Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2019, 19:21   #1
sebulo10
ford::amateur
 
Imię: SEBASTIAN
Zarejestrowany: 20-12-2017
Skąd: PRUSZKÓW
Model: GALAXY
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Nietypowe objawy z zapłonem, elektryką lub elektroniką...

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum, więc mogłem popełnić jakąś gafę przy tworzeniu tematu, za co z góry przepraszam.
Problem mojego auta, tj. Galaxy z 2004 roku z silnikiem 2,3 (140 km) benz. + lpg polega na tym, że:
1. zaczęło się od utrudnionego uruchamiania kilka tygodni temu - kręcenie rozrusznikiem 2-3 krotne i dopiero odpalał. Jednak takie sytuacje nie było częste i codzienne, raczej okazjonalne.
2. wymieniłem świece i przewody WN, filtry lpg - niestety problem nie ustał.
3. od poprzedniego tygodnia z kolei mam problem z uruchamianiem pojazdu, polegający na tym, że po przekręceniu kluczyka nie dzieje się nic poza świecącymi kontrolkami. Dopiero kilku lub kilkunastokrotne przekręcenie kluczyka uruchamia rozrusznik. Często obydwa w/w objawy występują naprzemiennie.
4. w związku z brakiem reakcji rozrusznika na kluczyk, odwiedziłem elektryka, który stwierdził, że rozrusznik jest w bardzo złym stanie i wymienił go na regenerowany. Niestety objawy wróciły kolejnego dnia. Wymieniłem też kostkę stacyjki, ale bez efektu.
5. samochód potrafi delikatnie poszarpywać i kilka raz zgasł w trakcie jazdy.
6. check nie świeci, tzn. raz się włączył jak szarpnął silnik i pokazał wówczas błąd p0171 (sonda lambda), ale pewnie dlatego, że słabo przepalił paliwo. Po wykasowaniu już się nie pojawił.
7. generalnie objawy te pojawiają się kiedy chcą - rzadziej i częściej, każdego dnia inaczej i bez względu na okoliczności, zarówno na benzynie jak i na gazie.
8. instalacja ma już 10 lat.

Jeśli ktokolwiek ma jakiś pomysł lub borykał się z podobnym problemem, proszę o kontakt, bo fachowcy, u których byłem, rozkładają ręce.
Nie mogę już sobie pozwolić na kolejne nietrafione wymiany części.

sebulo10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 15:00   #2
no_fear
ford::average
 
Avatar no_fear
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: KrK
Model: MK2
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: `00
Postów: 183
Domyślnie Odp: Nietypowe objawy z zapłonem, elektryką lub elektroniką...

ad 1. przyjrzyj się pompie paliwa - auta zagazowane często gęsto jeżdżą na głębokiej rezerwie (syfy z dna, itd.)

ad 3.
do przeczytania te wątki:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Zaczął bym od wymiany przekaźnika nr 30...
no_fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.