Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2016, 17:44   #31
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: centralny zamek dziwne objawy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczytałeś błedy i już wiesz gdzie tkwi twój problem, przeciez masz rozwiązanie;
1145 Silniki zamka centralnego - otwieranie drzwi tylnych, Zamek centralny - motor otwierający
1146 Silniki zamka centralnego - zamykanie drzwi pasażera i tylnych, Zamek centralny - motoru zamykający
Witam jeżeli mam ten sam błąd (tz. 01145 siłownik centralnego zamka, otwarcie drzwi tylnych, zwarcie z biegunem dodatnim, stały ) czy to jest tak że któraś elektronika w drzwiach tylnych robi zwarcie. W moim przypadku jest tak że drzwi przednie lewe i prawe się zamykają a tylne nie. Centralny również świruje. Tz. jak mam na stałe zblokowane manualnie tylne drzwi to centralny zamyka przednie prawe i tylne ale jak już zacznę korzystać z tylnych gdy kogoś wiozę to już nie działa zamykanie z pilota i z kluczyka gdy chce zamknąć centralny zamyka tylko lewe ale zaraz się samoczynnie otwiera. Kable w przelotkach mogą robić takie zwarcie do masy czy tylko elektronika w zamkach. Nie mam zamiaru wydawać kasy na poszczególne zamki bo kupie tylny okaże się że to nie to tylko przedni. Logika mi podpowiada że to może być tylny lewy bo jak odłączę kablotekę wśrodkowym słupku lewym to błąd nie powraca

tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 18:55   #32
Cougar
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2014
Skąd: Iława
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: centralny zamek dziwne objawy

Sprawdź kable w przelotce jeżeli będą ok zdejmij boczek i dalej sprawdź wszystkie przewody. Ja mam Galaxy dwa lata i juz widzę, że problem złamanych kabli i zwarć to norma w tym modelu. U mnie zamek świrował jak miałem uszkodzony kabel od centralnego w okolicy głośnika w przednich lewych drzwiach. W tylnych lewych na przelotce też też już łączyłem nie wspominając już o klapie tylnej i o tym, ze na jesieni sam mi szyby otwierał i stał sobie z pootwieranymi całą noc w deszczu.
Cougar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 17:23   #33
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

Witam ponownie po dzisiejszym dniu mam już informacje że zamek w drzwiach jest ok. Podmieniłem na inny i nic się nie zmieniło. dalej tylne drzwi nie reagują na zamykanie i otwieranie. Jak już wcześniej pisałem mam błąd 01145 tj siłownik centralnego zamka, otwarcie drzwi tylnych, zwarcie z biegunem dodatnim, stały. Należy przez to chyba rozumieć że któreś kable powodują zwarcie i to nie wiem które i w którym miejscu. Nie mam pojęcia jak to sprawdzić jeżeli można to proszę o podpowiedź. Przeglądając internet znalazłem taki opis cyt.
,,do centralki przychodzą dwie kostki(tak jest u mnie). Interesuje nas kostka
taz prawej strony (kable sa tam w trzech rzedach). W prawym dolnym rogu
kostki jest kabel czarno-czerwony to jest zamykanie drzwi kierowcy i wlewu
paliwa, w srodkowym rzedzie jest kabel zielono-niebieski od otwierania
wszystkich drzwi i wlewu a w gornym rzedzie jest przewod zielono-zołty i
on jest odpowiedzialny za zamykanie drzwi pasazera. I wlasnie ten otatni
przewod u mnie byl przelamany. Drzwi kierowcy otwieraly sie i zamykaly a
pozostale komletnie nic. Jezeli ten kabel bedzie oki to aby wylkuczyc
silowniki (bez rozbierania tapicerki) wez sobie jakis luzny przewod podlacz
go do plusa (np .pod bezpieczniki) i dotknij do zielono-zoltego o ktorym
pisalem wczesniej (drzwi powinny sie zamknac) a dotykajac tym samym
przewodem do zielono-niebieskiego drzwi powinny sie otworzyc.
powodzenia"


Teraz chciałbym wiedzieć na którym kablu który idzie do środkowego słupka powinno być stałe napięci.

