Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2013, 19:29   #21
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

No i co chcesz żeby ci doradzić. Tyle podpowiedzi ile masz, a co sprawdziłeś, co zrobiłeś.
A może myślisz ze samo się naprawi, ale nie były podpowiedzi abys nie zawracał sobie głowy bąkiem, da sie z tym żyć. Jak auto jeżdzi nie jest żle. A jak zapala bez problemu, to już całkiem dobrze.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 19:59   #22
maniek_07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2010
Model: FORD FOCUS TREND
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Kolego czy jak odpalasz samochód to czasami nie kasują Ci się zegary (przebieg,średnie spalanie)? (Chociaż nie wiem czy masz komputer pokładowy?) Moim zdaniem dziwne jest to że podczas odpalania (filmik z kabiny) patrząc na twoje zegary w momencie odpalenia zapalają Ci się ponownie kontrolki od (ABS) (ESP) co moim zdaniem czasami wskazuje na problemy z akumulatorem lub elektryką (za duży prąd rozruchowy).
Spróbuj podładować akumulator prostownikiem i zobacz czy po takim zabiegu przy odpaleniu nie zapalą Ci się te dwie kontrolki. Jeżeli tak to akumulator do wymiany bo zimy nie wytrzyma. Przy obserwuj też kontrolkę akumulatora na zegarach. Widzę że przekręcasz kluczyk do II i czekasz aż zgasną kontrolki. Jeżeli zgasła Ci również kontrolka od akumulatora zanim odpaliłeś samochód to uszkodzenie akumulatora lub alternatora. Diagnoza jak naładujesz akumulator i się zapali to też zmieniasz aku.

Spróbuj jeszcze odpalić samochód w taki sposób:
1. Kluczyk na II i czekasz aż puknie przekaźnik albo rozjaśni się światełko w kabinie co oznacza koniec grzania świec
2. Od razu cofasz kluczyk do 0
3. Od razu kluczyk na II i czekasz na rozjaśnienie lampki lub puknięcie przekaźnika
4. Kluczyk na zapłon i odpalasz

Dwukrotne podgrzanie komór spalania może pomóc w twoim przypadku. Poglądy na ten temat są różne. Że niszczy to świece że rozładowuje akumulator ale jak pomaga to czemu nie użyć.
maniek_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2013, 20:26   #23
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

nie, zegary się nie kasują, mam kompaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a aku jest od nowości z tego co zauwazyłem, bo rocznik 04 tak samo jak samochódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostatnio sprawdzałem poziom elektrolitu, bo mam aku Motorcraft Superstart, tylko nie wiem ile powinno być go nalane, bo tam są takie plastikowe stopki i teraz pytanie czy dół tej stopki pokazuje minimum elektrolitu czy maximum?
co do podładowania aku, to niestety nie mam czym, bo nie mam prostownikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aczkolwiek liczę się z tym, że aku już swoje lata ma i może wysiąść

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i co chcesz żeby ci doradzić. Tyle podpowiedzi ile masz, a co sprawdziłeś, co zrobiłeś.
A może myślisz ze samo się naprawi, ale nie były podpowiedzi abys nie zawracał sobie głowy bąkiem, da sie z tym żyć. Jak auto jeżdzi nie jest żle. A jak zapala bez problemu, to już całkiem dobrze.
a co do kolegi salom, to nie denerwuj się, bo złość piękności szkodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pytałem tym razem o preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy czy by pomogły na tego bączkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wyczyszczę dolot, zmienię świece, filtry wszystkie i zobaczymy co będzie, ale tak jak pisałem wcześniej w następnym miesiącuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez qndziu ; 14-05-2013 o 20:32
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 21:55   #24
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

a te świece wymieniłeś ?
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:47   #25
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Cytat:
Napisał ratmed24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a te świece wymieniłeś ?
Nie, jeszcze nie, bo nie chcę się sam za to brać, bo one były chyba długo nie wymieniane i jak sobie ukręcę to będę w tyłku, a tak to niech mechaniory się martwiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A w tym miechu już niestety brak kaski na dodatkowe wydatki, więc jakoś przeżyję jeszcze tego porannego bąkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj zrobiłem nim trasę Cz-wa --> Kraków --> Cz-wa bez wywalania sprężynki, średnio po trasie 90-100 i spalanie mi wyszło na cała trasę (licząc oczywiście stanie w krakowskich korkach i 2 razy w korku na DK1; plus klima przez Kraków i czasem w trasie) 5,6l/100km wg tankowania, wg kompa 5,4l/100km, więc może wtryski nie są w najgorszym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez qndziu ; 17-05-2013 o 09:50
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 16:52   #26
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

Co do tego białego bączka to jeden wtryskiwacz powoli już zaczyna niedomagać (trochę się zawiesza jak jest po nocy), bo świece żarowe wszystkie sprawne są.

