem ok. 50 km po ekspresówce 100 km/h z włączonym tempomatem).

Fajnie przyspiesza, wyprzedzanie to bajka. W trybie Sport i Tor, o czym wszyscy wiedzą, strzela z rury (na rozgrzanym silniku). Ponadto w trybie Tor wyłącza kontrolę trakcji, którą można włączyć przyciskiem. Przełączenie na którykolwiek z tych trybów wyłącza Start/Stop, który również można włączyć przyciskiem. Podobno poza nieco inna grafiką, Shift Indicator Light i wyłączonym ESC tryby te nie mają się wiele różnić. Tryb Tor ma nie oszczędzać opon.

Umieszczenie przycisku zmiany trybów, a przede wszystkim dodanie trybu Sport (przycisk "S" na kierownicy) było rewelacyjnym pomysłem poprawiającym ergonomię i czas reakcji.

W pracy mam możliwość korzystania z Focusa Mk3 Titanium i w porównaniu do Pumy system rozpoznawania znaków Focusa nie działa. W Pumie działa to rewelacyjnie i rozpoznaje znaki prawidłowo na jakieś 90%. Ponadto Puma przekazuje nieco więcej informacji - o zakazie wyprzedzania, czy korku, ale to pewnie ze względu na cyfrowy ekran zegarów, którego w Focusie nie mam.
st3ryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.