Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2014, 06:02   #11
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Witam

Wywalam stary filtr, zakładam nowy, pompką przeciągam paliwo "do czysta" bez bąbelków powietrza, zakładam odpływ zapalam, obroty na 1500-1800 i jeszcze się nie zdarzyło żeby miał "czkawkę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz

__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 15:23   #12
many1982r
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-08-2012
Model: C-MAX
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Dziekuje za wypowiedzi niebawem przystapie do wymiany
many1982r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 09:41   #13
Al Bundy
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 29-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford focus MK2
Silnik: 1.6TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Czy filtr paliwa w 1 kawałku wymienić zawczasu czy czekać interwału 60kkm? Poprzedniemu właśc. zapchał sie przed 60kkm czyli przed wymianą. Ja zrobiłem dopiero na nim 20kkm. Dzięki za podpowiedzi.
Al Bundy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 10:19   #14
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Najlepiej wymieniaj co drugą wymianę oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 12:09   #15
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Na wymianę nie ma reguły. Zależy od opinii stacji gdzie tankujesz paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a czasami na wyjeździe możesz trafić na "syfa" i trzeba wywalić filtr.
Od kupna auta mam tak:
1. 15 tyś (jakieś dziadostwo w paliwie w zimie)
2. 32 tyś (jeszcze mogłem jeździć, ale przed zimą zmieniłem)
3. 21 tyś - jeszcze jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 14:50   #16
lechocz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max MK-2
Silnik: 1,6 TDCI, 90KM
Rocznik: 05/2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Cytat:
Napisał Al Bundy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy filtr paliwa w 1 kawałku wymienić zawczasu czy czekać interwału 60kkm? Poprzedniemu właśc. zapchał sie przed 60kkm czyli przed wymianą. Ja zrobiłem dopiero na nim 20kkm. Dzięki za podpowiedzi.
Ja np., przyjąłem taktykę tzw. "złotego środka" i wymieniam filtr co około 40kkm, tj. po przebiegu odpowiadającemu 2/3 zalecanego przez Forda interwału.

Inna sprawa, że nigdy nie sugeruję się ceną, obojętnie jaka by ona nie była, i w RP, od wielu już lat, tankuję tylko i wyłącznie na stacjach Orlenu i Auchan.

Na wyjazdach zagranicznych natomiast, tankuję tylko i wyłącznie na stacjach największych dystrybutorów w danym kraju, których pozycja jest odzwierciedleniem pozycji naszego Orlenu w RP.

Jednym słowem, stawiam na stacje którym, z uwagi na dobro marki i klienta, nie opłacają się po prostu kombinacje z paliwem.

Puki co, odpukać, obecnym pojazdem zrobiłem do tej pory ponad 80kkm bez jakichkolwiek przygód z paliwem, uzyskując łączne średnie spalanie 5,5 l/100km.

Z tankowania na tzw. "tanich stacjach" wyleczyłem się ładnych kilkanaście lat temu, kiedy to jeżdżąc zagazowanym Fordem Mondeo, skusiłem się na tani gaz i nie dosyć, iż samochód zrobił się okropnie mułowaty to spalanie wzrosło o 3/4 dotychczasowego.

W związku z powyższym, jak również mając na uwadze liczne doniesienia medialne o problemach innych kierowców z paliwami oraz pomny, swoich, w/w doświadczeń, nigdy już nie zatankowałem na żadnej innej stacji niż w/w.

I od tej pory nie mam jakichkolwiek przygód związanych z jakością paliwa, zarówno w obecnie użytkowanym C-Maxie jak też i w poprzednich pojazdach jakimi się poruszałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lechocz ; 12-11-2014 o 15:00
lechocz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 18:53   #17
Al Bundy
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 29-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford focus MK2
Silnik: 1.6TDCI 90KM
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Cytat:
Napisał pro-choice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej wymieniaj co drugą wymianę oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba się nie zrozumieliśmy.Rozchodzi się o filtr paliwa. Olej silnikowy wymieniam co 15kkm, szanuję silnik mojej Foczki.Wolę zmienić 4 razy na 60kkm i cieszyć się ruchem wszystkiego co w środku do poźnej starości. Rada znajomego cierpiarza (ma 1,2 mln km- Merc W124).
Al Bundy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 19:11   #18
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Przepraszam ale chyba Ty mnie nie zrozumiałeś ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co roku wymieniasz olej a wraz z nim filtr oleju a co drugą wymianę oleju z filtrem wymieniaj filtr paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Bartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 19:55   #19
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Cytat:
Napisał Al Bundy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rada znajomego cierpiarza (ma 1,2 mln km- Merc W124).
Porównujesz tutaj chyba najbardziej niezawodny silnik ostatnich kilkudziesięciu lat.

Babka, która miała najstarszą 190-kę zakupioną w polskim salonie, która się zgłosiła i którą jej odnowili jej z okazji bodajże 25-lecia otwarcia jakiegoś salonu nie wymieniała oleju przez kilka lat ... i samochód jeździł.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 07:18   #20
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: wymiana filtra paliwa 1,6tdci

Stare silniki wolnossące, wolnoobrotowe z niskim ciśnieniem, robiły po 1 mln km i nic się nie działo, najważniejsze tylko było pod żadnym pozorem nie przegrzanie silnika, olej wymieniałem co 8-10 tyś i rechotało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., w obecnym Maksymiljanie wymieniam olej co 10 tyś a filtr paliwa jak pisałem wyżej chociaż staram się na filtrze nie przekraczać 30 tyś. Miałem Mondka 1,8 TD, filtr paliwa co 15-20 tyś, olej co 10 tyś i tym sposobem przekręciłem 360tyś klient jak kupował pomierzył ciśnienia i twierdził że silnik jest w idealnym stanie. Trzeba też jeszcze pamiętać (o czym zapominają ludzie) filtr powietrza, często przeczyszczać i również wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.