Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2017, 22:43   #1
snake56
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 HE Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 7
Question 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Dzień dobry /dobry wieczór,
Prawie miesiąc temu stałem się posiadaczem Forda Focusa C-MAXa. Auto wyprodukowane w grudniu 2005 roku. Swoją przygodę z niemieckimi drogami zaczęło w marcu 2006 r. W roku 2007 właściciel postawił wyposażyć auto w instalację LPG. Jako, że Niemcy kraj bogaty - do auta zainstalowano instalację icom, która charakteryzuje się wtryskiem gazu w postaci płynnej (brak parownika, lepsze parametry pracy itd.).
Fakty:
silnik 2.0 HE Duratec (145KM)
skrzynia: automat (4-Speed Automatic Transaxle - 4F27E)
instalacja LPG: icom (bezpośredni wtrysk gazu)
przebieg: 127kk
wyposażenie: bez znaczenia

No dobra, wszystko fajnie. Auto sprowadzone, opłacone. butla zalegalizowana (500zł) OC zapłacone (1000zł) nowy akumulator (350zł) nowe świece motorcraft irydium (160zł) no i nowy olej+filtr
Problem:
cały czas czuć drgania, dosłownie cały czas.
Po odpaleniu na zimnym tragedii nie ma, ale minimalnie drgania czuć. Dodam, że prawie 1 min zawsze po rozruchu chodzi na benzynie (niezależnie czy zimny czy ciepły), później LPG. Ale po rozgrzaniu auto wpada w silną trzęsawicę zwłaszcza na biegu jałowym. Silnik trzęsie się jak galareta, co mocno przenosi się na wnętrze.
Jedziemy... poza tym, że trzęsie, wszystko wydaje się ok. Jednak na 2 i 3 biegu przy przyspieszaniu czuć mocno drgania chyba skrzyni biegów, bo wibracje dochodzą jakby z spod konsoli środkowej. I tak za każdym razem.
Do tego moim zdaniem nie czuje tu tych 145KM.
Mam Vectrę B 2.2 (manual, LPG, 147KM, 344kk) idzie jak burza. A tu nic z tych rzeczy.
Dodam, że cały czas po wyłączonym zapłonie miga czerwona dioda między wskaźnikami paliwa i temperatury.
Ale najlepsze dziś: Wróciłem z pracy, stoję pod domem, auto trzęsie się jak zwykle, a tu na wyświetlaczu pojawia się napis:
- USTERKA SILNIKA
- USTERKA SKRZYNI BIEGÓW
- USTERKA UKŁADU ESP
- TRYB OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI
kopara opadła mi prawie na ziemię
Co do jasnej Anielci dzieje się z tym autem?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 18-04-2017 o 22:56
snake56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 06:15   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Nie oczekuj, że ktoś tu jest wróżbitą, i odpowie Tobie patrząc w szklaną kulę co to jest.

Ty za pomocą mechaników powinieneś dokonać sprawdzenia, zdiagnozowania silnika, zespołu napędowego.
Zacznij od sprawdzenia kompresji w silniku, nie jest drogie, a wiele powie, czemu słaby i dlaczego trzęsie.
Jeżeli będzie dobrze dalej już po kolei, łożyska, półoski, itd.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 06:50   #3
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Bledy i jeszcze raz bledy do sprawdzenia

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 11:00   #4
snake56
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 HE Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Byłem dziś w Auto RAPie we Wrocławiu. Mają tam takie kolejki, że szef nie miał nawet czasu zajrzeć pod maskę. Zapytał tylko czy auto jeździ na gazie i ile na tym gazie przejechało. Odpowiedziałem, że pewnie ok 100kk. Pokiwał głową i powiedział, że prawdopodobnie wie o chodzi ale nie będzie nic mówił dopóki nie zajrzy głębiej. Dodał, że jeśli jego diagnoza się potwierdzi koszty mogą być spore.
Może w piątek uda się do niego dostać, to coś będę wiedział.
Myślicie, że chodzi o wypalone gniazda zaworowe?

