Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2011, 10:08   #111
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie są odsuwane, tylko odchylane. Ale wsiadający tam nie mieli jakoś specjalnie wielkich problemów z zajęciem miejsca w trzecim rzędzie.
witam,
w opcjach przy zakupie s-maxa (również przed liftem) jest 2 rząd siedzeń odchylanych i odsuwanych (również bez zakupu 3 rzędu siedzeń) jest to furtka umożliwiająca domontowanie owego 3 rzędu siedzeń.
Inne są przy tej okazji dywaniki/wykładzina pod 2 rzędem.
Siedzenia 2 rzędu w wersjach 7 os. oraz 5 os. z opcją 3 rzędu po prostu różnią się od tych zwykłych - można to szybko poznac po tym, że te odsuwane (z opcją 7os.) mają od tyłu czerwone tasiemki - uchwyty do odsunięcia fotela 2 rzędu dla pasażerów 3 rzędu (podobne do tasiemki pochylania oparcia środkowego fotela 2 rzędu).
W bazie danych FordEtis jest lista nr VIN s-max'ów które wyjechały z fabryki z 5 siedzeniami ale mają 2 rząd przystosowany do wersji 7os.
pozdrawiam.
XPrzemo

pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 10:11   #112
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Ja mam fabrycznie na 5 osób (tytan), i 2 rząd jest przesuwany w standardzie.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 12:25   #113
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Przesuwanie jest chyba w każdej wersji - bo inaczej nie dałoby się jeszcze powiększać bagażnika. W 7os (lub przystosowanych) można przesuwać fotele skrajne za pomocą owej czerwonej tasiemki dla pasażerów 3. rzędu przy wysiadaniu oraz wajchą do pochylania oparcia (pochyla się oparcie i można przesunąć swobodnie fotel do przodu - sam niestety nie podjeżdża...) przy wsiadaniu. W 5os fotele pewnie też dają się przesuwać, ale czy za pomocą tasiemki i wajchy czy tylko dzwignią pod fotelem - tego nie wiem bo mam 7os Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 12:45   #114
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Dzwignią pod fotelem się przesuwa fotele, a tasiemką zmienia kąt oparcia i składa na płasko środkowy fotel. Skrajne mają dzwignie do regulacji oparcia, i składania.

Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 01-09-2011 o 12:48
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 12:56   #115
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał MikiJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak wchodzicie do samochodu jak chcecie usiąść 3 rzędzie? Czy Wasze fotele w 2 rzędzie są odsuwane/przechylane do przodu? Pytanie przede wszystkim do kolegów Wodnik i Krótki, którzy zamontowali 3 rząd siedzeń w fabrycznej wersji 5 osobowej S-max'a.


U mnie 2 rzęd siedzeń jest przesuwany i kładzie się tak, że robi się płaska podłoga i tak wsiadam do 3 rzędu siedzeń. Mój był przystosowany do 7 os, bo miałem zamontowaną taką wysuwaną ladę, a ona jest przykręcana w miejsca montowania siedzeń 3 rzędu, wiec miałem w brifie 7 os wpisane.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 14:58   #116
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał Wodnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo miałem zamontowaną taką wysuwaną ladę, a ona jest przykręcana w miejsca montowania siedzeń 3 rzędu, wiec miałem w brifie 7 os wpisane.
a to ciekawe,
bo w katalogu polskim bylo napisane ze z lada to wersja tylko 5cio osobowa...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 15:32   #117
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

2 dodatkowe osoby mają leżeć na ladzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 15:39   #118
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

to to jakis karawan? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 16:12   #119
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzwignią pod fotelem się przesuwa fotele, a tasiemką zmienia kąt oparcia i składa na płasko środkowy fotel. Skrajne mają dzwignie do regulacji oparcia, i składania.
Oczywiście, że każdy z typów foteli 2 rzędu przesuwa się za pomocą dźwigni pod fotelem, lecz nie o to tutaj idzie - fotele 2 rzędu dostosowane do wsiadania do 3 rzedu przesuwają się podobnie jak przesuwa się np prawy przedni fotel w małych 3 drzwiowych autach typu hatchback (3d 206/207, ibiza 3d itp) - pasażer 3 rzędu chwyta za tasiemkę i fotel jednocześnie składa sie i przesuwa ułatwiając wysiadanie.
- dodatkowa funkcja.
pzdr!
XPrzemo
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 20:11   #120
MikiJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Smax
Silnik: TDCi 2,0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam auto rocznik 2007, kupione 5-osobowe, zamontowałem bezproblemowo trzeci rząd siedzeń. Więc jest to MOŻLIWE.
Czy oprócz kolegi Krootkego jest jeszcze ktoś kto ma wersję 5-osobową i zamontował trzeci rząd siedzeń lub przynajmniej sprawdzał, że ma fabryczne otwory montażowe?
W krakowskich ASO twierdzą, że ich nie ma w wersji 5-osobowej - no ale to jest wiedza z ASO więc prawda może być inna.
Jakie elementy oprócz foteli i pasów są potrzebne do zamontowania 3 rzędu siedzeń? Są jakieś szyny dodatkowe w podłodze czy przykręca się fotele bezpośrednio do podłogi?
MikiJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.