Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 19:03   #41
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Mechanik, który proponuje dynamiczną wymianę w PS nie ma zielonego pojęcia o tej skrzyni. Zapomnij, że kiedykolwiek go znałeś i szukaj innego. Jeżeli taki sam wymieniał Ci olej wcześniej, to już wiesz czemu przed było OKA, a po już mniej.

Sprawdź czy kolor oleju Ci się zgadza czy nie zalali czerwonym do hydrokinetyków.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 20:19   #42
harryon
ford::beginner
 
Avatar harryon
 
Zarejestrowany: 05-07-2005
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Titanum Platinum X
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Panowie znacie kogoś w wielkopolsce, kto się dobrze zna na PowerShift'ie?

Na wakacje jechałem samochodem żony z PS i trochę mnie zaniepokoiła praca skrzyni tzn:
- są momenty kiedy samocjód wpada w dosyć duże wibracje przy delikatnym dodawaniu gazu /jakby przejeżdżał po tarce/
- przy podjeżdżaniu pod wzniesienia i utrzymywaniu stałej prędkości dosyć mocno pływają obroty
- szarpie

pozdrawiam wszystkich

harryON
__________________
FORD S-MAX 2.0 TDCI POWERSHIFT TITANUM 2013 /163PH/
AUDI A4 AVANT B8 2.0 TDI /CAHA/ 2009
harryon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 21:19   #43
lesiu999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo MKIV Titanium X Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: powershift szarpie

stawiam na sprzęgło, zobacz na 3 biegu jak dasz gaz do dechy czy nie ma takiego szarpania, generalnie jeśli na biegach nieparzystych masz szarpanie to sprzęgło do wymiany i nie ociągaj się bo możesz uszkodzić obudowę sprzęgła a ona trochę kosztuje a tak to tylko okładziny wymienisz (plus olej i filtry)
lesiu999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 20:16   #44
harryon
ford::beginner
 
Avatar harryon
 
Zarejestrowany: 05-07-2005
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Titanum Platinum X
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 37
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Myślę, że to może być taki objaw.
Panowie 23.08 przyjeżdżam do W-wy i zostawiam auto na kilka dni, może byłaby szansa podstawić do któregoś z Was auto do diagnozy PS? A może i do wymiany oleju w skrzyni itp?

pozdrawiam

harryON



Cytat:
Napisał lesiu999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stawiam na sprzęgło, zobacz na 3 biegu jak dasz gaz do dechy czy nie ma takiego szarpania, generalnie jeśli na biegach nieparzystych masz szarpanie to sprzęgło do wymiany i nie ociągaj się bo możesz uszkodzić obudowę sprzęgła a ona trochę kosztuje a tak to tylko okładziny wymienisz (plus olej i filtry)
__________________
FORD S-MAX 2.0 TDCI POWERSHIFT TITANUM 2013 /163PH/
AUDI A4 AVANT B8 2.0 TDI /CAHA/ 2009
harryon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:42   #45
michaljago
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Radom
Model: S-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Witajcie,jestem tu dość NOWY,ale znalazłem ten temat, a od wczoraj mam kłopot z PS. Krótko pisząc w niedzielę zaczął poszarpywać na 1>2 i 2>3 biegu, przełaczenie na S troszkę pomogło,ale nie w pełni. Wczoraj rano na już rozgrzanym silniku pojawiło się poszarpywanie/kangurek i komunikat: usterka skrzyni biegów, komp ograniczył troche moc i zjechałem na bok akurat do swojego znajomego na podwórko. nie chcąc samemu nic kombinować,wezwałem Assistance i S-max trafil do ASO. Dzis wysłali mi maila z opisem, ktory wklejam:


..."Wykonaliśmy diagnostykę skrzyni biegów i silnika. Diagnostyka wykazała prawdopodobną awarię czujnika prędkości obrotowej wałka wejściowego skrzyni biegów. Kolejna czynność diagnostyczna polega na spuszczeniu oleju ze skrzyni biegów i sprawdzeniu go pod kątem obecności opiłków metalu. W przypadku stwierdzenia opiłków należy wymienić skrzynię biegów na nową. Jeżeli opiłków nie stwierdzimy, należy wymienić w/w czujnik. Koszt takiej wymiany wynosi około 7000 zł brutto. Jednakże muszę zaznaczyć, że bywały przypadki iż po wymianie w/w czujnika nadal skrzynia biegów nie funkcjonowała poprawnie.
Koszt wymiany skrzyni biegów na regenerowaną z dwu letnią gwarancją wynosi 18000 zł.
Proszę o potwierdzenie czy mamy dalej diagnozować usterkę i spuścić olej ze skrzyni biegów w celu sprawdzenia go pod kątem obecności opiłków? Zaznaczam jednak, że w tym przypadku nie można ponownie zalać skrzyni biegów tym samym olejem. Koszt wymiany oleju w skrzyni biegów to około 1000 zł..."

