Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2017, 18:17   #1
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Błąd p2263 a jakoś paliwa

Część,

Dzisiaj w mondeo zlapalem błąd p2263 i awarie silnika. Silnik stracił moc, aż do jego ponownego uruchomienia
Wszystko to stało się po zatankowaniu paliwa na BP. Wcześniej zero problemow.
Teraz w zakresie 1500-2000 są szarpnięcia i silnik traci moc w roznych momentach ( najczęściej jak na 3 spadną obroty poniżej 2000.) Na trasie jest wszystko ok ( przejechałem 15 km droga szybkiego ruchu).
Czytałem fora i różna info na ten temat znalazłem. Latem wymieniałem czujnik mapowania turbiny oraz te dwa czujniki turbo i EGR.
Na razie mam zbiornik na full więc nie mogę zalać innego paliwa.
We wtorek mam lecieć w trasę 800 km i nie wiem czy to winna paliwa czy lepiej pojechać innym samochodem.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

__________________

Ostatnio edytowane przez Cielak17 ; 15-01-2017 o 22:46
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:25   #2
dodo1988l
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 22-08-2016
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Mialem identycznie ale w moim tddi, tez paliwo BP szarpal i brak mocy, dolalem litr denaturatu, auta na wolnych obrotach postalo 20 minut i problem ustal,
dodo1988l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 10:52   #3
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Powiem tak zrobiłem trasę w jedną stronę 400km (300 km autostradą + 100 km drogami lokalnymi). 2 razy wywaliło mi błąd na autostradzie (dałem mocno w pedał na 5. po uruchomieniu ponownym silnika wszystko ok).
Przed wjechaniem do większego miasta zalałem na Orlenie Varvę (prawie 40l). Na chwilę obecną w mieście nie wywala co chwilę błędu, jedynie zostało poszarpywanie (w momencie jak załącza turbo). Co ciekawe poszarpywanie pokazuje się zazwyczaj na biegu 3,4 (czasami na 2). Na jedynce nie zauważyłem tego efektu już.
Na drogę powrotną doleję litr denaturatu i zobaczymy co będzie.
W sobotę i tak samochód trafi na warsztat w celu sprawdzenia wszystkiego co związane z turbo (czujniki, wężyki, i same turbo)
__________________

Ostatnio edytowane przez Cielak17 ; 17-01-2017 o 11:07
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 11:17   #4
dodo1988l
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 22-08-2016
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Moze woda Wytracila ci sie i zalega w filtrze,
dodo1988l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 19:54   #5
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Wróciłem z trasy. Przejechane 300 km błędów brak. Pod koniec trasy sprawdzalem czy wymusze błąd obciążając silnik ( gaz w podłogę na 6) i wywaliło błąd.
Szarpnięc na niższych biegach nie ma. Coś musiało być z tym paliwem z BP.
Ale niestety nie jest tak fajnie jakbym chciał. Doszla nowa dolegliwość. Turbo głośniej gwizdze oraz faluje ( na komputerze na biegu jalowym powyżej 2000 tys. obrotów widać jak ciśnienie skacze i za chwilę wywala błąd silnika(p2263) i turbo się odłącza). W trasie również lekko je bylo słychać ( najlepiej gdy dodalem mocno gaz w okolicach 2 tys obrotow i po chwili odpuscilem). Stracił też na mocy. Jak na niższych biegach nie jest to zauwazalne, ale na autostradzie pod koniec aby do 180 km/h chciał się rozpędzić.pozatym jechało się dobrze
Po mieście można jeździć też bez problemu ( nie wywala błędu ale słychać czasami jak turbo faluje)
W sobotę auto trafi na warsztat. Na pewno filtr paliwa idzie do wymiany. Dodatkowo na podmianke pójdzie czujnik kopiowania turbiny ( na kilku tematach podobne objawy i wymiana pomogla) , a potem zawór sterowania turbo. Mam nadzieję że będzie któraś z tych rzeczy. Jeszcze sprawdzę czy lewego powietrza nigdzie nie łapie.
W najgorszym wypadku coś z geometria łopatek bym obstawial :/
__________________

Ostatnio edytowane przez Cielak17 ; 17-01-2017 o 19:58
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 21:48   #6
Pako
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 KOMBI 07/08
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

mi sie wydaje ze za daleko brniesz , wymiana filtra paliwa powinna rozwiazac problem , skoro pojawil sie po zalaniu paliwa to tu upatrywalbym problemu.
nie rob wszystkiego na raz bo nie biedziesz wiedzial co jest winne temu .
daj znac jak sie uporasz z tym
Pako jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 08:52   #7
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Zacznę od filtra paliwa. Koszt nie jest duży, a na pewno to zrobię po tym że objawy się zmieniły. Filtr w sumie wymieniałem we wrześniu, ale już zrobił 12 tys km, więc po mału i tak bym go wymienił z olejem (przy 15 tys km). Jeśli ta wymiana nie pomoże będziemy sprawdzać dalej.
Akurat mechanik jest moim dobrym znajomym, więc wszystko będzie sprawdzane po kolej, aby zdiagnozować problem i wymienić to co jest potrzebne (póki co będziemy weryfikować na częściach używanych, bo ma do nich dostęp ze szrotu bez konieczności odrazu ich kupowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wizycie dam znać co było przyczyną.
Chociaż osobiście obstawiam któryś z sterowników turbo lub jakąś nieszczelność, bo czuć momentami (i widać przez interfejs), że na ułamek sekundy spada wartość doładowania.
Póki co samochód musi zrobić jeszcze planowanych 200km, aż trafi na podnośnik.
__________________
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 10:26   #8
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Dzięki pomocy koledze z forum @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podmieniłem zawór sterowania turbiny. Poprawy niestety nie było.
Odłączyliśmy następnie kostkę od przepływomierza i szarpania ustały. Jeden winowajca odnaleziony. Jeszcze raz dzięki za pomoc użytkownikowi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Niestety została prawdopodobnie jeszcze jakaś nieszczelność w układzie dolotowym. Jutro zobaczymy co to będzie.
__________________
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 10:52   #9
Cielak17
ford::beginner
 
Avatar Cielak17
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WaWa/LPU
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Sprawa wyjaśniona.
Wymieniony przepływomierz. Podmieniony czujnik kopiowania turbo ( ten na gruszce). Dokrecone przewody (niektóre zaciski słabo trzymaly).
Mondeo lata tak jak powinno.
Ale niestety zdiagnozowany początek końca turbo ( pozostały lekkie szum). Najlepiej to słychać jak zdejmie się pokrywę filtra powietrza i na biegu jałowym.
Na razie mam jeździć. Samochód na mocy nie stracil. Ale w przyszłości trzeba mieć na uwadze regeneracje lub wymianę na nowe.
__________________

Ostatnio edytowane przez Cielak17 ; 21-01-2017 o 11:01
Cielak17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2017, 11:08   #10
mtsl
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Skąd: Knurów
Model: Mondeo mk4 Titianium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Błąd p2263 a jakoś paliwa

Czy błąd p2263 zniknął? U mnie również mikroskopijne poszarpywanka (zupełnie inne jak przy padniętym EGR) i błąd p2263 dość długi czas się utrzymuje - brak komunikatu usterka silnika. Poza tym autko ma moc i jeździ IMHO normalnie - tylko takie delikatne jakby drżenie mocy...
mtsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.