Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2020, 10:27   #1
wojtekh
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 22-12-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Witam
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?
Moje auto to Kuga 2,0 TDCI z końcówki 2019. Zdarzyło mi się dwa razy zostawić auto w garażu na 4-5 dni i w obu przypadkach przy próbie odpalenia rozrusznik kręcił ale silnik nie zaskoczył.
Co mnie zaskoczyło serwis stwierdził po sprawdzeniu że wszystko działa prawidłowo i oddawało samochód po podładowaniu aku.

Wojtek

wojtekh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 19:07   #2
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL problem z odpalaniem po postoju

Może robisz krótkie trasy i super inteligentne ładowanie faktycznie mało doładowuje aku?
Sprawdź jakie napięcie masz po kilkugodzinnym postoju i ewentualnie w trakcie odpalania.
Dziwne żeby aku po niecałych dwóch latach padał, ale może trafił się wadliwy i mimo że kręci, to nie daje z siebie tyle amper ile powinien.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 21:14   #3
wojtekh
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 22-12-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Witam
Auto pokonuje dziennie kilkadziesiąt kilometrów, tak jak wszystkie poprzednie diesle którymi jeździłem i które odpalały czasem po 2-3 tygodniach postoju w zimie na parkingu podczas moich wyjazdów.
Właśnie sprawa też wydaje mi się dziwna i dlatego chcę podpytać czy ktoś miał też taki przypadek.

Wojtek
wojtekh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 10:02   #4
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Kiedyś zostawiłem na lilka dni podłączona ładowarkę w gniazdku zapalniczki, no i rozladowal aku. Po za tym trzeba sprawdzić czy aku ma prawidłowe napięcie po przejechaniu tych kilkudziesięciu kilometrów, oraz na włączonym silniku czy alternator podaje prawidłowe napięcie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 08:43   #5
wojtekh
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 22-12-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Witam
Czyli w tym aucie nie odcina zasilania gniazda zapalniczki po zgaszeniu silnika i zamknięciu samochodu?

Przez święta znowu bateria umarła po 4 dniach postoju. Nic nie było wpięte w gniazdo zapalniczki.
Wojtek
wojtekh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 10:31   #6
Danilowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-09-2020
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Śprawdz akumulator
Może trzymać prawidłowe napięcie ale mieć ułamek swojej pojemności
Większość sklepów z akumulatorami ma specjalny miernik do badania akumulatora
Od tego zacznij
Danilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 13:26   #7
wojtekh
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 22-12-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Witam
Samochód jest na gwarancji, więc za każdym idzie na serwis. Jedyne co mnie złości to, że serwis stwierdza, że wszystko jest OK i po naładowaniu akumulatora auto wraca do mnie.
Temat wrzuciłem aby sprawdzić czy taka wada występuje w większej ilości aut.

Wojtek
wojtekh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 20:40   #8
Danilowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-09-2020
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Na tym forum jest kilka wątków ( tematów) na których serwis tłumaczy że wszystko jest ok , a w rzeczywistości jest inaczej
Sprawdzenie akumulatora to koszt 30 - 70 zł z wydrukiem , przynajmniej jedno wykluczysz
Jak jest możliwość to ewentualna podmianka na jakiś czas sprawdzonego akumulatora
Danilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 15:32   #9
arturzx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Zeszłej zimy auto stało na parkingu 2,5 tygodnia, odpaliło od strzała więc coś u Ciebie musi być nie tak. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mierzenie na postoju może nie dać odpowiedzi bo to komp reguluje ładowanie akumulatora. Najlepiej sobie włączyć tryb diagnostyczny w zegarach i poobserwować napięcie podczas eksploatacji.
arturzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 20:40   #10
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI AWD MANUAL braku rozruchu silnika po kilkudniowym postoju?

Cześć
Mam podobny problem co kolega wojtekh. Po jednym dniu postoju, odpalenie silnika, wiąże się ze znacznie dłuższym kręceniem rozrusznika. Opiszę wam ciekawostkę związaną z porannym rozruchem. W samochodzie mam założone fabryczne ogrzewanie postojowe eberschpacher. Problem z porannym rozruchem najbardziej zauważalny jest przy temperaturze poniżej +5 stopni C.
W sytuacji włączenia, nawet na 10 minut ogrzewania postojowego, próba uruchomienia silnika jest mega wzorowa - odpala od tzw strzała. Ta sama sytuacja, bez wcześniejszego podgrzewania, czyli typowy rozruch, wiąże się z trudnym, ciężkim rozruchem. Wnioski jakie wyciągnołem. Na 100% nie jest to cofajace się paliwo, ani akumulator, ani rozrusznik, ani świece.
Jedynie co przychodzi mi do głowy to czujnik temperatury cieczy lub sterownik.
Serwis nie widzi żadnych błędów. Może ktoś tu na forum, miał podobny przypadek i zna rozwiązanie.
ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.