Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2016, 00:29   #11
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Ok, mam lusterko złożone. Jak byłem w warszawskim Solid Garage, to mi sprężynę ścinęli, nie płaciłem nic. Złożenie lusterka po naprawie to 10 minut pracy. Chwila i gotowe.

Natomiast jestem zniesmaczony postawą autora wątku. kubaw20055. Pytałem go na priv jak sam ścisnął sprężynę - zero odpowiedzi, totalna olewka.
Próbowałem prosić, gdzies zaraz po jego odpowiedzi w jakimś wątku na forum, nic - totalna olewka. No cóż. On madry i doświadczony user, co będzie udzielał porad początkującemu.
Mógł choćby odpowiedzieć, że nie umie pomóc, olewka jemu samu wystawia ocenę.
No nic. Lusterko złożone, działa. Dla mnie temat zamkniety.

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 07:28   #12
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Kolego, nie oczerniaj mnie na tym forum, bo jestem tutaj odrobinę dłużej od Ciebie i staram się pomagać ludziom jeśli potrafię i mam na to czas. Weź pod uwagę to, że nie wszyscy mają możliwości by przesiadywać na forum 24 godziny na dobę i natychmiast wszystkim odpisywać. Tak się składa, że pracuję, studiuję i naprawdę nie mam wiele wolnego czasu. Jeśli chodzi o sedno sprawy, czyli naprawę lusterka to wszystko na forum było podane krok po kroku i to nie moja wina, że nie potrafisz pomyśleć i wykonać prostej czyności samodzielnie. Ja miałem o wiele gorzej, ponieważ musiałem do wszystkiego dojść sam, aby wiedzieć, jak naprawić usterkę i nikt mi w tym nie pomagał. Gdybym był snobkiem to nie zamieszczałbym tutaj informacji na temat (m.in.) tej naprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 09:28   #13
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, nie oczerniaj mnie na tym forum, bo jestem tutaj odrobinę dłużej od Ciebie i staram się pomagać ludziom jeśli potrafię i mam na to czas. Weź pod uwagę to, że nie wszyscy mają możliwości by przesiadywać na forum 24 godziny na dobę i natychmiast wszystkim odpisywać. Tak się składa, że pracuję, studiuję i naprawdę nie mam wiele wolnego czasu.
Od 8 czerwca wiele razy byłeś na forum i odpisyłwałeś w paru tematach, więc priva widzieć musiałeś. Odpisanie "sorry nie mam czasu", jest lepsze niż olewka.

Cytat:
Jeśli chodzi o sedno sprawy, czyli naprawę lusterka to wszystko na forum było podane krok po kroku i to nie moja wina, że nie potrafisz pomyśleć i wykonać prostej czyności samodzielnie.
Bardzo prosto, faktycznie... Wciśnięcie ręczne na siłę nic nie dało, wsadziłem w imadło kowalskie i ścinąłem i też nic nie dało. Dopiero serwis miał odpowiednie narzędzie.

Cytat:
Ja miałem o wiele gorzej, ponieważ musiałem do wszystkiego dojść sam, aby wiedzieć, jak naprawić usterkę i nikt mi w tym nie pomagał. Gdybym był snobkiem to nie zamieszczałbym tutaj informacji na temat (m.in.) tej naprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super, za to jestem wdzięczny za wskazówki, ten krok był dla mnie nieczytelny jednak na obrazku. Zresztą nie tylko dla mnie, bo na forum mazowieckim jeszcze jedna osoba z tym własnie teraz nie umiała sobie poradzić.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 11:48   #14
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Nie zamierzam się kłócić... Ty, jako użytkownik forum też masz pole do popisu i możesz się czymś wykazać - zrób coś od siebie dla innych, doradź, zamiast mieć pretensje i narzekać na coś, co ktos zrobił m.in. dla Ciebie i nie rozliczaj mnie z tego, kiedy byłem aktywny a kiedy nie, bo to nie jest Twoja sprawaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli przy demontażu sam "uszkodziłeś" blokadę w taki sposób, że przy ponownym montażu była luźna, to sam jesteś sobie winien. Uwierz mi, wszystko jest do zrobienia, wystarczy odrobina cierpliwości i kreatywnego myślenia.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 13:06   #15
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zamierzam się kłócić... Ty, jako użytkownik forum też masz pole do popisu i możesz się czymś wykazać - zrób coś od siebie dla innych, doradź, zamiast mieć pretensje i narzekać
Choć jestem świeżo upieczonym właścicelem Forda, to mam swoją wieloletnią wiedzę i doświadczenie i jakbyś raczył zauważyć, to w sprawach o których wiem - pomagam, własne też poradniki już też pisałem tutaj.