Nie wiem jeszcze jak to wszystko ma się do tych dolnych przycisków schowanych za gumowymi osłonami. Lecz jeżeli na liczniku nie świeci się zadna kontrolka po zamknięciu wszystkich drzwi to znaczy chyba że te przyciski są sprawne i tam nie ma żadnego zwarcia. Musze przelecieć kable od tylnego zamka do słupka i od słopka dalej chyb one schodzą w dół i idą gdzieś po fotel kierowcy i dalej.
Jak widzicie narazie dysponuje takimi informacjami lecz dalej nie wiem jak to jest z tym stałym napięciem. Proszę o wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 21:09   #34
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: centralny zamek dziwne objawy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczytałeś błedy i już wiesz gdzie tkwi twój problem, przeciez masz rozwiązanie;
1145 Silniki zamka centralnego - otwieranie drzwi tylnych, Zamek centralny - motor otwierający
1146 Silniki zamka centralnego - zamykanie drzwi pasażera i tylnych, Zamek centralny - motoru zamykający
Też pojawiły mi się te błędy i centralny świruje,zamyka drzwi kierowcy i wlew i bagażnik.Ale zauważyłem,że dawniej również po stronie pasażera, można było wcisnąć klamkę od środka i się zamykało wszystko,teraz tak nie działa.Wszystkie przelotki w drzwiach sprawdzone,rozbierałem tapicerkę,kable w środku jak nowe,zamek od strony pasażera też rozbierałem,wygląda jak z fabryki.Wczoraj wieczorem nie zamykał,tak zostawiłem a rano przekręcam kluczyk i zamyka wszystko,póżniej kilka razy zamykałem od strony pasażera,znów zaczęło świrować i znów wróciło do normy.Czy zamek od strony pasażera może takie ceregiele robić????zgłupiałem,nie wiem czego szukać??tak jakby coś blokowało,a jak wspomniałem zamek od strony pasażera wygląda jak nowy w środku.Czujniki zamkniętych drzwi sprawne.Teraz od kilku godzin jest ok,zamyka od zewnątrz wszystko,od strony kierowcy od środka też,tyle,że nie mogę wciskając klamkę od środka od strony pasażera zamknąć wszystkich drzwi.Może tu tkwi jakaś przyczyna???Dziś tzn.poniedziałek znów to samo,ale jak powciskam resztę klamek, to wtedy mogę zamknąć od strony kierowcy.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 23-05-2016 o 07:44
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 20:05   #35
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

Ja wymieniłem prawy i lewy zamek w tylnych drzwiach pasażera i wszystko działa jak należy.
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 07:42   #36
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

Chłopaki jest temat taki.Do drzwi prawych przednich do zamka potrzebuje mikroprzełącznik,taki trzy pinowy,biały,okrągły,kurcze nie mam akurat zdjęcia,który daje impuls zamykania,otwierania ,gdy otwieramy zwyczajnie kluczykiem.Ktoś kto coś robił przy zamku przednim ,to wie o czym piszę,proszę o info.Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 07-09-2016 o 15:05
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 10:13   #37
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

Jakby koledzy ,miał ktoś taki problem, jak ja,dzielę się informacją i wklejam zdjęcie mikro przełącznika VW 1H0962103,który mi padł,jak pisałem wcześniej w poście,w końcu od tego jest forum,udało mi się go kupić na alledrogo.Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mikroprzełącznik VW 1H0962103.jpg (40.9 KB, 94 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 09-09-2016 o 10:16
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 21:45   #38
LJ3
ford::amateur
 
Imię: Leo
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Polska
Model: Skoda i Galaxy
Silnik: 1,9D i 1,9TDI ASZ
Rocznik: 1999 i 2005
Postów: 1
Angry Odp: centralny zamek te same "dziwne" objawy

