Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2018, 23:19   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz rację spadek mocy jest ...no nic zobaczymy co mechanik powie stuk słychać tak jak by z pod pokrywy klawiatury.... jutro sprawdzę patent z wężykiem zamiast stetoskopu i postaram się wyczuć w którym miejscu najwyraź
niej stuka
U Wasia nawet zrobiliśmy tak, że po zdjęciu pokrywy klawiatury z powrotem podłączyliśmy wtryski (paliwo, przelewy, elektrykę) i odpaliliśmy betoniarę aby osłuchać dźwigienki stetoskopem warsztatowym. Olej nawet nie chlapał jakoś mocno - myślałem, że będzie znacznie gorzej - niestety to nie dźwigienki były. Ale trzeba przyznać, że to było stuprocentowe sprawdzenie dźwigienek...

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 22:45   #12
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

diagnoza , umarł 1 wtrysk ....na wolnych obrotach nie klepie ale już pod obciążeniem wali jak młotkiem po kowadle ....decyzja wymiana na nowy Denso
to ta lepsza wiadomość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po sprawdzeniu reszt na stole okazuje się że 2 i 4 też już są w agonii ....tylko 3 trzyma parametry

miałem nadzieję , że pierwszy tylko zgubił kod ale jednak nie , nie bawię się już w regenerację wtrysków Denso bo to nie ma sensu

aż dziwne bo na takich wtryskach jeździłem i nawet przyjemnie odpychał się od asfaltu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zastanawiam się nad wymianą wszystkich...trzech na nowe denso ale to już dość spory koszt ...1 sztuka ok 900zł kosztuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wojtek , obudowa klawiatury spadła i sprawdzaliśmy czy coś jest nie tak ... na odpalonym silniku . zrobiliśmy tak jak opisałeś odpalony bez pokrywy klawiatury ....i żadnych niepokojących objawów z tego rejonu nie stwierdzono .
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 16-02-2018 o 22:53
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 09:59   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.na wolnych obrotach nie klepie ale już pod obciążeniem wali jak młotkiem po kowadle ....
Hm... pytałem czy przy schodzeniu z obrotów stuka. Przy schodzeniu z obrotów dawka wtrysku wynosi 0, więc po prostu nie pracuje, jest zamknięty. Nie może stukać. Przy depnięciu w pedał od razu stuka jeśli jest uszkodzony...
Niepotrzebnie zdejmowaliście pokrywę zaworów.

Wtrysków Denso w zasadzie nie można regenerować, bo producent nie dostarcza części. Podobno coś ostatnio zaczęli dostarczać, ale generalnie naprawiacze regeneracją nazywają mycie wtryskiwacza (dobrze jeśli w płuczce ultradźwiękowej...).
Radziłbym ci wymianę kpl. wtrysków - zwłaszcza jeżeli auto robi spore przebiegi zarobkowe w trasach.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-02-2018 o 12:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 21:03   #14
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

cała zabawa skończyła się na wymianie kompletu wtrysków ... tym razem poszedłem w oryginały Denso .

auta fajnie równiutko chodzi , troszkę głośniej chodzą nowe wtryski....mechanik przypisał nowe wtryski i robił adaptację pompy . Pewnie muszą się ułożyć jeszcze .

Na nowych wtryskach silnik chodzi....nie wiem jak to opisać ...TWARDO
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 21:42   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na nowych wtryskach silnik chodzi....nie wiem jak to opisać ...TWARDO
Samoadaptacja swoje zrobi. Jest także kwestia czy masz ostatni aktualizowany soft...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 22:05   #16
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Co może być?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samoadaptacja swoje zrobi. Jest także kwestia czy masz ostatni aktualizowany soft...
najnowszy soft był wgrywany w listopadzie 2017 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z poziomu ids , trwało to ok 1,5h

a w grudniu 2017 heko robił wirusa ze 110 na 142ps .

cała zabawa tanio nie wyszła ale przynajmniej....mam nadzieję będę miał spokój

był już moment że zastanawiałem się czy nie popchnąć busa do ludzi ...ale za dużo włożyłem ostatni ...sprzęgło , turbo , hamulce komplet przód tył ...itd szkoda mi go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 20-02-2018 o 22:08
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.