Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2012, 14:08   #21
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Lampka dla 3 rzędu po lifcie wygląda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
De facto są to dwie niezależnie włączane lampki w jednej obudowie

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 06:08   #22
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

A może ktoś podrzucić zdjęcie lampki 3 rzędu S-max’a przed liftem?
Jest taka sama jak w 2 rzędzie (czyli z bocznymi halogenkami)?
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2012, 10:04   #23
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Dostałem PW od MikiJ i temat ze zdjęciami załatwiony na pw.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 11:33   #24
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Słabe (dodatkowe) oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Cześć,
Odświeżę kotleta. Może nie doprowadzało mnie to do szału ale gdy zaglądałem do bagażnika to poziom irytacji rósł logarytmicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej chyba przez tą świecącą lampkę z boku, która bardziej raziła niż coś oświetlała (piszę w czasie przeszłym bo już tego nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Ok, żeby nie wydłużać. Wykorzystałem materiały:
2m taśmy led takiej białej (chyba najtańszej, bo były jeszcze żeloweane i żółto-pomarańczowe. Troche zostało to może wykorzystam np na nogi w drugim rzędzie), kilka metrów kabelka głośnikowego (~6-7m), dwa moduły z dużą diodą (zdjęcie niżej), zarówka led w5w (zdjęcie niżej).

Było tak

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj w trakcie pracy z byle jak podwieszonym jednym modułem z prawej strony. Widać, że już coś widać.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moduł led o którym wspomniałem (wymiary to jakies 4x4cm).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak został zamontowany (widok na lewym tylnim słupku)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tędy poprowadziłem kabelek do lewego słupka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Główne wpięcie popełniłem do tej nieszczęsnej lampki w prawym słupku. Tutaj też na zaślepce przykleiłem ten moduł ledowy na taśmie dwustronnej.
W sumie do tego miejsca podłączyłem dwa moduły led (prawy i lewy słupek) oraz taśmę led którą przykleiłem pod roletą. Tutaj mała uwaga. Czasem tą końcówkę rolety mam odwiniętą w stronę siedzeń i jeśli taśma led byłaby przyklejona centralnie w dół na tej metalowej belce to diody by mnie raziły. Przykleiłem więc ją bardziej w stronę siedzeń, zaraz jak się zaczyna na tej metalowej belce zaokrąglenie. Ta belka jest w przekroju kwadratem ale z gładkimi rogami.
Podłączenie taśmy led poprowadziłem za plastkiem jak czerwona kreska i wyprowadziłem otworem gdzie jest wpuszczony pas na prawej belce.
Tutaj warto wspomnieć, że kabel prowadziłem najpierw wpuszczając w dół w ten otwór gdzie wchodzi pas, a później ręką lub jakimś drucikiem z haczkiem można go łapać od dołu wsadzając rękę w przez otwór po ściągnięciu drzwiczek/zaślepki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Efekt końcowy. Moim skromnym zdaniem bardzo zadowalający.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żarówka o której wspomniałem to taka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Moduły ledowe są w białej oprawie. Pozostało je pomalować na czarno (jakis niezmywalny marker etc), nie powinny się wtedy tak bardzo rzucać w oczy. Niestety widać przy nich kawałek kabli (jakieś 3-5mm), ale to kwestia gustu i potrzeby. Dla mnie to bagażnik a widać je dopiero stojąc z boku lub schylając się do bagażnika. Te moduły mają możliwość przykręcenia, ja zrobiłem na dwustronnej jakiejś takiej piance (pozostałość po rozdzielaczu zasilania z zapalniczki). Żarówka ledowa w sumie nie jest potrzebna ale zamontowałem ją bo kupiłem na próbę. Jak widać na początku jeśli ktoś chciałby pójść po kosztach to można albo same takie moduły zamontować (np jak ktoś często zdejmuje roletę), albo samą taśmę. Moduły to koszt około 9zł/szt. Może są trochę za mocne i można by kupić takiej samej wielkości z czterema diodami, które trochę słabiej świecą.
Niestety sprzedawca pomylił się i dał mi taśmę w kolorze biały ciepły a moduły led są zimne ale jakoś specjalnie się to nie gryzie.

Wszystko łączyłem skręcając kabelki i dobrze oklejając taśmą izolacyjna (czarna szorstka). Nie robiłem na żadnych złączkach bo takich nie miałem. Nic nie lutowałem. Można sie przygotować i takie rzeczy pokupować, polutować wcześniej.
Moje założenie było takie aby wykonać to jak najprościej i bez niszczenia (dziury) tapicerki/plastików. Aha kabel zasilający taśmę ledową zostawiłem dłuższy aby przy ewnetualnym zdejmowaniu rolety można było nią manewrować po samochodzie i ułożyć w dowolnym miejscu. Ten kabel łacznie ma 4m.

