Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2014, 09:59   #1
zlyy_on
ford::amateur
 
Avatar zlyy_on
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS)
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Wymiana el. eksploatacyjnych

Witam wszystkich. Po zakupie stałem się właścicielem swojej "foczki" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy moglibyście mi doradzić co do wymiany oleju + filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza, filtr kabinowy tzn jakie najlepsze etc

Wymiany zostanie też poddany rozrząd i teraz mam mieszadło. Pompa wody w moim modelu jest na rozrządzie czy nie bo jak szukam tak jeszcze nie znalazłem pełnego zestawu. I tu się nasuwa pytanie jakiej firmy rozrząd będzie najlepszy, najtrwalszy? Dzięki za podpowiedzi

PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zlyy_on jest offline  
Stary 07-08-2014, 10:02   #2
charlie1986
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Kłobuck
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 Benzin
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum
charlie1986 jest offline  
Stary 07-08-2014, 11:31   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Cytat:
Napisał zlyy_on Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..Czy moglibyście mi doradzić ...
Poszukaj tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
korek007 jest offline  
Stary 07-08-2014, 20:22   #4
zlyy_on
ford::amateur
 
Avatar zlyy_on
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS)
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Cytat:
Napisał charlie1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum
wyobraź sobie że szukam
zlyy_on jest offline  
Stary 08-08-2014, 11:43   #5
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Cytat:
Napisał zlyy_on Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy moglibyście mi doradzić co do wymiany oleju + filtr oleju, filtr paliwa, filtr powietrza, filtr kabinowy tzn jakie najlepsze etc
Ja bym zrobił tak:
olej - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],

filtr oleju - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],

filtr powietrza - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ],

filtr paliwa (jak już bardzo chcesz go wymienić) - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]; możesz tez poszukać np. Boscha, Knechta, Manna czy innego markowego producenta - może będzie tańszy, bo oryginał, jak zresztą widać, tani nie jest; poza tym ile jest takich osób, co w benzynce nigdy nie wymieniają filtra paliwa i jeżdżą setki tysięcy km - benzyna to nie Diesel common rail, gdzie jakość paliwa ma zasadnicze znaczenie; ale jak chcesz go wymienić to wymień - na pewno nie zaszkodzi,

filtr kabinowy - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]; uważaj przy wymianie na spinki od plastikowego podszybia, bo łatwo je połamać; a jak już je połamiesz to na forum jest instrukcja jak ładnie uszczelnić podszybie i przykręcić je za pomocą wkrętów, żeby woda nie leciała do środka po stronie pasażera przez filtr kabinowy - sam się taka instrukcją posiłkowałem i po całej operacji wszystko było zrobione bardziej solidnie niż w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.; będziesz tylko potrzebował jeszcze jednego elementu - masy uszczelniającej podszybie.

Ogólnie jeśli chodzi o filtry to oprócz oryginałów szukaj zamienników firm takich jak Bosch, Mann, Knecht lub podobnych o ugruntowanej pozycji i renomie na rynku części zamiennych.

Teraz rozrząd...

W Twoim silniku nie jest on najprawdopodobniej napędzany paskiem rozrządu, a to oznacza, że nie ma silnej konieczności wymiany pompy wody razem z w/w paskiem. W razie awarii pompy nie musisz zatem rozpinać rozrządu, choć spotkałem się na bratnim forum z opisem sytuaji, gdzie ktoś dzwonił do ASO o poradę i powiedzieli tam, że ze względu na słabe dojście do pompy trzeba zrzucić rozrząd, żeby ją wymienić - trochę chyba coś nie halo, bo w tym samym wątku inny kolega opisywał, że zmieniali mu dwukrotnie pompę wody bez dotykania rozrządu. Jeśli pompa ma wyczuwalny luz, hałasuje albo cieknie to wtedy należałoby ja wymienić. Jeśli nie ma objawów jak wyżej to ja bym ja raczej zostawił. No chyba że masz za dużo kasy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz części:

zdecydowanie proponuję ten komplet - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jest to bardzo dobra jakość za rozsądna cenę, miałem już dwa komplety tej firmy i wszystko było w porządku;

jak nie liczysz kosztów i masz za dużo pieniędzy to bierz ten - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]; podejrzewam, że jest to ten sam komplet co wyżej tylko z logo Forda;

ten komplet też można śmiało polecić - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Jeśli zdecydujesz się na wymianę pompy wody to ja polecam taką - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ];

ewentualnie jak opływasz w gotówkę to oryginał - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Ostateczną decyzję co wybrać pozostawiam Tobie.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 08-08-2014 o 11:45
kael82 jest offline  
Stary 08-08-2014, 14:31   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz rozrząd.....W Twoim silniku nie jest on najprawdopodobniej napędzany paskiem rozrządu, a to oznacza, że nie ma silnej konieczności wymiany pompy wody razem z w/w paskiem......
Odrobinkę zamotałeś. Chodzi o to, że pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, lecz paskiem wieloklinowym. Ja miałem dwa razy wymienianą pompę wody (za pierwszym razem poskąpiłem i kupiłem jakieś g... za 140 zł, za drugim - SKF) i jestem wręcz pewny, że rozrząd nie był ruszany, chociaż przy mechaniku nie stałem.
korek007 jest offline  
Stary 08-08-2014, 21:40   #7
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Skoro pompa nie "chodzi" pod paskiem rozrządu to innej możliwości jak napęd paskiem klinowym (czy tam wielorowkowym - jeden grzyb) raczej nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale może i trochę zagmatwałem.
W każdym razie już teraz wszystko chyba jasne dla kolegi, który założył ten temat.

Btw - a to
Cytat:
Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo w tym samym wątku inny kolega opisywał, że zmieniali mu dwukrotnie pompę wody bez dotykania rozrządu.
to przypadkiem nie Ty pisałeś??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 08-08-2014 o 21:43
kael82 jest offline  
Stary 09-08-2014, 05:56   #8
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wymiana el. eksploatacyjnych

Nie pamiętam, czy to pisałem. Faktem jest, że miałem dwa razy wymienianą pompę.
korek007 jest offline  
Stary 09-09-2019, 19:28   #9
F6kM1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Focus 2002 1.6 jakie filtry

Cześć, jestem tu nowy, więc jeśli źle nazwałem temat albo coś źle napisałem/nie wyszukałem tematu, który jest na forum to z góry przepraszam. Jaki polecacie zestaw filtrów przy zbliżającej się wymianie oleju? Czy Filtron to jest takie minimum, które warto brać pod uwagę? I też mam pytanie czy wszystkie filtry do Focusa mk1 1.6 są takie same tzn. taki sam typ niezależnie od rocznika?
F6kM1 jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
filtr , focus , zetec


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.