Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2021, 14:51   #1
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie 4x4 a przegląd techniczny w SKP

Może to głupie pytanie, ale czy na przeglądzie auta 4x4 powinienem informować diagnostę o tym, że to auto z napędem na 4 koła?
Nurtuje mnie ten fakt z tego powodu, że auto wjeżdża na rolki kołami osobno, najpierw oś przednia potem tylna.
Czy w takim wypadku może się coś złego stać z napędem?

kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 15:18   #2
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...

Tak, powinieneś go poinformować, a on powinien mieć rolki pod druga oś lub specjalny program na rolkach.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-12-2021 o 17:46
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 15:27   #3
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, powinieneś go poinformować...
Co Ty za bzdety tu opowiadasz? jaki specjalny programGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to o czym piszesz to na pewno na hamowni a nie na SKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 nic nie musisz bo i po co? po za tym diagnosta i tak wchodzi pod auto, więc będzie widział.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 15:31   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 421
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

No tak, tylko najpierw wjeżdża na rolki (???)
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 16:18   #5
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...
No i przednie koła napędzane na rolkach, tylne stoją. Co się wtedy dzieje??? Gdzie przekazywany jest napęd? Pomyśl trochę.
Na rolkach ma specjalny program 4x4 gdzie jedna rolka kręci do przodu, druga do tylu. Ale to do mnie nie przemawia, bo wyobrażam sobie co dzieje się w dyfrze.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-12-2021 o 17:47
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 17:00   #6
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i przednie koła napędzane na rolkach, tylne stoją. Co się wtedy dzieje??? Gdzie przekazywany jest napęd? Pomyśl trochę, bo ja od 20 lat jeżdżę tylko 4x4.
Sam lepiej pomyśl, przestań bajki wypisywać i nieświadomych wprowadzać w błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak wjeżdzasz na rolki autem 4x4 to właściwie nic się nie dzieje. Tak się składa że też praktycznie od 20lat mam auta 4x4 i na przeglądzie nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem, ale może dlatego, że ja jeżdzę na zwykłe SKP, a Ty widać na jakieś specjalne, Które właśnie dla Ciebie wybudowali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaku25 na roklach sprawdza się głównie hamulce na poszczególnych osiach, więc nie wiem w czym problem. Jak już będziesz na przeglądzie to sam zobaczysz, że somer1 bajki opowiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 17:23   #7
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

Panowie dużo zależy od rodzaju napędu. W moim poprzednim aucie Subaru z manualną skrzynią nie włączenie programu 4x4 mogło doprowadzić do uszkodzenia wiskozy w centralnym mechanizmie różnicowym. Wg mnie w kuga/ escape też trzeba włączyć tryb 4x4 bo sprzęgło wielopłytkowe może się załączyć i auto z rolek wyskoczy to dotyczy aut 4wd/awd. W samochodach terenowych z dołączanym napędem przedniej osi ten problem nie występuje to klasyczny napęd 4x4
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 17:31   #8
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...

Dobra. Ja tam się nie znam. Napisz mi kolego jak działa Haldex.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-12-2021 o 17:47
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 18:01   #9
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

Tomi999 Nie wiem na jakie Wy przeglądy jeździcie i co Wam tam wyczyniają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przecież na SKP masz zwyczajne rolki w których auto stoi na luzie a diagnosta tylko sprawdza hamulce na poszczególnych osiach, poza tym w kudze (jak w wielu innych autach) nie masz żadnego wyłącznika 4x4 somer1 widocznie słabo się znasz, skoro koledze takie banialuki opowiadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 18:15   #10
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: 4x4 a przegląd techniczny w SKP

a kto tu pisze o wyłanczanu 4x4? Kolego banialuki to ty opowiadsz. Skoro zależy ci na skróceniu żywotności Haldexa to pozwalaj sobie dalej kręcić jedna osią przy stałym napędzie 4x4. Każdy ma wybór i swoje doświadczenia.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.