Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2021, 18:38   #1
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

POMOCY, wycieraczki w moim Galaxy mk2 2010 GHIA 2.0 Diesel 140 (UK) działają z maksymalną prędkością, gdy samochód przekracza prędkość około 40km/h. Kiedy zwalniam poniżej 40km/h, zatrzymują się. Mogę je włączyć ręcznie jak jadę wolno ale nie mogę ich wyłączyć jak przekraczam prędkość 40km/h. Jak tylko przyspieszę, znów działają z maksymalną prędkością. Póki co wyjąłem bezpiecznik F22 żeby normalnie nim jeździć. Znalazłem kilka wątków na angielskich stronach że to może mieć coś wspólnego uszkodzonym systemem alarmowym (Alarm sounder module – Korozja lub dostanie się wody ) i wysyłaniem błędnych wiadomości. Chociaż żadnego komunikatu nie mam na desce rozdzielczej. Wspomnę jeszcze ze szyba przednia była wymieniana 10 sierpnia ale przez półtora miesiąca było wszystko ok. Kolega zczytał mi także błędy. Będę wdzięczny za każda pomoc.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg signal-2021-09-27-192236_001.jpg (6.9 KB, 14 wyświetleń)

kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 07:23   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

Silniki od wycieraczek nie były rozbierane?
Kiedyś czyściłem silnik - cały pordzewiały w astrze. Jak się źle złoży to może być taki efekt. Silniki mają bieżnię zasilania na takim krążku do pracy przerywanej. Jak silnik po powrocie ramion minie punkt bez zasilania to nadal dostaje napięcie. Inna możliwość to zgniłe przewody zasilające...
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 18:46   #3
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

Dziękuje za odpowiedz. Silniczek nie byl rozbierany i dziala dobrze na postoju lub jak jade wolno. Dopiero zaczyna świrować po przekroczeniu ok 40km/h.
Jedna z wiadomości z błędów miałem B1131:87 Wiper Motor Module Missing Message .

to co znalazłem na angielskim forum U kilku osób problem był z spowodowany przez sygnalizator/kontroler sygnalizacji włamania. Znajduje się za wyściółką nadkoli po stronie pasażera. Wilgoć musiała dostać się do urządzenia (choć po oględzinach wyglądała idealnie). Jednostka ta jest połączona z systemem zarządzania za pomocą autostrady danych. istnieje wiele innych elementów wyposażenia również podłączonych przez tę samą autostradę informacyjną. Wygląda na to, że urządzenie w przypadku awarii wysyła wiele komunikatów do systemu zarządzania i może w rezultacie spowodować awarię innych urządzeń. Szybkim rozwiązaniem jest odłączenie go w samym urządzeniu i wymienienie go przy najbliższej okazji. Trudno się do tego dostać, ale poprawka działa. Jedyną wadą jest to, że nie mam alarmu, dopóki nie zostanie naprawiony. Przynajmniej mogę teraz zablokować pojazd, a wycieraczki działają.

Czy ktoś miał z tym doczynienia?
kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 17:55   #4
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

Wycieraczki w pozycji wyłączonej same się uruchamiają przy wyższej prędkości czy tylko jak je włączysz na chwilę to zapylają z prędkością max?
Możesz sprawdzić czy ramiona same z siebie nie powodują tego efektu....
Zdemontuje ramiona wycieraczek i przyczep do swozni trytytki....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyeliminujesz efekt ewentualnego podbierania ramion przez powietrze....

Moze zacznij od sprawdzenia styków na silniczkach.... Rozepnij i wepnij ...
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 01-10-2021 o 17:58
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2021, 18:19   #5
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

Dzieki za odpowiedz. Wycieraczki są wyłączone i uaktywniają sie w momencie kiedy przekraczam 40km/h jak zwolniam to sie same wyłanczają. Raczej nie jest to efekt powietrza.
kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 15:41   #6
Artursa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Garwolin/Warszawa
Model: MK2,MK3
Silnik: TDI 1,9 115 + TDCi 2,0 140
Rocznik: 2003 + 2008
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

Masz czujnik deszczu? Może źle podłączony lub jak Ci wymieniali szybę to go nie podłączyli i kable się zwierają powodując załączenie wycieraczek automatycznych.
__________________
Artur
Był Galaxy 2.0 DOHC 1997 był Galaxy 1,9 TDI 2003 jest 2,0 TDCI 2008
Artursa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2021, 12:38   #7
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wycieraczki włanczają sie po przekroczeniu 40km/h

przez 1.5 miesiaca wszystko dzialalo ok po wymianie szyby. ale postaram sie z nimi skontaktowac. DZieki
kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , wycieraczki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.