Cytat:
Jeśli przy demontażu sam "uszkodziłeś" blokadę w taki sposób, że przy ponownym montażu była luźna, to sam jesteś sobie winien. Uwierz mi, wszystko jest do zrobienia, wystarczy odrobina cierpliwości i kreatywnego myślenia.
Nie widziałem żadnej blokady, ot zwykła blaszka była zaciśnięta i nawet przylutowana fabrycznie na gwincie sprężyny. Teraz serwis też cienką warstwę spawu dookoła dołożył. Ja niestety spawarki nie mam.

Z mojej strony EOT, nie zamierzam sie kłócić, nie po to jestem na tym forum.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 16:48   #16
lokomotywa-m
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2017
Skąd: Szczecin
Model: ford fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Witam!!!Dzięki za super rady z bardzo dokładną foto relacją!.Uporałem się w 3 godz.Chętnie kto jest ze Szczecina służę radami no i ewentualną pomocą.Pozdrawiam Fusionków Mariusz.
lokomotywa-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2020, 20:20   #17
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Odgrzeję i przy okazji dorzucę swoje trzy grosze.

Jeśli komuś lusterka normalnie się składają, ale podczas składania słychać przeskakiwanie sprężyny to mogę pocieszyć, że jest z tym trochę mniej roboty.

Należy rozebrać lusterko do momentu zdjęcia tej podkładki sprężynowej co przytrzymuje sprężynę. Następnie odsuwamy ową podkładkę i sprężynę na kablach do góry, czyścimy je dokładnie (np. zmywaczem do hamulców). Następnie wyciągamy dolną podkładkę plastikową ułożoną pod sprężyną, ją też czyścimy oraz wnętrze lusterka, gdzie porusza się sprężyna.

Następnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Plastikowa podkładka ma wycięcie, które ustala jej pozycję - zanim położymy na niej wyczyszczoną sprężynę to trzeba przesmarować miejsce styku podkładki i sprężyny np. smarem silikonowym. Wszystkie inne czynności jak wyżej.
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2023, 09:41   #18
blaugrana_
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: SBE
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: Rozwiązanie problemu przeskakujących lusterek podczas składania Fusion/Fiesta mk

Odgrzewam kotleta, czy ta awaria jest powiązana z moim problemem?

Kupiłem lusterka do Focusa mk2 polifta z podświetleniem, jedno było 8pinowe czyli ze składaniem(nie aktywowałem tej funkcji bo nie chciałem) i po kilku dniach zauważyłem że lusterko ma taki delikatny luz, 0.5-1cm, rusza się przy dotknięciu ręką. Irytujące bo ustawiam lusterko a potem pod wpływem wiatru się przestawia...

I teraz nie wiem czy to lusterko ma jakąś wadę inną czy to będzie właśnie to?

Z lusterkiem na drugiej stronie(7 pin) które składania nie ma, ten problem nie występuje. Moje stare 6pinowe też tego problemu nie miały.
blaugrana_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2023, 17:23   #19
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: Rozwiązanie - przeskakujące lustereka podczas składania Fusion/Fiesta mk6

Czy tę naprawę można wykorzystać w lusterku z Mondeo Mk5?
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.