Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2018, 08:23   #1
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Unhappy Wyciek płynu chłodniczego

Witam,
na początku roku wymieniałem płyn chłodniczy i sprawdzałem szczelność. Wszystko od tego czasu było ok. Klimatyzacja serwisowana i nabijana końcem kwietnia. Też ok.
Przedwczoraj wieczorem poczułem dziwny zapach w kabinie, zjechałem na parking i zajrzałem pod maskę. Zbiornik wyrównawczy był prawie pusty, a że do domu 2 km to dojechałem i wczoraj na spokojnie jeszcze raz zajrzałem. Zbiornik kompletnie pusty.
Szukając śladów wycieku natrafiłem na:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na lewej dolnej części chłodnicy naciek. Kolor zielony, a nowy płyn był różowawy. W oleju brak śladów płynu, wszystko czyste.

W związku z powyższym mam pytanko, czy chłodnica od obiegu wody to jednocześnie chłodnica od klimy? I czy przy całkowitym wycieku chłodziwa pozbyłem się też czynnika z klimatyzacji?

sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 08:59   #2
figul
ford::beginner
 
Imię: edek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Jelenia Góra
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał sqoczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
na początku roku wymieniałem płyn chłodniczy i sprawdzałem szczelność. Wszystko od tego czasu było ok. Klimatyzacja serwisowana i nabijana końcem kwietnia. Też ok.
Przedwczoraj wieczorem poczułem dziwny zapach w kabinie, zjechałem na parking i zajrzałem pod maskę. Zbiornik wyrównawczy był prawie pusty, a że do domu 2 km to dojechałem i wczoraj na spokojnie jeszcze raz zajrzałem. Zbiornik kompletnie pusty.
Szukając śladów wycieku natrafiłem na:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na lewej dolnej części chłodnicy naciek. Kolor zielony, a nowy płyn był różowawy. W oleju brak śladów płynu, wszystko czyste.

W związku z powyższym mam pytanko, czy chłodnica od obiegu wody to jednocześnie chłodnica od klimy? I czy przy całkowitym wycieku chłodziwa pozbyłem się też czynnika z klimatyzacji?
Nie. Są dwie chłodnice.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
figul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:05   #3
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znalazłem taki schemat i się przeraziłem kosztami, bo tu nie widać co by były dwie, to one są jedna przy drugiej? Nie wiem skąd ten zielony kolor na chłodnicy. Bo coś czuję że przy wymianie jednej trzeba odłączyć też drugą, a wtedy pa pa czynniku za dwie stówy...

jeśli pierwsza od przodu jest chłodnica klimatyzacji, to ten zielonkawy wyciek byłby z klimy, czyli prawdopodobnie mogły pójść obie na raz, tylko jak?

Ostatnio edytowane przez sqoczek ; 28-06-2018 o 09:11
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:15   #4
figul
ford::beginner
 
Imię: edek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Jelenia Góra
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał sqoczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znalazłem taki schemat i się przeraziłem kosztami, bo tu nie widać co by były dwie, to one są jedna przy drugiej? Nie wiem skąd ten zielony kolor na chłodnicy. Bo coś czuję że przy wymianie jednej trzeba odłączyć też drugą, a wtedy pa pa czynniku za dwie stówy...
Nie trzeba odłączać. Pierwsza od silnika jest chłodnicą silnika. Druga cieńsza klimatyzacji. Na schemacie jest układ klimatyzacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
figul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:24   #5
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Czyli jeśli zielony naciek jest na chłodnicy od klimatyzacji i na rurce przyłączeniowej do tejże chłodnicy to to może nie mieć nic wspólnego z nagłym wyciekiem płynu chłodzącego silnik. Albo coś uwaliło na raz obie chłodnice.
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:26   #6
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Masz nieszczelną chłodnicę klimatyzacji-do wymiany.Ona jest pierwsza patrząc od przodu samochodu,zaraz za nią jest chłodnica silnika.Kolor zielony na chłodnicy to kolor czynnika chłodzącego.Co do płynu chłodniczego to może po prostu układ się odpowietrzył i teraz wystarczy dolać i monitorować przez jakiś czas.
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:29   #7
figul
ford::beginner
 
Imię: edek
Zarejestrowany: 14-07-2012
Skąd: Jelenia Góra
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Cytat:
Napisał sqoczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jeśli zielony naciek jest na chłodnicy od klimatyzacji i na rurce przyłączeniowej do tejże chłodnicy to to może nie mieć nic wspólnego z nagłym wyciekiem płynu chłodzącego silnik. Albo coś uwaliło na raz obie chłodnice.
Do dokładnego sprawdzenia. Może być uszkodzona jedna z chłodnic i wyciek przechodzi, chlapie na drugą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
figul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:50   #8
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

A sprzedawca mówił, klima sprawna ale dwa lata nienabijana. Przed nabiciem, sprawdzałem szczelność i niby była. Ale jak układ był połatany na jakiś superglut to mogło to wytrzymać sprawdzenie szczelności. Czynnik mógł uciekać już wcześniej niż powstał problem całkowitej ucieczki płynu chłodzącego, bo klima słabiej chłodziła.
Najważniejszy to ten brak płynu chłodzącego bo bez tego nie pojeżdżę.

Nie patrząc na problem z klimatyzacją, nie będę używał.
To zalać układ płynem chłodniczym i obserwować, czy lepiej odstawić do mechanika?
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 10:06   #9
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

Nikt układu klimatyzacji nie zaklei superglu,występują tam duże ciśnienia gdy układ pracuje.Chłodnica albo dostała kamieniem,lub ze starości utlenił się materiał i przecieka.Co do płynu jeśli nie widać innych ubytków lub wyraźnych wycieków(plam pod autem)to zalej płyn do połowy zbiorniczka odpal auto i jeździj,obserwuj stan płynu.Jeśli nadal będzie ubywało jedź do warsztatu.Sprawdź stan oleju czy jest w normie,jeśli jest go za dużo to najprawdopodobniej płyn dostaję się przez uszczelką pod głowicą do oleju-tu już mechanik i trochę wydatków.
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 10:27   #10
sqoczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-06-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wyciek płynu chłodniczego

o zgrozo.. patrzyłem na poziom oleju, bagnet był dziwnie poskrecany, jakby go poprzedni właściciel pchał na siłę, bo po częściach zamiennych w sieci widzę że powinien być prosty. Pewnie muszę go wymienić bo może nie być już miarodajny..
Sprawdzę też pod korkiem wlewu oleju czy nie ma czegoś niepokojącego.

Ostatnio edytowane przez sqoczek ; 28-06-2018 o 10:41
sqoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.