Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2023, 12:16   #11
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,630
Domyślnie Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

A ja powtórzę się raz jeszcze - najpierw DIAGNOSTYKA, odczytanie błędów, zrobienie logów dynamicznych, a dopiero później można dopasowywać to pod linka, który podał kolega (w gruncie rzeczy nie wnosi on nic konkretnego do tematu poza tym że ktoś zmienił auto na Volvo). W przeciwnym wypadku, będziesz dłubał, wymieniał w ciemno a i tak się może okazać że nie znajdziesz usterki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowane przez zmulim ; 02-02-2023 o 12:33
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 20:15   #12
gsmfon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Witam ponownie, samochód był y mechanika, powiedział że były błędy "układ paliwa" wykasował, wymienił oleej i filtry, wyczyścił obudowę filtra. Jeździłem sporadycznie samochodem bez objaw lecz wczoraj ponowne zgaśnięcie... Aktualnie szukam kabla i sam będę chciał podłączyć forscan, czytać błędy i wrzucić na forum. Do usłyszenia wkrótce.
gsmfon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 21:08   #13
marcinmaro
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Wczoraj też miałem podobną sytuację na autostradzie, przy ok 140 km/h auto straciło moc jak się zatrzymałem na poboczu już nie zapalił nawet nie chciał kręcić. Udało mi się lawetą na serwis Forda zjechać. Podpięcie pod komp wykazało błąd ciśnienia paliwa po niskiej stronie i błędy filtra paliwa. Wymienili filtr ale mechanik mi powiedział, że na podnośnik wziął auto i osłuchiwał pompę paliwa w baku i stwierdził że jakoś dziwnie głośniej pracuje i może pompa się przycina i odcina paliwo, zasugerował sprawdzenie lub wymianę pompy. A jak mi znowu auto zgaśnie przywalić czymś mocno w zbiornik paliwa i jak odpali wiadomo że pompa zdycha.
marcinmaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2023, 07:42   #14
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,851
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Cytat:
Napisał marcinmaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mi znowu auto zgaśnie przywalić czymś mocno w zbiornik paliwa i jak odpali wiadomo że pompa zdycha
Miałem tak w innym aucie, potrafił gasnąć podczas jazdy, po kilku sekundach załapać. Jeśli nie chciał zapalić uderzenie od dołu w zbiornik pomagało. Wymiana pompy w zbiorniku rozwiązała temat.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2023, 08:11   #15
marcinmaro
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2,0 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem tak w innym aucie, potrafił gasnąć podczas jazdy, po kilku sekundach załapać. Jeśli nie chciał zapalić uderzenie od dołu w zbiornik pomagało. Wymiana pompy w zbiorniku rozwiązała temat.
Szkoda, że ja nie miałem tej wiedzy w majówkę na autostradzie, spoooro kasy bym zaoszczędził na lawecie i wizycie w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinmaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 20:39   #16
gsmfon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś przyszedł mi kabel.

Tutaj zrzut błędów

Po wykasowaniu, odpaleniu auta i po jakiś 5 minutach podłączyłem kabel i ten błąd:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gsmfon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 10:42   #17
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

może kiepskie paliwo zatankowałeś i komputer wykrywa wode.
ja bym osuszył zbiornik do zera wymienił filtr paliwa i i zalał dobre paliwo może nawet jakieś "premium"
lepiej sie weź za to z życiem bo za chwile będą ci lecieć wtryski to zobaczysz wtedy koszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 10:53   #18
gsmfon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Cytat:
Napisał offieczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może kiepskie paliwo zatankowałeś i komputer wykrywa wode.
ja bym osuszył zbiornik do zera wymienił filtr paliwa i i zalał dobre paliwo może nawet jakieś "premium"
lepiej sie weź za to z życiem bo za chwile będą ci lecieć wtryski to zobaczysz wtedy koszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tankuje orlenowskie i na stacji prywatnej co mają z Orlenu. Tankuje tam też 2 auto teściów, motocykl oraz wielu znajomych tam tankuje. Maszyny rolnicze tez na tym jeżdżą. Ostatnio zszedłem na 30km do zera i zalałem do pełna na orlenie ale zwykłego diesla. Ponowny błąd już jest na tym paliwie.
gsmfon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 17:38   #19
gsmfon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

Przejechałem dzis ponad 40km i brak błędów.
gsmfon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2023, 18:59   #20
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie na autostradzie przy przyśpieszeniu

gsmfon
Z całym szacunkiem ale nie porównuj maszyn rolniczych do osobówki wyżyłowanej i mega czułej na paliwo. Ja na orlenie to tankuje moje stare trupki. Ale moje auto z opisu tylko shell albo bp i to premium tu i tu. Jexdziełm i wiem że akurat mój fordzik czarnuch nie będzie jeździł na orlenowskim syfie. jak ci będzie waliło błędami zrób tak
Zjezdzij paliwo do zera i w czwartki na shellu i BP masz paliwo premium w cenie zwykłego ja tak robie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zalej pod korek a juz po kilkudziesięciu km (jak wyjeździj to co masz w filtrze) zobaczysz że auto sie lepiej zachowuje
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.