Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 21:18   #1
skrobi90
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: Resko
Model: Ford Transit 115T330
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Brak reakcji na zapłon.

Witam. Chciałem dzisiaj wieczorem przepalić transita. Pierwsza próba odpalenia, kontrolki ok ale krecił i nie mógł zaskoczyc. Po około minucie czasu następna próba, przekrcam kluczyk na zapłon i nic, zero kontrolek, działa jedynie ta od otwartych drzwi. Akumulatory sprawne, przełożone, prąd jest bo działają światła, wycieraczki itp a nie ma kontrolek i silnik nawet nie zakręci. Słychać jedynie cykanie przekaźnika w kabinie. Co się stało? Aha... mruga też cały czas kontrolka od immo

skrobi90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 21:47   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Immo blokuje zapłon. Kontrolka immo - jeżeli po włączeniu stacyjki miga cały czas - to podaje kod błędu jaki wystąpił.
Jeżeli system wykryje błąd, wskaźnik LED błyska przez minutę z częstotliwością 4 Hz (cztery błyski na sek). Po tej minucie wskaźnik LED wyświetla dwucyfrowy kod błędu, migając dla każdej cyfry z częstotliwością 1 Hz (jeden błysk na sek). Najpierw pokazywana jest pierwsza cyfra kodu błędu - z przerwami co 1 sekundę - następnie po 2 sekundach pokazywana jest jest druga cyfra. Następuje przerwa 3 sekund i powtarzany jest cykl wyświetlania liczby kodu błędu.

Kod może być pomocny przy postawieniu diagnozy, ale sadzę, że czeka cię wizyta w zakładzie posiadającym fordowskiego IDS-a i być może wymiana modułu PATS.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-01-2014 o 08:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 13:59   #3
skrobi90
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: Resko
Model: Ford Transit 115T330
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Wydaje mi się że immo mruga cały czas tak samo. Jedno mignięcie na sekunde. Czemu po przekręceniu ma zapłon słychać jedno stuknięcie w czarnej kostce przy akumulatorach i następnie kilka stuknięc dzieś w okolicach skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikami pod schowkiem?
skrobi90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 14:53   #4
jarorafal
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Witam. Jestem pierwszy raz na Forum. Mam podobny problem. Transit 2.2 2007. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik raz słabo zakręcił, po ponownej próbie słychać "pstryknięcie" w skrzynce bezpieczników i całkowicie odcina zapłon. Na komputerze pojawia się jedynie info o usterce silnika. Po około kilkunastu sekundach znowu pstryknięcie przekaźnika i niby wszystko wraca do normy dopóki nie podejmę kolejnej próby. Nie mam pojęcia o elektryce, ale ogólnie prąd jest bo światła, nawiew czy centralny zamek działają. W moim Transicie mam dwa akumulatory ( fabrycznie). Nie wiem czy to ma znaczenie ale auto stoi tydzień pod blokiem( nie palone) a na dworze temp. -12 stopni. Sorry, że tak rozwlełem wypowiedź:-). Pytanie czy czekać odwilży?
jarorafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 15:48   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Cytat:
Napisał skrobi90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że immo mruga cały czas tak samo. Jedno mignięcie na sekunde.
To jest coś zwalone... Powinna kontrolka zapalić się na kilka sekund i zgasnąć. Jeżeli w ogóle nie reaguje a jednocześnie słychać przekaźniki - to jest szansa, że gdzieś nie ma kontaktu lub przekaźnik jest uszkodzony.
Cytat:
Napisał jarorafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przekręceniu kluczyka rozrusznik raz słabo zakręcił, po ponownej próbie słychać "pstryknięcie" w skrzynce bezpieczników i całkowicie odcina zapłon.
Moim zdaniem masz rozładowany akumulator. Po naładowaniu (obydwóch) sprawdź miernikiem napięcie ładowania. Powinno wynosić ok. 14,4V nawet pod obciążeniem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 16:13   #6
jarorafal
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2007
Postów: 2
Smile Odp: Brak reakcji na zapłon.

Dziękuję. Czy jeśli konieczna byłaby wymiana to należy wymienić oba akumulatory?
jarorafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 16:23   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Cytat:
Napisał jarorafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jeśli konieczna byłaby wymiana to należy wymienić oba akumulatory?
Akumulator po naładowaniu sprawdzasz areometrem - kosztuje dosłownie grosze, w temp. pokojowej. Można mu także zmierzyć napięcie spoczynkowe - wartość 12,6 - 12,8V to super wynik, jeżeli jest poniżej 12,3V to już jest słabo...

Wtedy zdecydujesz - jeżeli elektrolit nie osiąga odpowiedniej gęstości po naładowaniu - to już jest... kapeć, do wymiany...

Ale sprawdź ładowanie - bo kupisz nowe i znowu się rozładują, jeżeli nie ma prawidłowego napięcia ładowania.
Jeżeli obydwa akumulatory u ciebie połączone są na krótko, to powinny być maksymalnie w identycznej kondycji. Jeżeli jeden będzie miał niższe napięcie spoczynkowe lub będzie tracił pojemność bo ma zasiarczone płyty - to taki akumulator rozładuje ten dobry.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-01-2014 o 16:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 18:02   #8
skrobi90
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: Resko
Model: Ford Transit 115T330
Silnik: 2.4
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Zaciągnąłem transita na warsztat. Będą patrzeć. Zauważyłem jeszcze że jak przekręce na zapłon i przekaźnik cyka to dioda od immo przestaje mrugać...
skrobi90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 18:41   #9
Robwaw79
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Witam ,odświeżam temat mam podobny problem w swoim transit ,brak kontrolek oraz nie reaguje na zapłon prąd ogólnie jest .Może koledzy podpowiecie co się działo w waszych autach ?
Robwaw79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 18:54   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Brak reakcji na zapłon.

Cytat:
Napisał Robwaw79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prąd ogólnie jest .
Cytat:
Napisał Robwaw79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brak kontrolek
To gdzie jest ten prąd, jeżeli żadna kontrolka się nie świeci?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.