Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2021, 19:34   #1
marcel0028
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Nie działają przyciski radia

Witam
Mam a raczej mój escape (2019, sync 3, duży wyświetlacz) ma następujący problem, mianowicie radio nie reaguje na przycisk,i włącznie z przyciskiem power. Poprawnie działa sterowanie z przycisków kierownicy oraz dotyk natomiast przyciski przy radiu są tylko podświetlane.
Nie dam głowy ale wydaje mi się że na początku wszystko działało ok a usterka wystąpiła po rozładowaniu akumulatora, może ktoś miał podobny przypadek?

marcel0028 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 17:21   #2
marcel0028
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Nikomu nic nie przychodzi do głowy?
Dziś sprawdziłem błędy i w APIM jest U0256 - utrata łączności z modułem A interfejsu elementów sterowania z przodu
Może ta informacja naprowadzi kogoś na trop mojej usterki
marcel0028 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 21:54   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Cytat:
Napisał marcel0028 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...U0256 - utrata łączności z modułem A interfejsu elementów sterowania z przodu...
Po polsku: "nie podłączony panel przycisków radia"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 06:37   #4
marcel0028
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po polsku: "nie podłączony panel przycisków radia"...
Tedi_k gdybym ja choćby popatrzył tą wtyczkę to przed napisaniem czegokolwiek i gdziekolwiek bym to sprawdził, istnieje oczywiście taka możliwość że wcześniej jakiś Jankes tam grzebał.
Tak jak pisałem na wcześniej wydaje mi się że na początku przyciski działały ale teraz to zasiałeś we mnie jeszcze więcej wątpliwości.
Tak czy inaczej czeka mnie demontaż i sprawdzenie.
Ale mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy pamiętasz w jaki sposób realizowane jest podświetlenie przycisków (czy to ta sama wtyczka co sterowanie radiem) bo podświetlenie przycisków działa czyli wykluczało by to wypiętą wtyczkę.
marcel0028 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 13:01   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Cytat:
Napisał marcel0028 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Tak jak pisałem na wcześniej wydaje mi się że na początku przyciski działały ...
Panel przycisków to jest jeden ze sterowników w samochodzie. Mógł po prostu "paść". Mogły też zostać gdzieś przecięte przewody CAN do panelu przycisków.
Zawsze mnie zastanawia jaki ma sens "zgadywanie" zamiast zajęcia się zdiagnozowaniem co jest przyczyną problemu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 07:30   #6
marcel0028
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panel przycisków to jest jeden ze sterowników w samochodzie. Mógł po prostu "paść". Mogły też zostać gdzieś przecięte przewody CAN do panelu przycisków.
Zawsze mnie zastanawia jaki ma sens "zgadywanie" zamiast zajęcia się zdiagnozowaniem co jest przyczyną problemu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem trochę innego zdania, w myśl zasady "po co wywarzać otwarte drzwi" na początku zapytałem.
Nie jestem znawcą tematu jak wielu kolegów na tym forum a nie jest tajemnicą że każda marka ma swoje typowe bolączki i właśnie w tym kontekście zadałem pytanie.
Jeśli na nikomu nie zdarzyła się podobna usterka to wniosek że nie jest to prawo serii i nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się do roboty, oczywiście o efektach poinformuję.
marcel0028 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2021, 19:19   #7
marcel0028
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-09-2015
Model: focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają przyciski radia

Ok więc batalia z radiem zakończona zwycięstwem, a dokładnie wymianą panela przycisków sterowania radiem.
Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie rozebrał starego, więc były w nim ślady wilgoci widoczne w postaci zielonych wykwitów jednak po przemyciu kontaktem i wydmuchaniem wszystko zeszło jednak panel nie ruszył.

Temat do zamknięcia
marcel0028 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.