Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2022, 02:04   #1
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie 1.0 155KM w trybie sport - moje hybrydowe spostrzeżenia

Witajcie.

Mam Pumę 155KM, przejechanie jakies 23tys km, w 18mc. Jak to przy nowym aucie widzę różne zachowania działania aku, silnika, ogolnego wrażenia z jazdy, niemal zawsze było w domyślnym trybie normal.

Aż robię eksperyment:

Od ostatniego tankowania zawsze po odpaleniu auta ustawiam tryb sport oraz aktywuję auto start stop (domyslnie w sporcie się dezaktywuje), dodatkowo w większości przypadków wyłączam ekran multimediów - 2x prawy przycisk pod ekranem)


Wnioski:
1) auto przez zmaksymalizowana rekuperację na biegu realnie dłużej trzyma wyłączony silnik np. na światłach, nawiew zwalnia do 1 biegu, z czym wojowalem z fordem, ale stwierdzili ze to prawidłowe zachowanie, serwis rozkładał ręce,
2) hamulca używam dużo później niz w trybach eco lub normal, przez odzysk energii,
3) silnik zawsze pracuje na 3 cylindrach, co sprzyja mniejszym wybracjom na ciepłym silniku,
4) zegary cyfrowe działają bez lagów (!!!)
5) spalanie zauważalnie mniejsze przez bardziej naładowany akumulator 48V niż trybach normal czy eco!
6) auto wydaje się być lżejsze niż jest w rzeczywistości, nie puchnie nawet po ponad 140km/h
7) opony mam na 2.6 bar.


Mam podłączone dwa wideorejestratory przedni i tylni. Po zaparkowaniu i zamknięciu auta nagrywanie trwa jeszcze ok 32 min. Mam wyłączony hotspot, ale włączone Wi-Fi i naturalnie bluetooth, muzyka z telefonu za kazdym razem podczas jazdy.

Polecam Wam zrobić taki eksperyment. U mnie duże zaskoczenie


Ostatnio edytowane przez musso87 ; 29-04-2022 o 01:18
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2022, 09:45   #2
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Cóż, u mnie żadne.
Żona od dotarcia ma za każdym razem "procedurę startową", czyli przełączenie na Sport i włączenie SS. Robi tak odkąd zauważyliśmy, że w tym trybie w mieście jest niższe spalanie.
Ale w trasie jest odwrotnie, niższe spalanie jest w Eco.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 18:39   #3
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Dla mnie większość tych przemyśleń jest na poziomie tych, co mówią, że jak zaleją bezołowią 98 to nagle samochód dostaje kopa, mniej pali, silnik dostaje dodatkowy cylinder i w ogóle. A prawda jest taka, że jeżeli silnik jest przystosowany do spalania maks. bezołowiowej 95 to nie ma absolutnie żadnej różnicy po wlaniu bezołowiowej 98.
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2022, 01:46   #4
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Farfoclu, nie produkowałbym się tu ze spostrzeżeniami gdyby nie przejechane kilometry. Poza tym jak zatankujesz 98 i pojedziesz na hamownię jakims cudem niemal zawsze są poprawione osiągi względem 95. Dodatkowo w ford pass pro świeci się kontrolka "H" przy paliwie, przy 95 tego nie widać, także komputer rozpoznaje różne paliwa i podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia. Dla przypomnienia moje obserwacje są z silnika 1.0 155KM mhev, jest większa turbina niz w 125KM wersji.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 00:08   #5
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Farfoclu, nie produkowałbym się tu ze spostrzeżeniami gdyby nie przejechane kilometry. Poza tym jak zatankujesz 98 i pojedziesz na hamownię jakims cudem niemal zawsze są poprawione osiągi względem 95. Dodatkowo w ford pass pro świeci się kontrolka "H" przy paliwie, przy 95 tego nie widać, także komputer rozpoznaje różne paliwa i podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia. Dla przypomnienia moje obserwacje są z silnika 1.0 155KM mhev, jest większa turbina niz w 125KM wersji.
Nie ma żadnej, ale to żadnej różnicy. Jakimś cudem te wyniki zawsze lezą w granicy błędu pomiaru.
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 21:36   #6
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Moje pdsumowanie:
dzisiaj tankowałem i przejechałem łącznie 628km, do końca oproznienia baku zostało mniej wiecej 45km.
Jazda 70% miasto 30% trasa. Dziękuje za uwagę...
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2022, 22:48   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,483
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Cytat:
Napisał Farfocel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie większość tych przemyśleń jest na poziomie tych, co mówią, że jak zaleją bezołowią 98 to nagle samochód dostaje kopa, […]
Mnie to przypomina dysksję z innej branży => są tacy, którzy kupują kabel zasilający do wieży za 1000zł i więcej i twierdzą, że potrafią usłyszeć różnicę

Szanujemy ich

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2022, 01:15   #8
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Wątek powstał dla osób, które mają Pumę w hybrydzie (najlepiej w manualu).

Osoby wychodzące z założenia „nie wiem, ale się wypowiem„ nie mające tego auta, nie mogące zweryfikować założeń, proszone są o opuszczenie tematu.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2022, 15:51   #9
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podejrzewam mapa silnika również się nieco zmienia.
Tutaj tylko wtrącę swoje dwa grosze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mapa się nie zmienia
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2022, 15:26   #10
Rzukov
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2021
Model: Puma
Silnik: 1.0 155KM
Rocznik: 2022
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.0 155KM w trybie sport - moje spostrzeżenia

Witam wszystkich, niedawno dołączyłem do posiadaczy Pumy i mam zapytanie do Was - czy jest jakakolwiek możliwość zapisania trybu sportowego jako tego, który uruchamia się po odpaleniu silnika? Czy jesteśmy "skazani" na normalny?

Tzn to, że w ustawieniach tego nie da się zmienić to wiem, ale czy da się to zmienić jakoś programowo wpinając się komputem do auta? Płacę węglem i cukrem! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzukov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.