Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2018, 18:03   #4511
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie chłodzisz IC płynem który ,ma pod 100'C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 08:14   #4512
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Czyli wg Ciebie nie ma IC chłodzonych płynem? Z tego co pamiętam to w takim przypadku stosuje się dodatkowe chłodzenie (drugi stopień) przed IC obniżając temperaturę do 60-70C.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 10:17   #4513
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Np. w nowych Mercedesach IC jest chłodzony cieczą i jest dodatkowa chłodniczka cieczy od IC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 11:24   #4514
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jest taka szansa że jest tam takie rozwiązanie zważywszy jeszcze na temperatury które osiągają te silniki.Są stosowane takie IC coraz powszechniej.Pierwszym seryjnym autem wyposażonym w silnik z intercoolerem chłodzonym cieczą Valeo był Volkswagen Golf V GTI, napędzany silnikiem 2.0 TFSI o mocy 230 KM, który zadebiutował w 2007 roku.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 16:26   #4515
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli wg Ciebie nie ma IC chłodzonych płynem? Z tego co pamiętam to w takim przypadku stosuje się dodatkowe chłodzenie (drugi stopień) przed IC obniżając temperaturę do 60-70C.
Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. w nowych Mercedesach IC jest chłodzony cieczą i jest dodatkowa chłodniczka cieczy od IC
to jest 2 obieg wody, chodzi o to ze intercooler musi byc gruby zeby nie bylo strat na przeplywie powietrza i jego daje sie glebiej w silniku, a przed daje sie cienka chlodnice do wody + pompke elektryczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak btw coraz wiecej samochodow ma 2 obiegi wody np FCA 1.0 GSE i 1.33 GSE gdzie mialem przyjemnosc projektowac turbosprezarke. Tam obieg wyglada tak:

1 z mechaniczna pompa: silnik - chlodnica - ogrzewanie wnetrza

2 z elektryczna pompa: IC + turbo - chodnica.

taki uklad obniza temp turbo w benzynie gdzie t3 ( max temperatura gazow) moze wynosic w peak'u 1080 stopni oraz umozliwia uzywanie systemu start stop bez obawy o przegrzanie turbiny.

Ostatnio edytowane przez Hrdcr_real ; 29-01-2018 o 16:29
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 18:27   #4516
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To ma dwa osobne zbiorniki płyny - wody? Każdy?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 18:30   #4517
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ma dwa osobne zbiorniki płyny - wody? Każdy?
tak, ale ten do turba i IC ma duzo mniejszy i zintegorwany z IC, poniewaz tam panuja duzo nizsze temp.
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 08:36   #4518
betterman
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Ketrzyn
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EB 203KM => 240KM by Mayak
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał betterman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybyście próbowali sami znaleźć przyczynę i Wam się to uda podzielcie się proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tak czy inaczej planuje zgłosić, nie wiem tylko kiedy. Dodatkowo zaczęła mi skrzypieć tapicerka drzwi kierowcy - w miejscu gdzie zawsze opieram łokieć, w tej wnęce.. Masakra.

Pozdrawiam.
Witam,

Wczoraj byłem w serwisie z "ruszającym"się fotelem, naprawili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Twierdzą, że temat jest im znany, że po jakimś czasie fotele się rozregulowują i zaczynają się ruszać.
Pozdrawiam.
__________________
Ford Fiesta 2002r. 1.4 TDCi 68KM => Ford Mondeo MK3 2004r. 2.0 TDCi 115KM => Ford Mondeo MK4 2012r. 1.6 EB 160KM => Ford Mondeo MK5 2.0 EB 203KM / 240KM
betterman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 03:20   #4519
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio zauważyłem też jeszcze jeden objaw, trochę z innej beczki. Otóż przy włączonej dmuchawie słychać we wnętrzu takie jakby ciche "ćwierkanie". Dźwięk dochodzi spod deski rozdzielczej, od strony pasażera (gdy włożyłem głowę pod schowek, tam gdzie pasażer trzyma nogi, było go słychać wyraźniej). Wiem, że w pierwszej chwili podejrzenie pada na silnik od wentylatora nawiewu, ale wydaje mi się, że to ćwierkanie nie zmienia częstotliwości gdy przełączam dmuchawę między 1 a 2 biegiem. Od 3 wzwyż szum nawiewu praktycznie to zagłusza.
Nie jest to jakiś głośny dźwięk, trzeba się naprawdę mocno wsłuchać, ale były już chyba przypadki wymiany tego silnika nawiewu w naszych samochodach i zastanawiam się, czy to nie jest początek jego końca...
Mam to samo i mnie to strasznie irytuje, bo przy prędkościach rzędu kilkudziesiąciu km/h przy wyłączonym radiu słyszę to, gdyż Mondeo jest doskonale wyciszone. Brzmi to jakby ośka/tulejka wiatraka była krzywa, ale obawiam się, że nie jest to uszkodzenie, tylko po prostu kolejny objaw tandety Forda, ale upewnię się na najbliższym przeglądzie.

Krew człowieka zalewa, bo ja naprawdę nie widziałem tylu wpadek jakościowych w żadnym samochodzie jaki kiedykolwiek widziałem, nawet w Polonezie czy Ładzie 2107.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 07:10   #4520
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krew człowieka zalewa, bo ja naprawdę nie widziałem tylu wpadek jakościowych w żadnym samochodzie jaki kiedykolwiek widziałem, nawet w Polonezie czy Ładzie 2107.
Tych marudzeń nie idzie już czytać..
Powiedz szefowi niech sprzeda leasing a Tobie weźmie wymarzonego passerati. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.