Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2021, 06:43   #1
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Witam

Stałem się od tygodnia właścicielem KUGI AWD AUTOMAT z silnikiem DIESEL 180KM. 2019rok, 43kkm. Mając do czynienia do tej pory z innym automatem Volvo S60 zauważyłem sporo różnic dlatego mam kilka pytań do innych posiadaczy takiej konfiguracji.

1. Rozgrzane auto na postoju bez klimy 0.8-0.9L/h. Mam nie tylko wrażenie, ale tak jest, że nawet na N auto chce ciągnąć do przodu i rzeczywiście jakby go popchnąć na równym to będzie leciał lekko, do tyłu nie ma szans przepchnąć. Nawet na P mam to samo wrażenie, że jakby całą budę ciągnęło tyłem do dołu jak dodam lekko gazu. Uważam że to jest przyczyna zwiększonego spalania na postoju, ale czy to normalne zachowanie.

2. Auto nie chce zejść ze spalaniem później 7.3 litra, choćbym nie wiem jak delikatnie jechał po drodze krajowej. Zrobiłem ostatnio trasę Sieradz- Opole i okolice . Po ponownym zatankowaniu wyszło 7.5l/100. Czy to może mieć związek z hamulcami, gdyż kilka dni temu przy wymianie kół akurat były wszystkie uniesione spróbowałem zakręcić kołami w pozycji N bez ręcznego. Szczerze powiem lekko nie było a wręcz bym powiedział że stawały w miejscu
Wszystkie 4 koła tak samo ciężko. Jakby nie było to w obrębie luzu w dyfrze powinno być możliwe w miarę lekko kołem poruszać. Zupełnie jakby hamulce nie odpuszczały.

Proszę się wypowiedzieć o własnych doświadczeniach
Pozdrawiam

lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 10:43   #2
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Czy to jest skrzynia powershift?
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 10:55   #3
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Tak, powershift 6 biegów. Potwierdzone info z ASO po VINie.
lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 11:35   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Ja na tym motorze podczas dziadkowania jestem wstanie zejść na 6l spokojnie.
Kolega z naszego forum miał zrobioną jakąś aktualizacje /2019 awd/ i jest bardzo niezadowolony po tych czynnościach. Spalanie wyraźnie wzrosło i bardzo często dopala nieszczęsny filtr.
Piszesz że na postoju masz chwilowe spalanie prawie 1l, ja podczas wypalania mam 1,1-1,3l, więc raczej nie ma to nic wspólnego z trzymaniem klocków hamulca
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 12:48   #5
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

W obrębie postu poruszyłem dwie oddzielne sytuacje. Oczywiście, że hamulce nie mają wpływu na postoju bo niby jak...

Silnik jest ewidentnie czymś obciążony za równo na jałowym jak i w czasie jazdy, chociaż zbiera się bardzo ładnie. Zmiany biegów bez zarzutu.

Pozdrawiam
lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2021, 21:01   #6
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Widzę, że kolega walczy z tym samym problemem co Ja. Opisywana sytuacja ewidentnie wiąże się z najnowszą aktualizacją PCM. W moim przypadku miałem wgrany nowy soft wymuszony przez akcję serwisową Forda. Po tym "zabiegu" auto pali jak szalone. Zgłosiłem oczywiście to do serwisu, podpieli kompa i cóż... nie ma błędów, wszystko jest ok. Wytrzymałem z tym do wczoraj. Nagrałem film i wysłałem do Kieleckiego serwisu z prośbą o analizę w centralnym serwisem (jeśli takowy istnieje). Ewidentnie jest to sytuacja nietypowa i wiąze się z błędem w sofcie. Poniżej przesyłam link pokazujący jakie mam zużycie paliwa w czasie postoju na światłach.
PS .. a już myślałem, że tylko Ja świruję z tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2021, 09:42   #7
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

W twoim przypadku akurat masz jeszcze niedogrzany motor na filmie więc nie jest to dość trafiona sytuacja, chociaż kiedy stoisz to ewidentnie są różnice, raz 1.0L a za chwilę 2.0L. Kurcze, w Volvo ze sprzęgłem hydrokinetycznym ma 0.5L czasem latem wskoczy nawet 0.4L. Fakt, tam olej to 0W20 rzadki jak woda ale też nie mam tam tak jak Kudze że po kilku sekundach obroty jałowe są redukowane do 800RPM. W ogóle to jakaś porażka, że przed redukcją i po redukcji obrotów nawet o jedną dziesiątą nie maleje spalanie więc po cholere silnik dają na niższe obroty przez co bardziej go czuć.

