Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 15:10   #1
Bibor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0.T
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Dzień dobry posiadam Forda Escepe i nadszedł dzien pierwszego przeglądu i tu niestety problem byłem w na dwóch stacjach kontroli i to
samo ,że nie ma całego numeru
VIN
Może ktoś z was wie gdzie przechodzą przeglad samochody z USA we wrocławiu (lub okolicach)

Bibor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 18:10   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Czyli na dwóch stacjach niedouczeni diagności
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 18:31   #3
Bibor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0.T
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

I jeszcze jeden z Panów straszył że wpisze do w główne dane że pojazd nie posiada numeru VIN i wtedy będę miał duuuuuuże kłopoty ?!?! I pokazywał ustawę że pojazd powinien mieć numer VIN umieszczony na nadwoziu w sposób trwały.
Czyli jest ustawa która mówi o samochodach z USA że nie posiadają VIN-u .?
Bibor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 18:38   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

b/k
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2020, 14:08   #5
darekd84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Cytat:
Napisał Bibor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry posiadam Forda Escepe i nadszedł dzien pierwszego przeglądu i tu niestety problem byłem w na dwóch stacjach kontroli i to
samo ,że nie ma całego numeru
VIN
Może ktoś z was wie gdzie przechodzą przeglad samochody z USA we wrocławiu (lub okolicach)

Cześć, zmagam się z taką samą sytuacją, tj. diagności we Wrocławiu nie chcą zrobić przeglądu oraz danych identyfikacyjnych z uwagi na brak wybitego nr vin (Ford Escape).
Jeden poradził wystąpić do Ministerstwa o odstępstwo.
Jak rozwiązać tę kwestię? Czy to jedyna droga?
darekd84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2020, 20:31   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Samochody z USA nie mają wybitego numeru na nadwoziu.
Mają naklejkę na szybie po lewej stronie ba dole.

Gdybyś mial prawidłowy VIN składający się z 17 znaków, to nikt nie robi łaski, i musi wystawić atest z przeglądu.

Ale u Ciebie jest pewnie inny problem, więc czeka Cię długa batalia, ale do załatwienia.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 08:24   #7
darekd84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Dziękuję za zainyeresowanie. Czy mógłbyś przybliżyć, na czym miałby polegać ten "inny problem"?
Samochód ma 17-znakowy vin umieszczony na podszybiu i na naklejce na ramie dzwi.
Oczywiście wiem, że jest to zgodne z przepisami w USA.
Dwóch dignostów również to wiedziało jednak podpierali się rozporządzeniem ws. warunków techncznych (przepis, że vin musi być trwale naniesiony) oraz wytycznymi z Urzędu Miasta.
Czy ktoś już "zwalczał" takie argumenty?
darekd84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 15:03   #8
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Jeszcze raz
Od kilku lat, jest odpowiednie pismo w którym ministerstwo dokładnie opisuje rejestracje pojazdów z USA.
Niestety większość diagnostów nie wie, nie ma ochoty, tak im łatwiej i powstają takie problemy.
Jak coś zapraszam-powiem co i jak, ewentualnie pokieruje do normalnego diagnosty
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 18:36   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

W pierwszym poście napisałeś, że brak częściowo numeru VIN, i to jest ten inny problem. Teraz już piszesz że jest cały 17 znakowy numer.

Jak jest, to jeżeli diagności u których byłeś nie chcą przepuścić, tojedż do takiego diagnosty co przepuści, ale wcześniej, aby nie wjeżdżać na stanowisko wytłumacz mu z czym jest problem.

Miałem dwa Fordy USA, i z każdym były niedomówienia, ale zawsze wychodziło na moje, bo nie ma takiego przepisu, aby nie dopuścić przez widzimisię diagnosty do rejestracji pojazdu.

Nawet jak parę lat temu kupiłem już z polskim dowodem, to jeden się uparł, i za opłatą wybił VIN na tabliczce którą przynitował do blachy koło chłodnicy.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 20:52   #10
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Brak VIN =Brak przeglądu. Auto z USA

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pierwszym poście napisałeś, że brak częściowo numeru VIN, i to jest ten inny problem. Teraz już piszesz że jest cały 17 znakowy numer.

Jak jest, to jeżeli diagności u których byłeś nie chcą przepuścić, tojedż do takiego diagnosty co przepuści, ale wcześniej, aby nie wjeżdżać na stanowisko wytłumacz mu z czym jest problem.

Miałem dwa Fordy USA, i z każdym były niedomówienia, ale zawsze wychodziło na moje, bo nie ma takiego przepisu, aby nie dopuścić przez widzimisię diagnosty do rejestracji pojazdu.
1
Nawet jak parę lat temu kupiłem już z polskim dowodem, to jeden się uparł, i za opłatą wybił VIN na tabliczce którą przynitował do blachy koło chłodnicy.
Panie Adamie, przy tej wypowiedzi mam płakać czy śmiać się??? Pojazdy z USA nie posiadają numeru vin wybitego na nadwaziu-ramie, ani tabliczki znamionowej. Diagnosta powinien zrobic przeglad bez problemu, chyba,że stwierdzi ingerencjé co do naklajak-tabliczek na danym samochodzie I takie wytyczne maja chyba od 6 lat
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.