Cytat:
Napisał maniek_07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego czy jak odpalasz samochód to czasami nie kasują Ci się zegary (przebieg,średnie spalanie)? (Chociaż nie wiem czy masz komputer pokładowy?) Moim zdaniem dziwne jest to że podczas odpalania (filmik z kabiny) patrząc na twoje zegary w momencie odpalenia zapalają Ci się ponownie kontrolki od (ABS) (ESP) co moim zdaniem czasami wskazuje na problemy z akumulatorem lub elektryką (za duży prąd rozruchowy).
Spróbuj podładować akumulator prostownikiem i zobacz czy po takim zabiegu przy odpaleniu nie zapalą Ci się te dwie kontrolki. Jeżeli tak to akumulator do wymiany bo zimy nie wytrzyma. Przy obserwuj też kontrolkę akumulatora na zegarach. Widzę że przekręcasz kluczyk do II i czekasz aż zgasną kontrolki. Jeżeli zgasła Ci również kontrolka od akumulatora zanim odpaliłeś samochód to uszkodzenie akumulatora lub alternatora. Diagnoza jak naładujesz akumulator i się zapali to też zmieniasz aku.
Co do kontrolek ESP i ABS miałeś rację, akumulator już siada, bo jest od nowości od 2004 roku jak spojrzałem i po badaniu wyszło, ze prąd rozruchowy zamiast 680A jest koło 300A, więc na zimę idzie do wymiany, póki jeszcze można to pojeżdżęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
Skoda Fabia 3 1.2 TSI 90 KM 2015
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 23:25   #27
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

też się bałem, że ukręcę świece lub nie dam rady naczytałem się na forum różności - ale wziąłem się za to sam(wprawdzie moje mdo mk1 TD więc pewnie to prostsza robota niż mk3) i poszło bez kłopotu jak na 1 raz w życiu świece - każda była innej firmy tak mechanicy mi co jakiś czas robili jak mówiłem żeby sprawdzili je bo do niedawna zielony w tym co pod maska byłem -a kasa za robotę została na inne sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a z tym akumulatorem - podjedź gdzieś gdzie wymieniają akumulatory - sprawdzą Ci jego stan pomiar zrobią - u mnie to za darmo robią, jak masz miernik (najprostszy z 15zł kosztuje) zobacz napięcie na wyłączonym i na odpalonym jakie masz

Bump: jedno mi się przypomniało - elektrolit musisz mieć zalane te blaszki w środku to łatwo sprawdzić czy jest go dużo czy na dnie- dolać wodę destylowaną jak masz korki i naładować tez żaden kłopot
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 19:08   #28
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

napięcie mam koło 12.1V wg zegarów na wyłączonym, na włączonym koło 14V, potem troszkę spada do 13.8V mniej więcejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wg miernika na wyłączonym też jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a elektrolit uzupełniałem już wcześniej, ale to nic nie dało, akumulator był sprawdzony w serwisie i wyszło, że stan jest do wymiany, ale w sumie nie dziwię się, bo on już ma jakby nie patrzeć 9 latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
Skoda Fabia 3 1.2 TSI 90 KM 2015
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 07:51   #29
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 251
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

napięcie masz do bani trochę te 12,1V ale czego oczekiwać po 9 letnim aku - to i tak długo pociągnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2013, 18:38   #30
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Puszcza białego "bąka" po dłuższym staniu (film)

w pandzie też mam 9 latka i odpukać trzymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie ma co porównywać diesla z benzynką, zimą nie odpalęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zastanawiam się tylko czy kupić Centrę czy Vartę, ale to gdzieś pewnie na jesień, bo lato to przeciągnę na nimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
Skoda Fabia 3 1.2 TSI 90 KM 2015
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , nierówne obroty



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.