Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2014, 17:47   #21
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie

Lubryfikacja to zbędny gadżet :-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 18:48   #22
lcichy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Słupca
Model: MK4
Silnik: 2.3
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MKIV gaz do 2.3 161 km i do 2.5 turbo 220 km

Dzięki za odpowiedź
czy taki zestaw będzie ok:
Stag4+, reduktor AC R01 czerwony 250, wtryski Hana 2000?
lcichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 19:18   #23
GOLDEN!!!
ford::average
 
Avatar GOLDEN!!!
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie

Taki zestaw da radę.
Jednak jeżeli gaziarz będzie druciarzem, to nawet z najlepszymi gratami auto nie będzie dobrze jeździć.

Jak masz chwilkę czasu to polecam lekturę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pewnie znajdziesz, tam w dziale galeria zagazowanego mondka z takim silnikiem jak twój.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!



Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
GOLDEN!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 21:36   #24
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Mondeo MKIV gaz do 2.3 161 km i do 2.5 turbo 220 km

Załóż zestaw z OBD, bo to auto genialnie się na OBD stroi (przynajmniej na TECHu).

Moje wtryski HANA niebieska w połączeniu z LPGTECH są raczej za duże, tym bardziej za duże będą ze STAG. Czasy wtrysku benzyny masz max 15ms, gazu max 16,5ms, zatem sam musisz zdecydować czy HANA zielona, czy jednak niebieska.

Czerwony reduktor to przerost formy nad treścią, u mnie spadki ciśnienia na czarnym nie przekraczają 0,2. Pamiętaj, że to automat, a ten bardzo łagodnie wchodzi na obciążenia, więc nie potrzebuje wypasionego reduktora.

Wkrętki mam w kolektorze, gdybym zakładał gaz jeszcze raz, dałbym w głowicy, przy benzynowych.
Do instalacji wkrętek koniecznie trzeba zdjąć kolektor, inaczej niemożliwe jest prawidłowe trafienie wiertarką we właściwe miejsce - kto twierdzi inaczej ten głąb i szkoda z nim gadać o robocie.
Wtryskiwacze mam rozpięte z szyny (zestaw monter kupuje z szyną) i na adapterach zapięte pojedyńczo we właściwych miejscach.
Poszukaj na lpg-forum jak prawidłowo powinny wejść wkrętki w Mondeo i wymuś taki montaż na monterze.

Butla powinna wejść 630x225 (takie butle były fabrycznie montowane w MK4 firmy BRC, nawet w ETIS jest o tym) więc taką należy zmieścić, u mnie jest jakiś problem z przekrzywieniem butli, pewnie kwestia jakie firmy butlę się użyje. Kwestią jest oczywiście jaki styropian masz w bagażniku, 6cm, czy 9-10cm.

Moje auto masz tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], centralki absolutnie nie polecam w tym miejscu.

Jak już będziesz miał zdemontowany kolektor, koniecznie przy okazji sprawdź stan klapek.

Jeśli będziesz montował STAG, to dopilnuj żeby nie był to ten badziew ECO

Ostatnio edytowane przez arttk ; 17-03-2014 o 21:40
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 08:23   #25
lcichy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Słupca
Model: MK4
Silnik: 2.3
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo MKIV gaz do 2.3 161 km i do 2.5 turbo 220 km

Wielkie dzięki ARTTK,
Jeśli chodzi o czerwony reduktor to cena nie jest dużo większa a jak przełączę na Sport chcę żeby była natychmiastowa reakcja, o co chodzi z wkrętkami??
co do Stag to będzie STAG 4+
lcichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 10:25   #26
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Mondeo MKIV gaz do 2.3 161 km i do 2.5 turbo 220 km

Wkrętki to mosiężne rurki "wkręcone" w kolektor lub głowicę, przez które gaz jest podawane do wnętrza silnika. Większość gamoni monterów wierci dziurę w kolektorze bez zdejmowania kolektora, tyle że w takim przypadku nie da się wiercić pod odpowiednim kątem i w odpowiednim miejscu, więc wiercą "jak się da". Efekt często jest taki, że dziura w złym miejscu źle podaje gaz i samochód słabo jeździ. Pamiętaj, że w kolektorze masz klapki, na lpg-forum widziałem przynajmniej 2 montaże, gdzie monter wiercił bez zdejmowania i oczywiście wwiercił się w klapkę.

Czerwone reduktory mają opinię bardziej awaryjnych od czarnych, przynajmniej rok temu miały. Podobno się łatwo zacinają.
Generalnie reduktory AC mają opinię, że najlepiej działają dopóki nie rusza się śrub kalibracyjnych, bo te śruby po ruszeniu mają czasami tendencję do samoistnego rozregulowania. Chociaż u mnie póki co nie ma z tym problemu a ciśnienie było regulowane przynajmniej 2 razy.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 10:39   #27
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Mondeo MKIV gaz do 2.3 161 km i do 2.5 turbo 220 km

Cytat:
Napisał lcichy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki ARTTK,
Jeśli chodzi o czerwony reduktor to cena nie jest dużo większa a jak przełączę na Sport chcę żeby była natychmiastowa reakcja, o co chodzi z wkrętkami??
co do Stag to będzie STAG 4+
Jak nawiercają kolektor to musisz ten gaz tymi otworami dostarczyć szczelnie , wężyka nie przykleisz podłączasz do wkrętek
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 14:53   #28
GOLDEN!!!
ford::average
 
Avatar GOLDEN!!!
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie

Dobór wtryskiwaczy hana w zależności od mocy masz tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ogarnięty gazownik dobierze odpowiednio.

Najlepiej poszukać jakiegoś polecanego gazownkia w swojej okolicy.

Co do umiejscowienia centralki to ja polecam miejsce na napoje. Gdy kupiłem autko z gazem, uważałem to za zły pomysł. Po tygodniu stwierdziłem, że miejsce jest rewelacyjne. Przełącznik jest pod ręką, nie rzuca się w oczy i nie przeszkadza by wstawić tam napój.
Mogę wstawić zdjęcie jeżeli chcesz.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
GOLDEN!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.