Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2009, 12:19   #1
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Galaxy MK1 Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Mam propozycję aby podwiesić taki temat i wszelkie pytania dotyczące eksploatacji w nim umieszczać.
Na początek zapytam o to o co kolega Ozontomek już zapytał w innym temacie. Jak to jest z olejem w skrzyni w ASB? Według różnych źródeł różne są poglądy na temat wymiany oleju. A więc piszmy co kto gdzie usłyszał czyli co ile, jaki olej itp. itd. Ja spotkałem się z opinią, że w przypadku skrzyni AG4 wlewa się 3 litry oleju, jedzie kilka km po czym spuszcza się ten olej i nalewa znów 3 litry kontrolując stan i ten niejako drugi olej dopiero się zostawia. Ktoś inny twierdzi, że to bez sensu, spuszcza się olej, wlewa nowy i już. Prawda jest zapewne gdzieś po środku. A co z filtrem oleju? Podobno bez rozebrania skrzyni nie da się go wymienić? Prawda to?

Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 16:30   #2
ozontomek
ford::average
 
Avatar ozontomek
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Koło/Warszawa
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 2.8 CD-V6 AMY
Rocznik: 1999
Postów: 108
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Jutro kolego jestem umówiony na wymianę także wszystko opiszę po "robocie" co i jak w moim przypadku.

tu jest dosyć ciekawy artykuł:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Galaxy Ghia 2.8 V6 1999rok -CHCE ZNAĆ KAŻDĄ JEGO ŚRUBKĘ

http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=151 -moje autko
ozontomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 19:25   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam propozycję aby podwiesić taki temat i wszelkie pytania dotyczące eksploatacji w nim umieszczać. Na początek zapytam o to o co kolega Ozontomek już zapytał w innym temacie. Jak to jest z olejem w skrzyni w ASB? Według różnych źródeł różne są poglądy na temat wymiany oleju.
a nie łatwiej najpierw przeszukać forum?? Temat przewałkowany jest już tak, że wszystko na forum jest. a jeśli czegoś nie będzie to się dopytajcie. Tak filtr jest umieszczony w "misce olejowej" skrzyni.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 21:27   #4
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Chodziło o zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu. Coś na wzór "Diagnostyka VAG". Łatwiej przeszukać jeden temat niż całe forum.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 21:31   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

jest zebrane w jednym miejscu. Mam Ci znaleźć ten temat??

proszę o to jeden z tematów w którym znajdują sie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],

a tak jeszcze gwoli wyjaśnienia, Diagnostyka została przyklejona bo to wątek, który cały czas powraca, to samo będzie z dogrzewaczem już niedługo bo czas nadchodzi i z klimą. problemy z ASB pojawiają się bardzo rzadko na forum a gdyby poprzyklejać wszystko co się pojawia, to zamiast pierwszej strony mieli byśmy "przyklejone" a chyba ni eo to chodzi??? Poza tym Nasz dział i tak jest fenomenem jeśli chodzi o ilość przyklejonych. We fieście nie ma ani jednego, Jeden w Fokusie bo piractwo się wyklęło... itd.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 17-01-2011 o 14:53 Powód: Regulamin pkt21
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 21:45   #6
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Temat do którego link podałeś dotyczy tylko wymiany oleju a moim zamierzeniem było zebranie WSZYSTKICH informacji w jednym miejscu z awariami, opisem napraw, kosztami itp. itd. Taki temat na samym początku forum spowoduje, że będzie mniej nowych tematów o ASB i mniej pytań nowych osób na forum bo wchodząc na forum pierwsze co zobaczą temat o ASB i od niego zaczną lekturę.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 22:02   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

to masz jeszcze jeden[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale z drugiej strony... Jeśli chcesz to temat można tworzyć, Jeśli się rozbuduje i faktycznie będzie wartościowy, to go przykleimy i tu i w dziale ASB. Pisz tutaj a ja później go posprzątam żeby były same informacje dotyczące ASB.


PS. Celowo piszę jeden pod drugim więc nie wytykać mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 17-01-2011 o 14:54 Powód: Regulamin pkt21
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2009, 22:21   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

No i dzięki tym linkom robi się fajny temat o ASB. Wszystko w jednym miejscu.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 08:55   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Celowo piszę jeden pod drugim więc nie wytykać mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
No pewnie jak Ty piszesz 5 na 1 stronie to jest dobrze,jak ktoś napisze 2 to już krzyk...nie ma jak to "sprawiedliwość" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 12:55   #10
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Automatyczna skrzynia biegów - eksploatacja

Rozumiem że można mieć uwagi do admina, ale to jego prawo. Nie niszczmy fajnego wątku. Z mojej strony prośba o usunięcie postów nie na temat. Tego też.
Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.