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też pojawiły mi się te błędy i centralny świruje,zamyka drzwi kierowcy i wlew i bagażnik.Ale zauważyłem,że dawniej również po stronie pasażera, można było wcisnąć klamkę od środka i się zamykało wszystko,teraz tak nie działa.Wszystkie przelotki w drzwiach sprawdzone,rozbierałem tapicerkę,kable w środku jak nowe,zamek od strony pasażera też rozbierałem,wygląda jak z fabryki.Wczoraj wieczorem nie zamykał,tak zostawiłem a rano przekręcam kluczyk i zamyka wszystko,póżniej kilka razy zamykałem od strony pasażera,znów zaczęło świrować i znów wróciło do normy.Czy zamek od strony pasażera może takie ceregiele robić????zgłupiałem,nie wiem czego szukać??tak jakby coś blokowało,a jak wspomniałem zamek od strony pasażera wygląda jak nowy w środku.Czujniki zamkniętych drzwi sprawne.Teraz od kilku godzin jest ok,zamyka od zewnątrz wszystko,od strony kierowcy od środka też,tyle,że nie mogę wciskając klamkę od środka od strony pasażera zamknąć wszystkich drzwi.Może tu tkwi jakaś przyczyna???Dziś tzn.poniedziałek znów to samo,ale jak powciskam resztę klamek, to wtedy mogę zamknąć od strony kierowcy.
Witam.
Podłączam się do dyskusji, gdyż u mnie pojawił się identyczny problem - nie zamyka centralnie wszystkich drzwi, zarówno z kluczyka jak i z pilota.
Zdarzało się nieraz, że tak "głupiał" ale zawsze wszystko wracało do normy po niedługim czasie więc nie zwracałem na to szczególnej uwagi.

Ostatnio zauważyłem, że w moim aucie zamek centralny zawsze "głupiał" po tym, jak zamykając użyłem opcji zamykania okien kluczykiem, przytrzymując 2 sek w prawo. Po tym "manewrze" centralny zamek zamknął tylko drzwi kierowcy i bagażnika i znowu problem wrócił.
Może to był przypadek ale po pewnym czasie gdy "grzebałem" w bezpiecznikach, zamykanie wszystkich drzwi wróciło do normy.
Ponownie "usterka" pojawiła się, gdy otwierałem i zamykałem wszystkie okna za pomocą kluczyka (przytrzymując 2 sek w lewo i w prawo), tzn. po takim otwieraniu/ zamykaniu okien znów zamyka jedynie drzwi kierowcy i bagażnika, nie zamyka drzwi pasażera - przód i tył.
Sprawdziłem przewody w przelotach drzwi i wszystkie są ok.

Dla pewności dzisiaj sprawdziłem sterowanie centralnym zamkiem od środka - z drzwi kierowcy:
- Blokada drzwi (kluczyk) działa.
- Odblokowanie "załapuje" dopiero za kolejnym, 5-tym .... n-tym razem ale .... w końcu zadziała.

Byłem z tym "tematem" w warsztacie ale nic nie wskórali więc muszę sam poszukać.
Wyczytałem prawie wszystkie wątki na ten "temat" i nic nie mogę wykombinować.

Jak się za to zabrać?
Gdzie szukać przyczyny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na marginesie dodam, że ostatnio zablokowała mi się wkładka zamka i nie mogłem wyjąć kluczyka.
Psiknięcie WD4 pomogło.

Ostatnio edytowane przez LJ3 ; 03-04-2017 o 22:30
LJ3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 09:15   #39
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

U mnie winowajcą całego zamieszania ,był silniczek w zamku tylnych prawych drzwiach.Padły w nim szczotki.I tak sobie czasem zaskoczył ,czasem nie.Przez co zamek dawał komendę niezamkniętych drzwi.Kupiłem nowy silniczek założyłem i śmiga wszystko jak ta lala.Najprościej wypnij przelotkę któryś drzwi np.tyłu i zobacz,czy reszta działa.I tak po kolei.Powodzenia.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 14:27   #40
stone18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2016
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek dziwne objawy

Witam i ja się podłączę bo chyba mam inne objawy niż tutaj opisane. Mianowicie auto zamykam tylko kluczem mechanicznie (nie posiadam pilota). Jednak najdziwniejsze jest to, że wszystko znakomicie działa zimą. Kiedy tylko niska temperatura znika a pojawia się ciepło to zaczynają się problemy z zamykaniem. Po przekręceniu kluczyka po chwili odbija mi rygiel zamka i otwiera. Znajomy mówił że te auta mają pneumatyczne zamki i problem wynika z różnicy ciśnienia zimą i latem i wystarczy wyregulować pompkę lub wymienić. Nigdzie tu nic nie znalazłem na temat pneumatycznej pompki od centralnego. Nawet nie wiem gdzie ona może być w Fordzie galaxy?
stone18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , galaxy mk2 , kluczyk , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.