Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2020, 22:28   #1
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Witam.
Problem z moim fordem przejawia się w sposób następujący:
Podczas jazdy auto zgaslo i nie sposób było je odpalić. Po podpięciu komputera wyświetlil się błąd sterownika pompy wtryskowej. Po regeneracji sterownika i jego montażu układ został odpowietrzony zaś auto odpaliło dosłownie od pół obrotu rozrusznika. Popracowalo jak najbardziej prawidłowo około minuty (nie kopcilo silnik wkręcał się na obroty itd) po czym auto zgaslo. Teraz nie sposób go odpalic- nawet po wpięciu butelki z olejem napędowym w układ (auto podczas kilku obrotów jakby zasysa trochę paliwa natomiast gdy przestanie się kręcić to paliwo wraca do butelki). Czy spotkal się ktoś z Was z takim problemem i czy możliwe jest by pompa popsuła się tak zero jedynkowo tym bardziej jeżeli chwilę wcześniej auto odpaliło bez problemu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Mondeo MK3 2.0 TDDi 90 koni


Ostatnio edytowane przez 1111michi ; 11-01-2020 o 22:37
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 22:31   #2
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Dawno temu czytałem, że w TDDi jest immo PCM sparowane ze sterownikiem pompy. Pompę (jej sterownik) trzeba chyba na nowo zakodować do immo.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 22:39   #3
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno temu czytałem, że w TDDi jest immo PCM sparowane ze sterownikiem pompy. Pompę (jej sterownik) trzeba chyba na nowo zakodować do immo.
A czy na takim "niesparowanym" sterowniku auto za 1 razem by odpaliło? Pochodziło dosłownie 30 sekund do minuty i gasło? Tym bardziej, że sterownik jest z tego auta tyle, że po regeneracji

Ostatnio edytowane przez 1111michi ; 11-01-2020 o 22:44
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 22:41   #4
karmelek88mk3
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Stargard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Witam.Kolego pompa skonczona. Temat przerabialem w swoim tddi 115 ps, tak samo jak u ciebie jechal zgasl, do kolegi komputer 'awaria sterownika' itd. Dzieje sie tak iz w pompie jest cos takiego jak sie nie myle 'dozownik czy dawkownik' i on sie przycina juz ,dlatego w sterowniku wywala kondensator itp. Regeneruje sie to ale nie zawsze pomaga, u mnie po naprawie sterownika wogole nie odpalil u ciebie chociaz zagadal. jaki masz przebieg?

Bump: trzeba kodowac jesli pompe sie zmienia w przypadku kolegi nie ma takiej potrzeby
karmelek88mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 07:23   #5
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Przebieg w okolicach pół miliona aczkolwiek coś tam już bankowo było grzebane. A czy diagnoza będzie prawidlowa jeżeli sprawdzę pompę np w ten sposób:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy też jest to metoda powiedzmy niemiarodajna?
I jeszcze drugie pytanie, czy mimo wszystko nieprawidłowość w działaniu tego zaworu powinna się pojawić w postaci błędu na komputerze? Ponieważ błędów nie wskazuje żadnych.

Ostatnio edytowane przez 1111michi ; 12-01-2020 o 07:25
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 07:48   #6
karmelek88mk3
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Stargard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Pol miliona to sporo byc moze byla juz robiona u mnie i u brata padly przy okolo 370tys. Co do tej metody to wydaje sie calkiem sensowna jak masz mozliwosc to sprawdz to. A z tego co pamietam to u mnie wlasnie wywalilo blad tego zaworu, na 100% pewnosci nie mam i wiele innych. Ale u ciebie mowisz ze nie ma zadnych wiec powinno gadac, a ta pomocnicza pod zbiornikiem oczywiscie dziala?
karmelek88mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 08:36   #7
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Cytat:
Napisał karmelek88mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pol miliona to sporo byc moze byla juz robiona u mnie i u brata padly przy okolo 370tys. Co do tej metody to wydaje sie calkiem sensowna jak masz mozliwosc to sprawdz to. A z tego co pamietam to u mnie wlasnie wywalilo blad tego zaworu, na 100% pewnosci nie mam i wiele innych. Ale u ciebie mowisz ze nie ma zadnych wiec powinno gadac, a ta pomocnicza pod zbiornikiem oczywiscie dziala?
Błędów nie ma absolutnie żadnych, mam wersję 90 koni i nie ma tu pompy przy zbiorniku. Zastanawiam się jeszcze czy nie ma jakiegoś przekaźnika tudzież bezpiecznika wartego sprawdzenia gdyż tak jak mówię, auto chodziło bez zastrzeżeń, podczas awarii pojawił się błąd sterownika- ten zregenerowany auto odpowietrzone odpaliło od razu pochodziło chwilę gdzie normalnie wkręcało się na obroty nie kopcilo itd po czym zgaslo (tak jakby spaliło paliwo z przewodów plus filtra i zgasło nie zaciagnawszy więcej i już nie odpaliło nawet po wpięciu butelki z ropa a błędów nie ma absolutnie żadnych.

Bump: I jeszcze drugie pytanie. Czy orientuje się się może, jeżeli uszkodzony jest ten zawór dawki paliwa to istnieje opcja wymiany go bez wyciągania pompy?
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 10:16   #8
karmelek88mk3
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Stargard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

A to tylko moj silnik ma ta pomocnicza, myslalem ze twoj tez. Co do zaworu, jak by sie zacial to znowu by wywalilo blad sterownika itd. Tak logicznie myslac. Czy ten zawor wyjmiesz bez wyciagania pompy to nie wiem az tak sie nie zaglebialem w temat, wymienilem na druga uwazalem ze szkoda mi czasu na szukanie auto bylo potrzebne.
Osobiscie bym jeszcze sprobowal na plaka(wiem ze nie mozna i szkodzi) moze poprostu masz uklad zapowietrzony i pompa nie moze zassac, troche teoretyzuje, ale pisales ze z butli dales paliwa i nie mogl zassac a niby powinien.
karmelek88mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 14:54   #9
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

Cytat:
Napisał 1111michi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy na takim "niesparowanym" sterowniku auto za 1 razem by odpaliło?
Właśnie chyba nie powinno... :-/
Być może nieudana naprawa sterownika. Oddaj na gwarancję.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 17:46   #10
1111michi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie odpala po naprawie sterownika -wina pompy?

A czy w przypadku nieprawidłowej naprawy sterownika wyskoczył by jakiś błąd? Zawór w pompie sprawdzony metoda "na żarówkę" i działa, na plaku pali póki się go wtryskuje w dolot, nie chce przesadzać żeby nie uszkodzić na nowo sterownika. Po prostu ręce opadają z tym autem...
1111michi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala , pompa wtryskowa , sterownik silnika , zapowietrzenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.