Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2017, 07:27   #1
gembalap
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Witam,

Samochód bawi się w ciuciubabkę. Są dni gdzie wszystko działa bez problemu, ale są dni jak teraz w święta, gdzie wsiadam do auta, zapalam silnik i wszystko jest OK. Przejadę 10-15 km i zapala się kontrolka akumulatora, ale po zatrzymaniu i wykonaniu pomiaru napięcia woltomierzem jest 14,3V. Po kolejnych 10-15 km kontrolka akumulatora gaśnie.
Wczoraj pierwszy raz mi się zdarzyło, gdzie przy pomiarze woltomierz pokazał 11,8V, a po zgaszeniu silnika 12,3V. Auto było u elektryka i nic nie znalazł. Rozebrał alternator, wyczyścił i powiedział, że nie ma pojęcia co jest z kontrolką. To musi byś wina zegarów, albo modułu sprawdzającego napięcie.
Auto jeździło 2 miesiące bez niespodzianek, ale od tygodnia znów zaczęły się zabawy z kontrolką akumulatora.

Ma ktoś schemat elektryczny żeby sprawdzić o jakim module mówił mechanik i gdzie on może się znajdować?
Może jakieś inne pomysły co sprawdzić, jakie przewody?

Pozdrawiam
Piotrek

gembalap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 20:17   #2
merkaba12
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2015
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

jedno jest pewne masz niedoładowany akumulator prawie ze pusty , ciekawe czy alternator ładuje akumulator ja kiedys kupiłem w netto taki bajer ze wsadzam do zapalniczki i pokazuje mi stan ładowania podczas jazdy samochodem i mi pokazuje 14,4v

a akumulator to najlepiej wykonać pomiar po kilku godzinach jak sie uspokoi akumulator
merkaba12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 09:23   #3
gembalap
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Witam,

Akumulator jest naładowany. Problem jest z kontrolką, ponieważ wykonywałem pomiary jak kontrolka się zapala miernikiem bezpośrednio na akumulatorze. Niezależnie od tego, czy kontrolka braku ładowania się zapala, czy nie, to pomiar wykazuje 13,8V zaś po wyłączeniu silnika spada na 12,2V co pokazuje, e akumulator jest naładowany i alternator ładuje.
Raz tylko zdarzyło mi się, że po zapaleniu kontrolki miernik pokazał 11,8V, a po zgaszeniu silnika 12,2V. Ale po 5 min kontrolka zgasła, a napięcie wróciło do 13,8V na działającym silniku i 12,2V na wyłączonym silniku.

Zatem moje pytanie gdzie szukać przerwy, błędu. Chyba, ze po prostu alternator się kończy.

Pozdrawiam
Piotrek
gembalap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 10:37   #4
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Dokładnie takie same objawy miałem gdy skończyły się szczotki w alternatorze (focus mkI). Jedna ze szczotek była na tyle krótka że wisiała na miedzianej lince z którą jest połączona i wypalała komutator iskrzeniem. Skończyło się na wymianie szczotek i komutatora na wirniku, więc proponuję zajrzeć do szczotek.

Przy okazji, w focusie w menu serwisowym zegarów jest opcja sprawdzenia poziomu napięcia. Można obserwować napięcie na akumulatorze w czasie jazdy. W Twojej fieście gembalap w Twojej też powinna być taka opcja. W fieście mkVII mam taką opcję.

link jak włączyć menu u Ciebie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez marcin1311 ; 20-04-2017 o 10:51
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 12:05   #5
gembalap
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Cytat:
Napisał marcin1311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie takie same objawy miałem gdy skończyły się szczotki w alternatorze (focus mkI).
Sprawdzę jak odbiorę autko po wymianie amorków.

Cytat:
Napisał marcin1311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji, w focusie w menu serwisowym zegarów jest opcja...
Niestety na manetce od kierunków i świateł nie mam przycisku RE/SET, więc mogę zapomnieć o menu serwisowym.

Cytat:
Napisał marcin1311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Link jak włączyć menu u Ciebie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zegary mam właśnie z pierwszego linku.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Piotrek
gembalap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 18:19   #6
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Cytat:
Napisał gembalap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety na manetce od kierunków i świateł nie mam przycisku RE/SET, więc mogę zapomnieć o menu serwisowym.
Ale przycisk do kasowania licznika chyba masz, więc spróbuj go przytrzymać zgodnie z procedurą użycia przycisku w manetce. W focusie nie mam manetki, a w fieście jest i do trybu serwisowego używam przycisku w zegarach.

Ostatnio edytowane przez marcin1311 ; 20-04-2017 o 18:23
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 16:29   #7
gembalap
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Witam,

Zrobiłem jak pisał Marcin1311 i uruchomiłem tryb diagnostyczny zegarów. a każdym razem jak jechałem gdzieś na miasto w weekend do tylko w tym trybie. Dziś już odpaliłem silnik z normalnym trybem zegarów i na tej samej trasie kontrolka się już nie zapala.
Jak coś się zmieni i coś więcej uda się zdiagnozować to napiszę.
gembalap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 15:02   #8
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Jakie napięcie Ci pokazywało?

Proponuję, abyś sprawdził jednak stan szczotek. Jeśli któraś ze szczotek jest już na tyle krótka że dobrze nie dotyka komutatora, będzie iskrzyć i go wypalać niepotrzebnie.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 18:09   #9
gembalap
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

Cytat:
Napisał marcin1311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie napięcie Ci pokazywało?

Proponuję, abyś sprawdził jednak stan szczotek. Jeśli któraś ze szczotek jest już na tyle krótka że dobrze nie dotyka komutatora, będzie iskrzyć i go wypalać niepotrzebnie.
Napięcie było 14,2V
gembalap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2017, 18:20   #10
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Kontrolka akumulatora zapala się i gaśnie

To wygląda że ładowanie ok.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.