Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2020, 08:14   #1
Hosearkadio
ford::beginner
 
Avatar Hosearkadio
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 105 PS
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie silnik ECOnetic XXDB

witam klubowiczów szukam silnika do focusa mk3 1,5 ECOnetic
po przebiegu 181 tys rozerwało koło rozrządu .
rozrząd był wymieniany w ASO 40 tyś temu i tu taka awaria
--------------------------------------------------------------------
Jakieś sugestie czy warto naprawiać czy kupić silnik
--------------------------------------------------------------------
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200208_123530.jpg (96.9 KB, 121 wyświetleń)

Hosearkadio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 11:08   #2
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Cześć.

Ściągnij głowicę. To co zastaniesz będzie decydować czy naprawa jest opłacalna/możliwa. Przy jakich obrotach to się stało, opisz dokładnie, może pomóc w diagnozie.

Podobno wadliwe i rekomendowane do wymiany przy napędzie w 1.5 TDCI jest tylko koło pompy wysokiego ciśnienia. Tobie pękło koło wałka rozrządu. Wymieniali je w ASO przy rozrządzie, które elementy wymieniali? Jak stan pozostałych elementów (rolka, napinacz, koło pompy wys. ciśnienia). Jaki sposób eksploatacji auta?


Bardzo niepokojące, jeśli to koło wałka też ma wadę to nikt o tym nie wie.

Powiązany temat:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki
Łukasz

Ostatnio edytowane przez uki145 ; 10-02-2020 o 11:44
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 22:30   #3
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Napisz proszę jak diagnoza zakresu uszkodzeń i czy udało się ustalić przyczynę.

Czy to koło zębate pękło wskutek wady albo uszkodzenia mechanicznego (np wskutek błędu podczas wymiany uszczelniacza wałka rozrządu) i to było przyczyną awarii czy też to peknięcie jest wtórne, powstało wskutek awarii innej części napędu rozrządu).

Odgrzewam bo to dosyć istotny temat, który może w całości wyczerpać problemy z napędem rozrządu w 1.5 TDCI.

Dzięki
Łukasz
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 20:47   #4
Hosearkadio
ford::beginner
 
Avatar Hosearkadio
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 105 PS
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

więc tak na 4 cylindrze zawór ssący osłona rozrządu razem jest skubabna z pokrywą zaworów w dostępna tylko przez ASO tak jak to nieszczęsne koło .
pokrywa pasuje z PEUGEOTA silnik E-HDI 1,5 275 zł oryginał
tłoki całe
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Awaria nastąpiła na autostradzie przy ciągłej jeździe prędkość około 130 km nic nie szarpneło tylko przestał ciągnąć i wywalił napis AWARIA SILNIKA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200211_214519.jpg (91.5 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200213_101005.jpg (87.3 KB, 63 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200213_100928.jpg (82.1 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Hosearkadio ; 13-02-2020 o 20:51
Hosearkadio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 20:59   #5
Arek78Lodz
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 25-03-2018
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 EcoNETIC
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Silnik ma przejechane prawie 200 000. Ford przy tym przebiegu zaleca wymiane 2 masy, nie wiadomo jak turbo... Pytanie czy jak pasek spadl to doszlo do kolizji tlokow z zaworami czy nie... Z doswiadczenia wiem ze trzeba zdjac glowice zobaczyc zawory i walek rozrzadu. Moze sie okazac ze polecialy tylko zawory no i kolo rozrzadu doliczyc do tego trzeba uszczelki i planowanie glowicy koszt ok 2500 zl. Trzeba tez wziąć pod uwage ze glowica mogla sie rozleciec i dojdzie koszt kupna drugiej. Moze tez sie okazac w trakcie ze koszty sa dosc spore ale jest jeszcze czas na zakup drugiego slupka. Tu nie wiesz nigdy co dostaniesz chyba ze trafisz na kompletne auto po wypadku i wyjmiesz silnik.

Bump: Glowica do rozebrania na czynniki i do sprawdzenia. Jak bedzie dobra to szlif i planowanie Zawor do wymiany. Kolo pasowe jesli nie bedzie nigdzie obcieralo moze spokojnie zostac ( takie rozbierznosci sa dopuszczalne) uszczelki i skladankoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Arek78Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 23:40   #6
Hosearkadio
ford::beginner
 
