Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2021, 12:06   #1
crepitus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2021
Skąd: Piła
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Question 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Dzień dobry,

Dopiero co kupiłem Mk3 1.6EB, dziś rano po odpaleniu kierownica mocno drżała, silnik chodził trochę głośniej. Wkręcenie na obroty łagodzi wibracje, ustępują prawie całkowicie po dobrym rozgrzaniu auta (również silnik cichnie i jest to słyszalne, jakby zszedł ze ssania i nagle pracuje ok). Tak więc problem występuje tylko na zimnym silniku i na postoju - bieg jałowy. Z komputera pokładowego odczytałem błąd U0073_88 (błąd komunikacji?). Trochę mnie to martwi, gdyż auto mam od 2 dni i podczas oględzin i szczegółowego sprawdzania wszystko było ok, zero błędów i tak dalej.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym?

Dziękuje za wskazówki gdzie szukać przyczyny.

crepitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 12:31   #2
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Obstawiam poduszkę silnika (przy zbiorniczku wyrównawczym). Wytrzymuje max 60-70 tys km. Powoduje wibracje czy drżenie odczuwalne na karoserii, kierownicy itp. na biegu jałowym. Sam wymieniałem z tego powodu. Organoleptycznie zazwyczaj poduszka ta wygląda na sprawną... W silniku tym jest charakterystyczna praca wtrysków (głośna) zwłaszcza na zimnym. A samochód zwłaszcza 10 letni ma prawo się popsuć w dowolnym momencie... nawet 2 dni po zakupie.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 18-11-2021 o 12:41
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 13:12   #3
crepitus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2021
Skąd: Piła
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam poduszkę silnika
Pełna zgoda, gdyby nie fakt, że wibracje ustępują gdy tylko auto nabierze temperaturyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Te poduszke o której mówisz oglądałem, wygląda ok ale rzeczywiście może już być wypracowana - auto ma 72k przebiegu, za jakiś czas wymienię ale obecnie te wibracje mnie nurtują. Akurat mam pecha do takich rzeczy więc nie dziwi mnie, że już 2 dni po zakupie coś się psuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crepitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 13:29   #4
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Rozgrzany silnik ma dużo mniejsze opory wewnętrzne niż zimny stąd większe wibracje na zimnym. Sprawdź pozostałe poduszki. Silnik 1.6 EB/Focus mk3 ma pewne charakterystyczne dolegliwości i wibracje na biegu jałowym są jedną z nich. Pozostałe opisywane w wielu postach od wadliwego systemu chłodzenia, niepotrzebnej żaluzji chłodnicy, pękających tulejach cylindrów-słynna szczelina miedzy cylindrami, mikropęknieć głowic-zazwyczaj od przegrzania, cieknącej pompki spryskiwacza-zalewanie skrzynki bezpieczników, uszkodzeń zaworu DV-charakterystyczny dźwięk przy schodzeniu z obrotów, głośnej pracy szklanki pompki paliwa, wody w bagażniku czy zacieków na masce od dysz spryskiwacza.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 18-11-2021 o 13:31
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 13:47   #5
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostałe opisywane w wielu postach od wadliwego systemu chłodzenia, niepotrzebnej żaluzji chłodnicy, pękających tulejach cylindrów-słynna szczelina miedzy cylindrami, mikropęknieć głowic-zazwyczaj od przegrzania, uszkodzeń zaworu DV-charakterystyczny dźwięk przy schodzeniu z obrotów, głośnej pracy szklanki pompki paliwa
poza wodą w bagażniku, dyszami spryskiwacza, cieknącą pompką spryskiwacza, to rozumiem, że to wszystko wyżej w cytacie dotyczy tylko silnika EB, nie TiVCT ?
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 14:15   #6
crepitus
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-11-2021
Skąd: Piła
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozgrzany silnik ma dużo mniejsze opory wewnętrzne niż zimny stąd większe wibracje na zimnym. Sprawdź pozostałe poduszki. Silnik 1.6 EB/Focus mk3 ma pewne charakterystyczne dolegliwości i wibracje na biegu jałowym są jedną z nich. Pozostałe opisywane w wielu postach od wadliwego systemu chłodzenia, niepotrzebnej żaluzji chłodnicy, pękających tulejach cylindrów-słynna szczelina miedzy cylindrami, mikropęknieć głowic-zazwyczaj od przegrzania, cieknącej pompki spryskiwacza-zalewanie skrzynki bezpieczników, uszkodzeń zaworu DV-charakterystyczny dźwięk przy schodzeniu z obrotów, głośnej pracy szklanki pompki paliwa, wody w bagażniku czy zacieków na masce od dysz spryskiwacza.
Wymieniałeś u siebie te puszke? Jeśli tak, polecisz firme?
crepitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2021, 15:28   #7
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza wodą w bagażniku, dyszami spryskiwacza, cieknącą pompką spryskiwacza, to rozumiem, że to wszystko wyżej w cytacie dotyczy tylko silnika EB, nie TiVCT ?
Tak

Bump:
Cytat:
Napisał crepitus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałeś u siebie te puszke? Jeśli tak, polecisz firme?
Zakładałem oryginał w ASO przy okazji wymiany rozrządu. Coś około 800 zł. W styczniu 2021.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 07:19   #8
bear1961
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1600 Ecoboost 150 km
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Witam kolegę. Mam tą samą przypadłość od jakiegoś roku. U mnie silnik drży po odpaleniu "na zimno" z odgłosami buczenia w kabinie. Po zrobieniu kilku kilometrów jest lepiej, a po kilkudziesięciu, hałas i drgania ustają. Też podejrzewam problem z zawieszeniem (amortyzacją silnika) ale w ASO uparcie mówią że to jest w granicach normy i można tak jeździć. Ja mam auto od nowości więc wiem jak się zachowywało w pierwszych latach. Proszę o informację jak się auto zachowuje po wymianie poduszki. Rozumiem że miała być wymieniana tzw. poduszka olejowa tzw "hydropodstawa" - na forach często wskazywana jako przyczyna nadmiernych drgań silnika.
bear1961 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 15:42   #9
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Cytat:
Napisał bear1961 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o informację jak się auto zachowuje po wymianie poduszki.
Nie ma drgań zwłaszcza na zimnym silniku.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 18:12   #10
bear1961
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1600 Ecoboost 150 km
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6EB Mocne wibracje kierownicy, błąd U0073_88

Wymieniłem dzisiaj poduszkę hydrauliczną i jest błoga cisza. Kierownica tylko lekko drży przy ruszaniu - jak przy normalnej pracy silnika. Nic nie huczy, buczy - słowem super. Dzięki za podpowiedź!
bear1961 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , drgania kierownicy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.