Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2017, 17:37   #1
Volley
ford::amateur
 
Imię: Kajetan
Zarejestrowany: 28-07-2017
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Thumbs up Wysoka Temeratura - rozwiązanie

Witam,
Na początku zaznaczę, że tak wiem że były odnośnie tego problemu już tematy, ale nie mogę ich skomentować.
Miałem problem jak sporo osób z tego co zauważyłem, mianowicie temperatura zaczeła mi rosnąć gdy przyspieszałem aż wchodziła na max, gdy przycisnąłem go dłużej wyskakiwała ikonka check engine, a gdy po wyskoczeniu nie odpuszczałem pojawiała się ''zębatka z wykrzyknikiem''.
Po wyskoczeniu Check Engine, można było to skasować jedynie odłączeniem akumuatora. Po podpięciu pod komputer nic nie pokazywalo, żeby był jakikolwiek błąd. Co ciekawe problem zaczął się po założeniu lpg.
Wymieniłem czujnik temperatury, termostat i dalej problem się pojawiał. Jednak udało mi się to zlikwidować !
I właśnie po to stworzyłem ten temat, aby odświeżyć go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co zrobiłem ?
wykręciłem czujnik temperatury o pół obrotu- gdyby był u kogoś po tym zabiegu ''zbyt luźny'' polecam nałożyć zwykłą podkładkę 0,5mm i wtedy go dokrecić do niej, u mnie to pomogło. W razie pytań śmiało komentować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest to mój pierwszy post, proszę mnie nie linczować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-07-2017 o 17:23 Powód: Źle napisany tytuł temat. - Problemy to każdy ma
Volley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 18:38   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie problemu

Nie rozwiązałeś problemu wysokiej temperatury silnika, tylko wskazania na zegarze.
Odsuwając czujnik podkładka od głowicy, nie kotyka on do niej, tylko jest w powietrzu.
Nie pokazuje prawidłowo temperatury głowicy, i nie daje prawidłowych infórmacji do PCM.
Jeżeli PCM od czujnika nie otrzymuje tych informacji, to nie wyswietla ostrzeżeń.

Jeżeli u Ciebie była, i jest faktycznie za wysoka temperatura silnika, może nie pracują wentylatory, to niedługo po jeżdzie, zobaczysz że nie masz płynu w zbiorniczku..
Było by za prosto, aby podkładką za 10groszy, usunąć usterkę
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 19:55   #3
Volley
ford::amateur
 
Imię: Kajetan
Zarejestrowany: 28-07-2017
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie problemu

Nie było problemu z wysoką temperaturą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyby był problem z temperaturą taki o jakim piszesz wskazówka temp. nie ''latałaby'' tak jak wskazówka od prędkości, i nie wracałaby na swoje miejsce czyli w połowie zegara przy np zjeździe na stacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. samochód jest rok po tym ''zabiegu'', płyn jest, wszystko chodzi jak powinno, ani jednego problemu po tym nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwie osoby z mojego otoczenia miały również taki problem, zastosowały tą metodę i również jeżdżą bezawaryjnie i bezproblemowo od dłuższego czasu

Ostatnio edytowane przez Volley ; 28-07-2017 o 20:04
Volley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2018, 13:29   #4
Maniek19911
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Włocławek
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

Witam.Podepne się pod temat. U mnie po założeniu instalacji gazowej zaczęły się skoki temperatury,czyli raz na środku i w górę i w górę pod czerwone pole i do tego chodzą dwa wentylatory non stop, gdy stanę na światłach temp.wraca na polowe lecz wentylatory cały czas pracują.W czasie jazdy temp.jest 107 na polowie później szybki skok na 114 a pod czerwona kreska 120.Gazownik kazał mi wymienić termostat,nic to nie dało.Wymieniłem czujnik temperatury po między świętami co jest dokrecajac z odpowiednią siłą i też bez zmian.Nie wiem już co robić nie chce tracić ciągle pieniędzy w nietrafione cele.Proszę o pomoc. Dzięki
Maniek19911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2018, 21:42   #5
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Na początek udaj się do innego gazownika. Spierdolił robotę i nie chce się do tego przyznać.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 07:18   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

A w temacie - może warto zainwestować w nowy ori czujnik i sprawdzić przekaźniki wentylatorów (są dwa).

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 18-06-2018 o 15:24
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 09:26   #7
Maniek19911
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Włocławek
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

A wiesz może gdzie się znajdują te przekaźniki? I które to są?
Maniek19911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 12:48   #8
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

W skrzynce pod maską, obok siebie, blisko amora R15 i R16 /zielony i obok czarny.
Na pokrywce są dwie ikony.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_3140.jpg (86.9 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_3142.jpg (70.9 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 15-06-2018 o 13:01
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 17:50   #9
Maniek19911
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Włocławek
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

Dzięki. Jutro jadę do mechanika i będziemy szukać przyczyny przy okazji te przekaźniki.
Maniek19911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 14:27   #10
Maniek19911
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Włocławek
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wysoka Temeratura - rozwiązanie

Problem rozwiązany. Przy wymianie termostatu na szybko w pośpiechu mechanik założył odwrotnie termostat i temperatura szalała.Samochód chodził na krótkim obiegu.Dzięki wszystkim za swoje wypowiedzi.
Maniek19911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik temperatury , focus , temperatura



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.