HELP-czy ktoś z Was, mógłby spróbować podpowiedzieć mi coś w tym zakresie? Może można powtórzyć diagnostyke poza ASO i mieć choćby nadzieję,że to nie takie koszty...MASAKRA...;-(

Proszę o kontakt,załamany kierowca Smax-a 2011' (2.0 TDCI/163/ PS)
michaljago jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 13:47   #46
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: powershift szarpie

na forum pojawiają się nazwy nieautoryzowanych warsztatów specjalizujących się w PowerShiftach, więc proponuję zawitać jednego z nich
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 21:44   #47
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Witam,

Pozwole sobie dolaczyc do tematu - prosze o porade bardziej doswiadczonych forumowiczow i uzytkownikow Powershift.

Czy jest mozliwe ze w ASO mogli cos "popsuc", "zle zrobic" podczas wymiany oleju w skrzyni? Olej byl wymieniany na poczatku roku, samochod mial wtedy 4 lata (ok 50 tys km). Zanim wymienilem olej skrzynia dzialala idealnie (a ja jestem naprawde wyczulony na wszelkie niedoskonalosci). Po wymianie oleju pojawila sie tzw "zabka" - przy hamowaniu, przed zatrzymaniem sie skrzynia nagle zmienia bieg na nizszy i samochod wyrywa do przodu... dosc upierdliwe. Z czasem skrzynia zrobila sie bardziej kaprysna, zaczela bardziej szarpac zmieniajac bieg z 1 na 2, na pozostalych pracuje dobrze. Mam tez wrazenie ze zimna skrzynia pracuje bardziej plynnie. Bylem raz w ASO z tymi objawami, podlaczyli kompa, powiedzieli ze soft jest najnowszy i tyle - zeby wiedziec wiecej musieliby rozbierac skrzynie.
Moje pytanie brzmi, czy adaptacja sprzegla pomoze? Czy moze jest mozliwosc ze procedura wymiany oleju zostala zle przeprowadzona i warto sprawdzic w aso ten olej itp?

Z gory dzieki za pomoc
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 22:48   #48
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Pytanie zasadnicze na ile się przyłożyli do tej wymiany. PS jest wrażliwy na poziom oleju i to bardzo wrazliwy. Może zapomnieli dolać po odkręceniu korka kontrolnego?

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od sprawdzenia poziomu oliwy. Procedura taka jak przy wymianie oleju (prawie). Trzeba rozgrzać olej w skrzyni do około 40 stopni, potem przerzucić przez wszystkie biegi po 20s, żeby się olej porozchodził, wrócić do P. Odkręcasz korek kontrolny - trochę zleci, czekasz aż zacznie kapać. Zmierz ile zeszło.

Teraz bierzesz świeży olej i wlewasz od góry, powoli, do momentu jak zacznie lecieć ponownie przez przelew. Teraz odejmij to co wlałeś od tego co złapałeś po odkręceniu korka. Jak wlejesz więcej niż zeszło - oleju było za mało, jak mniej - za dużo.

Według Quality inżyniera z Getraga na Słowacji lekko wyższy poziom oleju (do pół litra) skrzyni nie zaszkodzi. Po wymianie u siebie też mi coś podszarpywało. Po kontroli poziomu wyszło mi, że przynajmniej 100ml było za mało. Dolałem dodatkowe 200ml (ponad poprawny poziom) i było zdecydowanie lepiej.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 08:31   #49
kemil_kj
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0l Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift szarpie

No właśnie pytanie na ile się przyłożyli... jest to dobra myśl z tym poziomem żeby sprawdzić ale niestety nie mam warunków żeby sam to zrobić, będę musiał męczyć aso o to, pewnie swoje znowu policza...
kemil_kj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 09:09   #50
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Pojechałbym do innego ASO niż to co robiło za pierwszym razem i jakby poziom był niewłaściwy, to starał się o opinię na piśmie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem czy przypadkiem nie zaproponują Ci ponownej wymiany oleju, bo procedury nie przewidują sprawdzania poziomu, chociaż jak czytałem TSB do wymiany oleju w PS to tam o sprawdzaniu poziomu było (to ta druga część procedury wymiany).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.