Byłem w serwisie AUTOGROUP LIS w Opatówku na diagnostyce, czterech do niego podchodziło i nic złego nie znaleźli, chociaż przed badaniem nie negowali moich wątpliwości co do wysokiego spalania to po diagnostyce powiedzieli że to normalne... Komedia. Auto ma większą budę niż Mondeo czy S60 ale jednak jadąc 50km/h nie można mieć spalania 7L. W serwisie powiedzieli że to bardzo dobry wynik.

Kuźwa gdyby człowiek miał ich sprzęt pod ręką... Jakieś migrację softu, podgląd parametrów skrzyni. Co oni chcą sprawdzić na zgaszonym aucie...

Jeszcze jedno powiem, co za bałwan z Forda nie odfiltrował wskazania chwilowego spalania na ekranie, skacze to o +-1.5litra/100km trzymając nogę w tej samej pozycji jadąc po drodze jak stół. Po cholere to komu w takim razie?... Masakra. Podoba mi się Kuga, ale te drobne mankamenty trochę zniechęcają.

Już nie wspomnę o nieznormalizowaniu tonow wysokich i niskich pomiędzy źródłem RADIO a Usb/bluetooth. Co z tego że SONY jak na radiu dudni a na USB jest zbyt wysokich za dużo. Ale to temat na inny wątek. Na razie to spalanie...
lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2021, 20:58   #8
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Cytat:
Napisał ravl1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że kolega walczy z tym samym problemem co Ja. Opisywana sytuacja ewidentnie wiąże się z najnowszą aktualizacją PCM. W moim przypadku miałem wgrany nowy soft wymuszony przez akcję serwisową Forda. Po tym "zabiegu" auto pali jak szalone. Zgłosiłem oczywiście to do serwisu, podpieli kompa i cóż... nie ma błędów, wszystko jest ok. Wytrzymałem z tym do wczoraj. Nagrałem film i wysłałem do Kieleckiego serwisu z prośbą o analizę w centralnym serwisem (jeśli takowy istnieje). Ewidentnie jest to sytuacja nietypowa i wiąze się z błędem w sofcie. Poniżej przesyłam link pokazujący jakie mam zużycie paliwa w czasie postoju na światłach.
PS .. a już myślałem, że tylko Ja świruję z tym samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dziś miałem okazję pojeździć trochę po mieście i dosłownie oczom nie wierzyłem ale spalanie na światłach sięgało 2.0L. Już myślałem że to wypalanie się zaczęło, ale co skrzyżowanie to albo 0.9L albo 2.0L. Wrzucanie z D na N nic nie zmieniało. Klima była wyłączona. Zachwanie identyczne do Twojego nagrania. Co do jasnej ciaśniej?

Gdyby nie to, że żona tym jeździ i jej się podoba to bym już myślał żeby sprzedać tego smoka.

Ostatnio edytowane przez lukaszSZ999 ; 17-12-2021 o 06:47
lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 19:06   #9
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Samochód wylądował na diagnostyce w serwisie, gdzie wykonano pełną weryfikację elektroniki pod nadzorem "Inżyniera Serwisu Ford Polska"!!! online.
W odpowiedzi e-mailowej stwierdzono "...Zgodnie z otrzymanym podsumowaniem, potwierdzamy pełną sprawność techniczną pojazdu. Podczas wszystkich testów parametry pracy silnika, sterowania pracą silnika i układu start/stop były prawidłowe. Jazdę próbną wykonano na odcinku 17 km od stanu zimnego silnika do pełnego nagrzania. Wszystkie odczyty wskazań zużycia paliwa również nie budziły zastrzeżeń, zarówno na biegu jałowym jak i podczas ruchu"
Dla mnie dziwne jest to, że przed wgraniem aktualizacji, spalanie maksymalnie wskazywało około 0,8-1,0 l/h w czasie postoju. Teraz mam co jakiś czas podwojone spalanie 1,8-2,0 l/h.
Spróbuję tematem zainteresować znajomego rzeczoznawcę. Może niezależna ekspertyza w powiązaniu z homologacją samochodu coś wymusi na Fordzie. Choć walka z Goliatem raczej mi się nie uśmiecha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2021, 08:10   #10
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Spore spalanie na postoju i w podczas jazdy

Najbardziej wkurza to, że jak biorą auto na diagnostykę albo nawet jazdę próbną to właściciel nie może być obecny. Zapewne brakło by im argumentów gdyby takie zachowanie auta wystąpiło w obecności serwisantów i właściciela. Stękali i jąkaliby się nie wiedząc co powiedzieć. Zresztą, wśród tych ludzi w serwisie na żadnym szczeblu nie ma pasjonatów, dociekliwych zapaleńców którzy przede wszystkim osób które chcą zaobserwować problem, wykryć zależności i postarać się usunąć problem.

Tylko podpiąć OBD, odczytać błędy i ostatecznie wyczyścić historię... I wziąć kasę

Wezmę się za problem spalania, ale niech się trochę ociepli.
lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.