Tak oto popełniłem dodatkowe oświetlenie bagażnika i jestem baaaardzo zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dodaję jeszcze zdjęcie pomalowanego (niezmywalnym markerem, stad na zdjęciu taka duża różnica w kolorach, na żywo niezauważalna) modułu led oraz zdjęcie paska ledowego od dołu (z podniesioną/zawiniętą końcówką rolety) także widać to o czym pisałem, że miejsce przyklejenia taśmy jest takie aby diody nie raziły po oczach.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez saintos ; 15-04-2014 o 22:08
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 13:04   #25
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Na fotkach oświetlenie jest super .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem pomysł z taśmą jest idealnie przez ciebie trafiony , lecz z połączeniem zasilania trochę gorzej .
Ale tak na prawdę liczy się dobry pomysł i ty go znalazłeś . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szacun ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja użył bym taśmy w silikonie najmocniejszej 50/50 i połączył bym zasilanie na jednym końcu belki wyprowadzić oba bieguny -/+ po przekątnej max oddalone od siebie zakończone polutowaną i wklejoną cienką blaszką miedż -mosiądz (ważna dobra przewodność elektryczna ).
Podobnie (lustarzane odbicie ) po stronie gniazda mocowania belki .
Czyli wewnątrz gniazda .
Belka mocowana jest w gnieżdzie gdzie luzy i w tym przypadku dokładny styk biegunów -/+ zaciska się poprzez dozprężanie sprężyny w belce .
Plusem takiego połączenia było by swobodne wypinane belki bez kabelków .
Pociągniecie zasilania oczywiście z ORI lampki bagażnika .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 13:49   #26
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na fotkach oświetlenie jest super .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W realu jeszcze lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dla porownania podjade do tesco i sprawdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na poważnie to nawet żona pochwaliła więc wygląda naprawde dobrze.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem pomysł z taśmą jest idealnie przez ciebie trafiony , lecz z połączeniem zasilania trochę gorzej .
Nie byłem nigdy domowym elektrykiem/elektronikiem więc po prostu takie pomysły nie przychodzą naturalnie z kapelusza. Poza tym tam gdzie kupowałem ledy nie było takich rzeczy albo mi pan nie pokazał/powiedział.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale tak na prawdę liczy się dobry pomysł i ty go znalazłeś . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szacun ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzeba ( i irytacja na projektantów forda) matką wynalazków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja użył bym taśmy w silikonie najmocniejszej 50/50 i połączył bym zasilanie na jednym końcu belki wyprowadzić oba bieguny -/+ po przekątnej max oddalone od siebie zakończone polutowaną i wklejoną cienką blaszką miedż -mosiądz (ważna dobra przewodność elektryczna ).
Podobnie (lustarzane odbicie ) po stronie gniazda mocowania belki .
Czyli wewnątrz gniazda .
Belka mocowana jest w gnieżdzie gdzie luzy i w tym przypadku dokładny styk biegunów -/+ zaciska się poprzez dozprężanie sprężyny w belce .
Plusem takiego połączenia było by swobodne wypinane belki bez kabelków .
Pociągniecie zasilania oczywiście z ORI lampki bagażnika .
Prawda jest taka, że cokolwiek nie dołożysz to i tak będzie lepiej niż aktualnie.
Zrobiłem na materiałach jakie miałem. Nie chciałem tracić czasu na jazde po sklepach aby kupić jakąś blaszke 3x3cm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego zostawiłem kabel i mozna wyciągąć belke. Zresztą wyciągam ją max 2-3x w roku. Dla mnie ważne, że świeci a świeci bardzo dobrze i powtórzę, naprawdę jestem zadowolony z wykonanej pracy i z przyjemnością zaglądam do bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam !

Ps. dodam jeszcze, że zamiast tych modułów led chciałem na tych zaślepkach na tylnych słupkach (też na taśmie dwustronnej) zamontować jakieś takie lampki, w sensie czarna obudowa, w niej żarówka które by oświetlały "od tyłu" ale po prostu koleś nie miał takich na stanie. Stąd te moduły. W sumie nie są takie złe bo są dość płaskie (3-4mm) tyle, że estetycznie można by było coś jeszcze nad nimi popracować aby te kable schować.
Ten moduł to bergmen AN-1
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a tu lista wszystkich modułów jakie miał sprzedawca
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wyżej pisząc o słabszym miałem na myśli bergmen AR-4.

Ostatnio edytowane przez saintos ; 15-04-2014 o 13:56
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 12:27   #27
kania81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: s max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Super ci to wyszło.
Jak myślisz czy takie lampki da się podpiąć pod zapalniczkę i zrobic tak jak ty ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kania81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 14:21   #28
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], np pod tymi zaślepkami pionowo (wyprowadzić zasilanie przez zaślepkę by nie dziurawić boczków).
Kupiłem jakiś czas temu właśnie z myślą o bagażniku (ew. podświetleniu pod drzwiami tylnymi) i leży...

Co do podłączenia oświetlenia pod belką - to nie ma co kombinować z doróbkami tylko zastosować jakieś w miarę standardowe gniazdko i wtyczkę. Ja np na oświetlenie przestrzeni pod nogami z przeciągnięciem pod przednimi fotelami dla drugiego rzędu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zastosowałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (na drugim zdjęciu wtyczka, są różne długości pasków), działa już ładnych parę lat.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]

Ostatnio edytowane przez Slartibartfast ; 21-02-2018 o 14:24
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 09:01   #29
surfly
ford::average
 
Avatar surfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Olsztyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 117
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Można też spróbować tego co ja zrobiłem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Post #598

Nadziubane na Oneplus One przy użyciu Tapatalka
surfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 17:05   #30
CasualLounge
ford::average
 
Avatar CasualLounge
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2018
Skąd: Radom
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Słabe oświetlenie bagażnika - czy ktoś ma na to sposób ?

Czy wiecie o jakiej max długości żarówkę LED przyjmie klosz lampy podsufitki? Mierzyłem od gniazda do klosza i wyszło 28mm, ale bardzo ciężko zmierzyć rzeczywistą odległość.
CasualLounge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.