Dziś miałem kolejną "przygodę": Odpaliłem auto rano, obroty trzymały się na poziomie 400/500 na min. Nie reagował na pedał gazu. Po ok 30 sek zgasł i zapalił się CHECK ENGINE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie odpalił normalnie, kontrolka zgasła. Reszta bez zmian. Aha gdy wrzuciłem bieg D włączyła się tylna wycieraczka, mimo, że nie dotknąłem manetki. A pod wyłączeniu zapłonu przednie wycieraczki podniosły się o ok 3-4 cm i zatrzymały cuda, cuda, cuda....

Ostatnio edytowane przez snake56 ; 19-04-2017 o 11:05
snake56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 11:18   #5
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Zawsze możesz spróbować wyłączyć instalkę i pojeździc na benzynie, zobaczysz jakie będą odczucia. Ta dioda to immo i ma tak mrugać. Dziwne rzeczy typu kontrolki czasem dzieja sie jak aku jest słaby. Wiem, że był wymieniany ale możesz sprawdzić jakie jest ładowanie... Może poduszki silnika wyrobione i trzęsie... Salom dobrze pisze. Sprawdź kompresję... Bedziesz przynajmniej wiedział na czym stoisz tzn jeździsz
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 07:14   #6
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Pierwsze to podjedz do mechanika i sprawdź kompresję.
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 21:53   #7
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Od kiedy jesteś właścicielem auta ???
Masz za dziwne objawy jak na kompresje , przy takiej usterce nie wychodzi - USTERKA SKRZYNI BIEGÓW - USTERKA UKŁADU ESP - TRYB OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI. Jeśli kupiłeś auto niedawno to moim zdaniem ktoś nieudolnie wymienił uszkodzony komputer które padają i masz złe ustawienia w PCM i nie synchronizowany układ ABS/ESP z swoim autem. Ale to tylko moje widzi-misie.

Ostatnio edytowane przez c-matix ; 20-04-2017 o 22:04
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 20:05   #8
snake56
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 HE Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Byłem na wstępnych oględzinach w Auto RAPie. Pan wsiadł, odpalił, posłuchał no i powiedział, że silnik się zawiesza na wolnych obrotach. Co może oznaczać luzy na zaworach albo wypalone gniazda zaworowe. Nie ma co podłączać na komputer, bo szkoda czasu. Jak będę miał szczęście, to regulacja zaworów itp i nie będzie drogo, ale jeśli do wymiany pójdą popychacze, to ok 2 tysie na remont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro odstawiam auto na pełną diagnozę - pomiar kompresji itp.
We Wtorek wyrok...
snake56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 06:42   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Czy wyrok był aż tak straszny, że już się tu nie pojawiłeś, aby ujawnić diagnozę ???
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2017, 17:48   #10
snake56
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 HE Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec HE automat + LPG icom = cuda wianki

Wyrok zapadł dopiero w czwartek popołudniu.
Już wyjaśniam co zaszło:
Zostały zmierzone luzy na zaworach. Na ssących wyszło ok, jednak na wydechowych ani jeden nawet nie był zbliżony do normy.
Na 4 w ogóle luzu nie było.
Zostaną wymienione szklanki (na 90% wszystkie) + regulacja.
Następnie po przejechaniu 20kkm ponowny pomiar luzów. Jeśli luzy nie powiększą się no to będzie git, a jeśli tak, po polecono mi szukanie kupca na auto.
Jak widać LPG nie zgrało się z tym silnikiem, ale może będzie dobrze. Pan Andrzej powiedział, że zrobi luzy na wydechowych min większe niż oryginale i zobaczymy.
Odbiór auta czwartek - piątek w przyszłym tygodniu.
Wstępny kosztorys 1500 zł (szklanki ok 650-700).
snake56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.