Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2017, 19:19   #11
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Dzięki wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 12:56   #12
OLO88
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2012
Skąd: cze-wa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Witam forumowiczów, widzę temat wspomagania stary ale ciągle się powtarza. Ja w swoim focusie MK2 mam już 3 pompe. Z doświadczenia jakie zdobyłem wynika że wadliwe są przewody które dochodzą do pompy wspomagania a najważniejsza jest wtyczka. Kolega mechanik był na szkoleniu trw i sami powiedzieli że woda dostaje się przez wtyczkę która wpinana jest w pompę i tam dochodzi do zwarcia i pompa się pali. Nowa wiązka przewodów z tego co kiedyś się orientowalem kosztuje w ASO 200 zl, ale proponuje ja jeszcze dokładnie uszczelnić przed zamontowaniem. Ewentualnie ktoś kto ma sprawne wspomaganie i chce uniknąć kosztów to warto ją jak najszybciej uszczelnić i cały przewód dokładnie odkleić izolacja tak profilaktycznie.
OLO88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 13:53   #13
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Faktycznie stary temat, wystarczy prawą lampę zwalić i zalać wtyczki przy przewodach od pompy, klejem na gorąco, ewentualnie silikonem. Wystarczy myjnia lub szybka jazda w ulewę, woda się dostaje i pompa się pali. Również przyznam że skuteczność tych pomp jest nieporównywalnie kiepska w nowych modelach ff mk3. Tak że jak ktoś sądzi że słabo mu działa wspomaganie, to po prostu w focusie takie jest, oczywiście jeżeli ktoś ma porównanie... Można równie w elmconfig poprawić parametry i do trybu komfort dodać po +20, przy jeździę około od 40km/h do 170kmh prowadzenie jest przyjemniejsze. < uwaga mój błąd, dotyczy focus mk2 / modele do 2010r
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 30-01-2022 o 15:10
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 17:13   #14
hubi_c
ford::advanced
 
Avatar hubi_c
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Kościan->Poznań
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,6 TDCI ECOnetic
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

A mnie z tym uszczelnieniem ciężko się zgodzić bo sytuacja jest zgoła odwrotna. Komunikat o awarii wspomagania pojawia mi się raczej w dni suche. Podczas deszczu, całą jesień i zimę był spokój. Ledwo słoneczko wylazło to paskudny napis zaczął się pokazywać. Oczywiście w najbliższym czasie ogarnę te kabelki bo faktycznie mam spękane mocowania pinów we wtyczkach.
Cytat:
Napisał technikibart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można równie w elmconfig poprawić parametry i do trybu komfort dodać po +20, przy jeździę około od 40km/h do 170kmh prowadzenie jest przyjemniejsze.
A tu o czym mowa?
__________________
Hubert

http://yanosik24.pl/widget/1570283.png
hubi_c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:12   #15
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał hubi_c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mnie z tym uszczelnieniem ciężko się zgodzić bo sytuacja jest zgoła odwrotna. Komunikat o awarii wspomagania pojawia mi się raczej w dni suche. Podczas deszczu, całą jesień i zimę był spokój. Ledwo słoneczko wylazło to paskudny napis zaczął się pokazywać. Oczywiście w najbliższym czasie ogarnę te kabelki bo faktycznie mam spękane mocowania pinów we wtyczkach.

A tu o czym mowa?
Bo nie miałeś takiej sytuacji, w przypadku elmconfig, możesz sobie ustawić czułość kierownicy, czyli tak aby lżej pracowała. < uwaga mój błąd, dotyczy focus mk2 / modele do 2010r
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 30-01-2022 o 15:10
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 23:09   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Po pierwsze to elmconfig nie ogarnia Focusa mk3. A po drugie mk3 ma w pełni elektryczne wspomaganie i nie ma żadnej pompy...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 23:51   #17
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze to elmconfig nie ogarnia Focusa mk3. A po drugie mk3 ma w pełni elektryczne wspomaganie i nie ma żadnej pompy...
Kolego, jakbyś dokładnie sprawdził to, że osoba o nicku "hubi_c" posiada focusa mk2 i nie dysponuje wspomaganiem w pełni elektrycznym gdzie te rozwiązanie było już montowane w corsie b z roku 98. Mam do dyspozycji kilkanaście modeli mk3 z różnych roczników, samo działanie wspomagania nie jest zachwycające w mk2 jak i 3. < uwaga mój błąd, dotyczy focus mk2 / modele do 2010r

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 30-01-2022 o 15:10
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 10:46   #18
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a jakby każdy z was przeczytał prefiks, to wiedziały, że temat dotyczy mk3, a nie mk2. A to spora różnica. Jak.macie problemy u siebie to zalożcie odpowiedni temat, a nie mieszacie tutaj.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2017, 11:51   #19
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: opóźnienie w załączeniu się wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a jakby każdy z was przeczytał prefiks, to wiedziały, że temat dotyczy mk3, a nie mk2. A to spora różnica. Jak.macie problemy u siebie to zalożcie odpowiedni temat, a nie mieszacie tutaj.
sorry masz racje - poprawiłem posty,
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 30-01-2022 o 15:11
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus , kierownica , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.