Avatar Hosearkadio
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 105 PS
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

człowieku skod ty masz takie dane ja mam 4 forda przebiegi po 340 tyś i żadna 2 masa nie padła to jest pierwsza taka awaria w fordzie .
do twojej wiadomości:
--2 mase wymienia się jak zaczyna szarpać t telepotać autem chyba że sprzęgło się skończy to przy okazji.
Wałek rozrządu wygląda jak nowy poleciała tylko dzwigienka na zaworze która notabene jest tak zbudowana że ma się złamać .
--- turbo w poprzednim Cmaxie 1,6 TDCI 90 KM 347 tyś jak auto sprzedałem miało lekki luz poosiowy w tym przypadku jest lekki luz przy dzwigni zmiennej geometri.
-----------------------------------------------------------------------------------
Reasumując ta moja sobotnia awaria wada koła albo jak w ASO na gwarancji w zeszłym roku wymieniali rozrząd to uszkodzili lub im spadło albo nie wiem co
-----------------------------------------------------------------------------------
A co do kosztów
rozrząd kompletny INA 350 PLN
pompa wody i uszczelnienie wału korbowego 150
uszczelka głowicy + śruby 150
dzwigenka zaworowa 39
uszczelki miedziane pod wtryski 19
Pokrywa zaworów 275
osłona mała 30 używka allegro
koło napędu wałka rozrządu ASO 105
kompletny remont głowicy 500 warsztat naprawy głowic
wężyki przelewu wtryskiwaczy bo je połamałem przy demontażu 155 ASO
olej castrol 5w30 ford + filtr oleju 135
5 dni grzebania po robocie w garażu bezcenne
-------------------------------------------------------------------------------------
1758 cebulionów
AAA jeszcze k..... złodziej laweciarz za 18 km 200 zł
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 111.jpg (78.7 KB, 58 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (90.0 KB, 51 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Hosearkadio ; 14-02-2020 o 00:01
Hosearkadio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 05:48   #7
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Cytat:
Napisał Arek78Lodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford przy tym przebiegu zaleca wymiane 2 masy,
Byłem zaraz po kupnie z przebiegiem 211.000 i nic nie zalecali, brak zaległych akcji, dziękujemy i do widzenia. Ostatnio też robiłem przegląd w ASO i nikt nic.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a czy nasz silnik nie powinien mieć zalany 0W30? Pytam bo taki mam zalany i po sprawdzeniu w ASO taki mi zalecili do tego silnika...
Podaj źródło
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 06:28   #8
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Hosearkadio to nie ma tragedii kosztowej. Rozumiem, że pozostałe elementy napędu rozrządu, w tym koło napędu pompy wysokiego ciśnienia są ok?. Wymieniali Ci to drugie koło przy rozrządzie?

Jeśli to tylko rok od akcji fabrycznej, to może spróbować im to zgłosić jako szkodę z tytułu nienależycie wykonanej usługi?

Dwumas jest bardzo trwały w tym modelu, potwierdzam.

Marku.

Ten silnik bez problemu jeździ na 5w30 low saps. To nawet olej lepiej chroniący silnik pod obciążeniem. Norma Forda i zalecenie 0w30 jest do spełnienia normy czystości spalin i niższego spalania.

Pozdrawiam i dzięki za info.
Łukasz
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 11:38   #9
Hosearkadio
ford::beginner
 
Avatar Hosearkadio
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 105 PS
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Ja wymieniam olej co 15 tyś Castrol albo Total w zalezności który ma lepszą cenę do 150 tyś 0w30 potem 5w30 Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5 wg. specyfikacji silnika poprzednim focusie 1,6 tdci 115 chip 150 KM zrobiłem 268 tyś jak sprzedawałem turbina była OK silnik nie brał oleju dwumas lekko się odzywał na ciepłym silniku tu jest 181 olej Castrol jak wyżej.

Bump: Łukasz to są jeszcze całkiem przyzwoite silniki nawet po takiej awarii nic takiego się nie stało wiadomo kupa roboty i nerwów wiadomo bo auto popsute jak musi jeździć.
tylko szkoda że w Fordzie jest coraz mniej z Ford

Bump:
Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem zaraz po kupnie z przebiegiem 211.000 i nic nie zalecali, brak zaległych akcji, dziękujemy i do widzenia. Ostatnio też robiłem przegląd w ASO i nikt nic.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a czy nasz silnik nie powinien mieć zalany 0W30? Pytam bo taki mam zalany i po sprawdzeniu w ASO taki mi zalecili do tego silnika...
Podaj źródło
jeden Kij co tam wleją a ASO leją z beczki jak sobie sam nie wymienisz to do końca nigdy nie będziesz wiedzieć co masz w silniku .
Apstrac***ąc najważniejszy jest Filtr oleju żeby dobrze filtrował i nie blokował przepływu kiedyś w MK1 1,8 TDDI koleś w warsztacie dał nie odpowiedni filtr i 3 korba zaspawana silnik na złom

Ostatnio edytowane przez Hosearkadio ; 14-02-2020 o 11:49
Hosearkadio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 09:08   #10
Hosearkadio
ford::beginner
 
Avatar Hosearkadio
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 10-05-2013
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 105 PS
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: silnik ECOnetic XXDB

Jest sukces wczoraj odpaliłem
silnik pracuje równo cicho
----------------------------------------------------------------------------------
Rada dla wszystkich posiadaczy silników 1,5 ECOnetic skontrolujcie sobie stan rozrządu to tylko 3 śruby i tej małej osłony
----------------------------------------------------------------------------------
zamykam temat

Pozdrawiam
Hosearkadio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.