Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2019, 21:41   #1
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Rozbieranie lusterek

Czy ktoś rozbierał lusterka boczne, żeby je polakierować? Zmieniam na pełne elektryki, ale nie mam ich w kolorze, więc chciałem oddać do lakiernika. Górna część wiem, że łatwo, ale do dolnej jeszcze się nie przymierzałem. Jakieś porady, triki, na co uważać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 23:43   #2
mike_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-06-2017
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

siemka,

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

powinno pomóc.
mike_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2019, 18:49   #3
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Nie mogę sobie poradzić z rozdzieleniem dolnej części i boku przykręcanego do słupka. Widać, że trzyma jeszcze jedna śruba (widać 'komin' od śruby), ale dostępu do niej nie ma. Może ktoś rozbierał?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190615_183823__1560617125_10719.jpg (53.4 KB, 200 wyświetleń)
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 21:04   #4
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Cytat:
Napisał kasprzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę sobie poradzić z rozdzieleniem dolnej części i boku przykręcanego do słupka. Widać, że trzyma jeszcze jedna śruba (widać 'komin' od śruby), ale dostępu do niej nie ma. Może ktoś rozbierał?
Mam ten sam problem co kolega, dołączam się do prośby. Jedna ze śrub plastikowej ramki jest zakryta przez ramię, którego nie umiem rozdzielić...
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 10:45   #5
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Nie tylko my mamy ten problem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie muszę mieć dwóch samych plastików w ręku, ale chociaż żeby zeszła jedna część, bo wtedy drugą się oklei do lakierowania, a tak nie ma szans polakierowania tego dobrze jak są złożone.
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 12:30   #6
Enrike2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: Mk4
Silnik: 1.8 tdci 74kw
Rocznik: 2007
Postów: 206
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Witam w mk4 mondeo tez tak jest?Pozdrawiam
Enrike2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 23:06   #7
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Cytat:
Napisał kasprzak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie tylko my mamy ten problem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie muszę mieć dwóch samych plastików w ręku, ale chociaż żeby zeszła jedna część, bo wtedy drugą się oklei do lakierowania, a tak nie ma szans polakierowania tego dobrze jak są złożone.
Na pewno rozłożenie jest możliwe, swego czasu nie zdążyłem kupić na allegro plastikowej ramki lusterka, którą u siebie mam pękniętą. Dołączam zdjęcie jako załącznik. Aktualnie mam lusterko "dawcę", z którego nie wiem jak wyjąć ramkę, a dodatkowo operację będę musiał powtórzyć w celu wymiany. Ramię przesuwa się wobec pozostałej części lusterka na takim jakby trzpieniu, który ma cztery wgłębienia/nacięcia od góry - wydaje się, że jakimś sposobem trzeba go przekręcić, by wyszedł. Mi się to jak na razie nie udało, a próbowałem go przekręcić różnymi sposobami.

Do sprzedającego z allegro dzwoniłem, nawet pytałem jak on to rozebrał, bo ramię lusterka miał na odrębnej aukcji. Niestety nie potrafił mi powiedzieć, ma kogoś od plastików i demontażu części.

P.S.: Jako rozwiązanie ostateczne zastanawiam się nad rozwierceniem tego tzw. "komina" śruby i ponowne złożenie poprzez nitowanie. Niestety pewności nie mam, czy plastik nie pęknie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ramka.jpg (80.6 KB, 153 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pawel_88 ; 17-06-2019 o 23:19
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 08:09   #8
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Cytat:
Napisał pawel_88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno rozłożenie jest możliwe, swego czasu nie zdążyłem kupić na allegro plastikowej ramki lusterka, którą u siebie mam pękniętą. Dołączam zdjęcie jako załącznik. Aktualnie mam lusterko "dawcę", z którego nie wiem jak wyjąć ramkę, a dodatkowo operację będę musiał powtórzyć w celu wymiany. Ramię przesuwa się wobec pozostałej części lusterka na takim jakby trzpieniu, który ma cztery wgłębienia/nacięcia od góry - wydaje się, że jakimś sposobem trzeba go przekręcić, by wyszedł. Mi się to jak na razie nie udało, a próbowałem go przekręcić różnymi sposobami.

Do sprzedającego z allegro dzwoniłem, nawet pytałem jak on to rozebrał, bo ramię lusterka miał na odrębnej aukcji. Niestety nie potrafił mi powiedzieć, ma kogoś od plastików i demontażu części.

P.S.: Jako rozwiązanie ostateczne zastanawiam się nad rozwierceniem tego tzw. "komina" śruby i ponowne złożenie poprzez nitowanie. Niestety pewności nie mam, czy plastik nie pęknie.
Z ASO dostałem tylko taką odpowiedź: "Lusterko nie jest rozbieralne w całości"
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lusterko.jpg (7.2 KB, 193 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasprzak ; 18-06-2019 o 12:38
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 18:40   #9
pawel_88
ford::beginner
 
Avatar pawel_88
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: mazowieckie
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Witam,

Ja wymieniłem ostatecznie ramkę lusterka poprzez rozwiercenie plastikowego mocowania niedostępnej śruby, użyłem w tym celu precyzyjnej, małej szlifierki. Dołączam zdjęcia lusterka po przełożeniu ramki i po sklejeniu - śrubę mocującą umieściłem w gnieździe i maksymalnie wyciągnąłem przy wykorzystaniu pęsety, potem wypełniłem dookoła mocnym, dwuskładnikowym klejem. Miejsce klejenia mogłem co prawda jeszcze wygładzić i pomalować na czarno, ale po założeniu szkła jest to niewidoczne miejsce. Jestem zadowolony z wymiany, może przyda się komuś w przyszłości.

Jeśli chodzi o problem poruszony przez kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to niestety nie pozwoli to nadal rozłożyć lusterka, jest to sposób tylko na wyjęcie ramki. Ewidentnie trzeba rozłożyć ruchome ramię - jak to zrobić bezinwazyjnie, niestety nadal nie wiem. Obawiałem się, że nawet jak mi się uda to potem nie złożę go ponownie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ramka_wymieniona_1.jpg (92.6 KB, 276 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Ramka_wymieniona_2.jpg (85.1 KB, 255 wyświetleń)
pawel_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 22:15   #10
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Temat wraca. Może ma już ktoś sposób?
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.