Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2021, 05:50   #2201
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zapomniałem dodać, że auto to C-Max MK1.
Wiedziałem, że antena GPS była zintegrowana z radiową na dachu w mondeo MK3. I tam często korodowało. Nie sądziłem, że w c-maxach też. Pewnie z tego samego powodu stacje radiowe czasami słabiej odbierają.

Oferta z linku już nieaktualna. Uniwersalna antena GPS za około 30zł z allegro nie będzie dobra?


Ostatnio edytowane przez przeeemek ; 12-01-2021 o 05:53
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 10:09   #2202
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Uniwersalna antena GPS za około 30zł z allegro nie będzie dobra?
Będzie słaba. Dobra rada - kupować anteny, które były wyprodukowane dla automotive. Jest trochę takich - dla Nissana, Renault a nawet VW. Przyłożyć się poszukać i mieć to zrobione dobrze a nie za tydzień się znów denerwować...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 12:37   #2203
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Ja korzystałem w Focusie mk2 z takiej zwykłej antenki gps za 30 PLN przyklejonej pod deską i pozycjonowanie działało bez zarzutów.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 16:58   #2204
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja korzystałem ....
Ja też. I się wyleczyłem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2021, 18:22   #2205
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też. I się wyleczyłem
a ja nigdy nie korzystałem ponieważ zostałem wyleczony przez tych co korzystali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 17:51   #2206
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

A ja korzystam, naczytałem się tutaj jak to się kupuje taką tanią z chin i kupiłem - najpierw jedną, no coś kurna słaba, zero satelit, drugą dostałem nową z jakąś nawigacją, no też zero - pewnie mi dorzucili za darmo jakiś badziew, trzecią kupiłem taką droższejszą chińską - to samo co poprzednia dwójka. Zacząłem z nią kombinować - dawałem cały czas w słupek "bo tak pisali na forum" ale to ni ma prawa działać poprawnie, obrałem ją z tego plastiku z magnesem, wywaliłem to do śmieci a samą płytkę z elektroniką i kablem wcisnąłem pod obudowę czujnika deszczu/zmierzchu nad lusterkiem, tym "kryształem z gliny" ku szybie. Teraz nawet-że działa poprawnie, 12 satelit w porywach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 23:45   #2207
hub101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2020
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykle (nie zawsze) pada pamięć ram na płycie.
Koszt pamięci w Chinach to jakieś 30 pln.
Jeśli znajdziesz kogoś kto umie to przelutować to pewnie zamkniesz się w 1xx PLN z naprawą.
Jest opcja nr 2 też.
Wysyłasz do speców jak np komtel-serwis, płacisz 400 pln i masz naprawę z gwarancją.

Generalnie oprócz tego, że navi w FXie jest bardzo słaba, to samo radio jest ok. Moim zdaniem gra najlepiej jeśli chodzi o Fordowskie radia z tamtego okresu (według mnie lepiej niż osławione Sony). Dodatkowo sprzęgnięte z odpowiednim modułem BT daje Ci Voice Control w języku polskim oraz streaming muzyki po BT i USB.
Czy warto to już sam sobie odpowiedz.
Ja mam to radio, właśnie chyba padło, ponieważ się nie włącza i jak w weekend naładowałem akumulator, to dzisiaj ledwo odpaliłem (ale tak ledwo, ledwo).
Zanim je odeślę do komtelu, to czy wyjęcie bezpiecznika coś pomoże? Nie będzie już żarło akumulatora?

Mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ zaintrygowałeś mnie tym streamingiem muzyki po BT. Czy coś trzeba specjalnie włączyć w opcjach radia, czy kupić jakiegoś moda?
Mam Voice Controla, łączę się ze słuchawką po BT i mogę gadać na zestawie głośnomówiący. Muzykę puszczam jednak tylko z karty pamięci (zamiast nawigacji, bo wolę z telefonu Google maps i Yanosika) i też z USB (jest w schowku koło pasażera, ale go wykorzystałem i teraz mam do tego portu USB podłączony wideorejestrator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale nigdzie nie przeczytałem że można streamować muzykę po BT.
hub101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 18:26   #2208
Skywallker
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2021
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Witam szanownych forumowiczow, czy jest jakaś możliwość zdobycia ciemnego tła do FX? To niebieskie nieźle daje po oczach... Od tygodnia jestem (jak dotąd szczęśliwym) właścicielem Kugi z tym właśnie odbiornikiem.
Skywallker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 19:11   #2209
gufy78
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 T
Rocznik: 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Skywallker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanownych forumowiczow, czy jest jakaś możliwość zdobycia ciemnego tła do FX? To niebieskie nieźle daje po oczach... Od tygodnia jestem (jak dotąd szczęśliwym) właścicielem Kugi z tym właśnie odbiornikiem.
Cześć

W Mondeo jest regulacja jasności wyświetlacza. Jeden z włączników świateł przeciwmgielnych (nie pamiętam czy przód czy tył) obraca się i nim właśnie regulujesz jasność. Tam jest taka grafika przy tym pokrętle ale nie jest ona taka oczywista. W Kudze chyba powinno być podobnie...
gufy78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 19:39   #2210
Skywallker
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2021
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Wiem kolego gufy78 o tym pokrętle mam je również w moim Fordzie i w ten sposób sobie radzę jak do tej pory (troszkę wkurza jednak ciągłe mieszanie nim kiedy zapada zmrok bądź robi się jasno) , oprogramowanie z ciemnym tłem wydaje mi się jednak przyjemniejsze dla oka niż ten żarówiasty niebieski.
Skywallker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.