Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2012, 19:10   #1
nikita33
ford::amateur
 
Imię: igor
Zarejestrowany: 10-12-2008
Skąd: Podlasie
Model: Focus MKII sport , Mondeo MK4, Focus MKII FL , ASTRA H 1,6, Grand scenic III
Silnik: 1,9 130km
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Kontrolka AIRBAGU nie gaśnie

Znowu zapewne odgrzewam kotleta , ale mam dwa problemy z którymi chciałbym się uporać nie wydając fortuny notabene której nie posiadam. Jeden to oddzielny post, a drugi to ta kontrolka airbagu. Sprawa wygląda tak że wygląda to tak jakby w okolicach fotela pasażera coś nie kontaktowało ( na komputerze wyskoczył błąd w obszarze przedniego pasażęra , bo kontrolka nie zawsze się pali,ale ostatnio się pali zaraz od uruchomienia czasami sam zgaśnie .

Chodzi mi o pomoc krok po kroku jak to sprawdzić, co rozkręcić , co spryskać kontaktem i czy akumulator trzeba odłączyć, tak aby czegoś nie zepsuć
. Czy komuś konkretnie się coś takiego przytrafiło ? (podstawowe zasady elektryki znam, wiem co to lutownica i do czego słuzy bo często jej używam)
Panowie pomóżcie bo ten samochód zaczyna mnie wręcz *********, żona chce jeździć a tu co rusz jakieś historie

P.S. tak z innej beczki - któregoś pięknego ostatniego dnia zapaliła się kontolka awarii kontroli trakcji, ogarnęło mnie już wielkie ******* , oczywiście podpinka do Gucia i błąd w okolicy lewego tylnego koła i co się okazało żadne tam, czujniki ABS czy nierównomierne ciśnienie w kołach po prostu przetarta wiązka i co ?? normalnie na skrętkę i izolaja zwykła czarna i się rozlazło i odczasu do czasu kontrolka sru- tak się robi w ASO. Nie pomnę o innych rzeczach które powinne być wymieniane w trakcie przeglądu. Po prostu nasze serwisy to żenada.


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 05-06-2012 o 21:42
nikita33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 22:07   #2
Dj MexX
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Modeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Kontrolka AIRBAGU nie gaśnie

witaj,
słuchaj musisz pogrzebac pod siedzeniem pasazera Ford`y to do siebie maja, ze tak sie dzieje i ta kontrolka pali sie, mruga itd. Pod siedzeniami znajduja sie złącza napinaczy - taki żółty konektor. Zazwyczaj w obudowanej czarnej skrzynce. W wiekszosci wypadków wystarczy rozlączyć go i ponownie połaczyć.
Pamietaj aby przedtem odłączyc akumulator!
Dj MexX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.