Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2016, 09:33   #1
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Awaria układu hamulcowego.

Probklem w postaci zapalania się kontrolki hamulców oraz komunikatu o konieczności sprawdzenia układu wystąpił w ubiegły piątek. Standardowa procedura: laweta, serwis. Aso nie znalazło żadnej usterki. Samochód sprawny.
Dziś powtórka. Czy w Mondeo hamulce sie psują w piątki ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś ma jakiś pomysł zebym szanownemu aso mógł pomóc ?

Żadnych objawów poza ostrzeżeniami nie stwierdziłem. Tzn. jest jeszcze jakiś problem z czujnikami parkowania.
Samochód ma 5 tys. przebiegu.

ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 09:47   #2
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Mk5 psują się w piątki, Mk4 psuły się w czwartki. Spodziewana poprawa sytuacji spodziewana do wersji MK8. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ta kontrolka wyłącza się na lawecie, czy po prostu serwis kasuje zgłoszony błąd? Może to coś od czujników ABS , jakiś kontakt?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 09:51   #3
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Serwis stwierdził, że błędu nie znaleźli. Tzn znaleźli gdzieś coś, ale nie wiem gdzie.
Czytałem, że przyczyną może być słabnący akumulator, ale nie w tym przypadku bo Mondeo jęździ sporo.

Kontrolki się wyłączają same i znów się zaświecają.

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 09-09-2016 o 09:53
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 10:12   #4
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

masz klocki z czujnikiem zużycia? może gdzieś tam jakaś wtyczka / kabelek nie styka albo klocki za przeproszeniem ****o warte i się posypały?
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 10:15   #5
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Zakładam, że takie rzeczy serwis sprawdził, ale mogę się mylić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy mam te czujniki. Jeśli titanium mają w standardzie to mam...
Przypomnę, że samochód ma dopiero 5 tys. km i 1,5 miesiąca.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 10:23   #6
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

5 tyś to stanowczo za mało na zużyte klocki ale cholera wie co tam wsadzili, miałem kiedy sytuację, że po mocniejszym hamowaniu w przednim klocku od wewnętrznej strony odłupał się kawałek okładziny, z kolei w innym samochodzie (audi a6) klocki ferrodo skończyły mi się po niecałych 9 tyś km. moje zdanie jest takie, w ASO pracują często tacy sami partacze jak w innych warsztatach "u mietka" podejrzewam, że nawet nie zerknęli na hamulce. jak masz gdzieś dostęp do kanału albo najazdu to sam możesz na szybko obejrzeć. jeżeli żadnego błędu nie wywala to szukałbym problemu w pracy samego układu - klocki, zaciski, ew. pompa abs
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 12:26   #7
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Ja miałem tylko 1 raz taką sytuację, 3 dni po odebraniu samochodu, nie wzywałem lawety tylko pojechałem do serwisu bo po 10 odpaleniu auta wszystko znikło.
W serwisie również nie znaleźli żadnego błędu ale poinformowano mnie że wgrali jakieś nowe oprogramowanie i w sumie od ponad pół roku nie miałem już nic takiego i przejechałem koło 17tyś... także u mnie to jednorazowy wypadek był
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 15:38   #8
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że takie rzeczy serwis sprawdził, ale mogę się mylić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy mam te czujniki. Jeśli titanium mają w standardzie to mam...
Przypomnę, że samochód ma dopiero 5 tys. km i 1,5 miesiąca.
Nie zakładałbym. Jeśli to chwilowa utrata kontaktu to sprawa jest trudna do znalezienia - często dopiero intensyfikacja problemu ponaga go rozwiązać. Warto mieć własny kabelek diagnostyczny i wtedy można sprawdzić co generuje ten błąd.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 18:04   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Kabelek to jakiś mam, ale go nie wtykałem jeszcze bo po to kupiłem nowy samochód żeby nie musieć robić takich rzeczy.
Dziękuje za sugestie. Jeśli ktoś coś jeszcze będzie mógł dodać to chętnie poczytam. Mondeo jedzie do serwisu w poniedziałek i bedzie tam tak długo aż się naprawi.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 19:12   #10
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Awaria układu hamulcowego.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabelek to jakiś mam, ale go nie wtykałem jeszcze bo po to kupiłem nowy samochód żeby nie musieć robić takich rzeczy.
Dziękuje za sugestie. Jeśli ktoś coś jeszcze będzie mógł dodać to chętnie poczytam. Mondeo jedzie do serwisu w poniedziałek i bedzie tam tak długo aż się naprawi.
Pewien kolega z forum trzyma juz swoje parę tygodni jak mu nawaliła pompa paliwa - zastanów się dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.