Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2014, 01:04   #1
megauchuch
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej pory

Witam serdecznie!
Mam zamiar kupić nowy model forda focusa, poluje na silnik 1.6. W końcu udało mi się po długim oczekiwaniu znaleźć samochód który mi odpowiada. Piękna foczka z 2008 roku i małym przebiegiem (98tys).
Jedyna wada to taka, że posiada on instalacje LPG (przepraszam od razu osoby które uważają to za atut. również dużo się naczytałem o instalacjach i dla mnie jest ona zbędna po co zakładać coś co może mi przysporzyć dodatkowe awarie silnika/ a dodam, że koszty eksplantacji na PB mnie nie przerażają).

Moje pytania są następujące.
Ile kosztuje demontaż instalacji ? Czy on się opłaca? Czy warto to robić czy lepiej już jeździć z tym co jest założone jednak nie włączać LPG ?
Czy można jakoś spieniężyć demontowana instalacje?

druga nurtująca mnie sprawa.
Jakie zmiany do tej pory niekorzystne na silnik mogło spowodować założenie instalacji ? na co zwrócić uwagę przy oględzinach auta , co sprawdzić dokładniej w serwisie ?

dodam, że cena jest dość atrakcyjna , a właściciel pozbywa się auta chwile po założeniu instalacji, która mu się jeszcze nie zwróciła. Auto jest w cenie samochodu bez instalacji. Rozumie są rożne sytuacje losowe. Też sprzedawałem poprzednie auto w śmiesznych pieniądzach po potrzebowałem gotówki. JEDNAK PYTANIA POZOSTAJĄ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PROSZĘ O POMOC !
z góry serdecznie dziękuje ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

megauchuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 18:51   #2
megauchuch
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Auto piękne , wszystko piękne, nie ma szarpania na gazie , nie ma problemów. jednak silnik na teście był ciepły, nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Dość głośny podobno przez stożek . Co myślicie Panowie ?
megauchuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 19:02   #3
morus
Zablokowany
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Puszczykowo
Model: Fiesta
Silnik: 1300i
Rocznik: 1995
Postów: 254
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Już to, że silnik był "przygotowany" powinno budzić czujność, że ze startem ma jakieś ale.Głośny może być również z powodu usterek wydechu. Stożek i prawie nowy gaz...?
Zaproponuj sprawdzenie w stacji przeglądów.
morus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2014, 19:06   #4
megauchuch
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

w piątek jedziemy do serwisu sprawdzić wszystko dokładnie , na co nakierować serwisantów do szczegółowego sprawdzenia ?
megauchuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 13:58   #5
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

I jak tam w temacie?
Jak gaz nowy, to znaczy wstawiony, żeby auto się szybciej sprzedało, więc wstawiony pewnie najtańszy badziew (a może miło się rozczaruję:-). Stożek - imho wiejski tuning.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 14:26   #6
Joanebb
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2014
Model: nie chwale się
Silnik: chciałabym 4.4 turbo (m62)
Rocznik: byle jezdzilo
Postów: 1
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

no nie wiem w jaki sposob mozna uwazac lpg za minus ; )
Prosty przyklad. Koszt przejechania 100 km : 21 zł a na benzynie 38 zł
Polecam dodac zerko do kazdej z tych wartosci ; )))
pozdrawiam
Joanebb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 15:52   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Cytat:
Napisał megauchuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna wada to taka, że posiada on instalacje LPG (przepraszam od razu osoby które uważają to za atut. również dużo się naczytałem o instalacjach i dla mnie jest ona zbędna po co zakładać coś co może mi przysporzyć dodatkowe awarie silnika/ a dodam, że koszty eksplantacji na PB mnie nie przerażają).
Wcale nie wada. Poczytaj o kosztach użytkowania, serwisu, koniecznych czynnościach. Gaz to nie zło od razu.

Cytat:
Napisał megauchuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile kosztuje demontaż instalacji ? Czy on się opłaca? Czy warto to robić czy lepiej już jeździć z tym co jest założone jednak nie włączać LPG ?
Czy można jakoś spieniężyć demontowana instalacje?
Demontaż z 200 - 300zł, można jeździć i nie używać jak nie przeszkadza brak miejsca na koło, a nóż kiedyś sie przyda. Instalacje można spieniężyć.
Cytat:
Napisał megauchuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
druga nurtująca mnie sprawa.
Jakie zmiany do tej pory niekorzystne na silnik mogło spowodować założenie instalacji ? na co zwrócić uwagę przy oględzinach auta , co sprawdzić dokładniej w serwisie ?
Sprawdzic kompresje na zimnym i luzy zaworowe. Jak auto znikomy przebieg zrobiło na gazie, to nie ma to żadnego wpływu.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 18:57   #8
Endriu1.8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Do tej pory już pewnie kupił ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli instalacja dobrze dobrana i zamontowana, to spokojnie można na LPG śmigać.
Jeśli ktoś już ma taką instalację i obawia się, że LPG może coś uszkodzić podczas jazdy na niedogrzanym silniku (bzdura oczywiście), to można używać LPG w trasie. Zawsze to jakaś oszczędność.

Ja mam auto z podtlenkiem i jakoś sobie radzi. Gaz zamontowany w 2004 i zrobione ponad 200kkm. Zmieniłem na diesla, bo sporo taniej mi wychodzi z kilometra.

PS: Napisane tak na przyszłość. Może się komuś będzie chciało czytać.
Endriu1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 22:56   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Cytat:
Napisał Endriu1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam auto z podtlenkiem i jakoś sobie radzi. Gaz zamontowany w 2004 i zrobione ponad 200kkm. Zmieniłem na diesla, bo sporo taniej mi wychodzi z kilometra.
JAK zakładając że paliwo kupowane na stacji...?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 11:05   #10
Endriu1.8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: ZAKUP AUTA Z LPG, demontaż, co sprawdzic czy silnik nie został naruszony do tej

Mam dość dużą jednostkę i bierze na mieście prawie 20l LPG. Na trasie zejdzie do 11 przy bardzo spokojnej jeździe. Normalnie ok 14.
Przy cenach paliw z września (2.65 LPG) za 100zł robiłem 170-210km. Zależy w jakich godzinach kręciłam się po mieście.
Dostawczym dieslem w porównywalnych warunkach robiłem podobne przebiegi. Licząc cenę ropy po 5.5. Tyle tylko, że na stacji ostatnio tankowałem dwa lata wstecz w Holandii. Na trasie dostawczak wychodzi mi tyle co LPG licząc to gdzie i po ile tankuję.
Foka na mieście zakładam, że pali jakieś 7l (jeszcze nie sprawdziłem dokładnie). Płacę obecnie złotówkę taniej niż na stacjach w okolicy. A tankuję najczystsze paliwo, bo z prywatnego dystrybutora.
W jakieś dwa lata różnica w kosztach paliwa zwróci mi kasę z zakupu diesla.
Endriu1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.