Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2019, 12:05   #1
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Witam

Mam problem z szybami w Fordzie Fiesta.Otwieranie i zamykanie nie działa.
Auto jest trzy drzwiowe.W przełączniku w drzwiach kierowcy szyba od strony kierowcy otwierała się automatycznie do końca i zamykała do końca automatycznie (przełacznik dwupozycyjny) od strony pasażera tylko jak był wciskany przyciski (przełącznik jednopozycyjny) . W tej chwili słychać tak jakby przekaznik w drzwiach kiedy przełączam na druga pozycje przełacznika od szyby kierowcy.Na pierwszej nic nie słychać .Od strony pasażera tez nic nie słychać.
Szyby nie działają.
Jakieś sugestie co moze być problemem?

krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 14:44   #2
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

bezpiecznik?
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 16:05   #3
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Cytat:
Napisał K@mix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bezpiecznik?

Zapomniałem dodać że dla żony zadziałały raz, później zero reakcji. Bezpiecznik sprawdzałem jest ok.
Czy ma ktoś schemat elektryczny do Fiesty mk7 lub część schematu dotycząca elektrycznych szyb?

Ostatnio edytowane przez krynio5 ; 18-08-2019 o 20:36
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 13:49   #4
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Jaki schemat? Masz trzy przewody od podnośnika do modułu w drzwiach (skąd pewnie słyszysz przekaźnik). Sprawdź czy szyba nie ma jakiegoś oporu.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 15:19   #5
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Dziś żona otworzyła i nie może zamknąć. Wczoraj zauważyłem że jak klikam przyciskiem od otwierania szyby pasażera to swieci się kierunek w lusterku od tych drzwi czyli kierowcy (tylko w lusterku). Wygląda na to że coś jest w drzwiach, zawilgocona złączka lub połączeniu drzwi z resztą samochodu. Czy to dobre założenie? Rozbierać boczek?

Bump: Odłączyłem trzy złączki pomiędzy drzwiami a reszta auta. Wszystko wygląda ok. Wyjąłem sterowanie z drzwi i też wszystko wygląda dobrze. Czy jest jakiś moduł który steruję tymi szybami. Co jeszcze sprawdzić?


Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki schemat? Masz trzy przewody od podnośnika do modułu w drzwiach (skąd pewnie słyszysz przekaźnik). Sprawdź czy szyba nie ma jakiegoś oporu.
Przewodów jest więcej niż trzy i szyba nie ma żadnego oporu. Ponawiam pytanie o schemat lub cześć schematu.


Rozebrałem boczek od drzwi i sprawdziłem złączki , wszystko wygląda OK.Wypiąłem złącze od lusterka ponieważ zauważyłem tak jak pisałem wcześniej ze zaświeca się kierunek gdy naciskam przycisk podnoszenia lub opuszczania, wtedy tak jakby nie ma zasilania ten moduł który jest zespolony z przełącznikami w drzwiach kierowcy( nie słychać przekażnika).

Proszę o pomoc , ewentualnie jak zamknąć szyby.

Ostatnio edytowane przez krynio5 ; 19-08-2019 o 17:55
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 00:11   #6
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Po stronie kierowcy sa przyciski dla podnoszenia i opuszczania szyb i to jest moduł elektroniczny który steruje podnoszeniem i opuszczaniem, dla okna po stronie kierowcy, a dla pasażera jest zwykły przełącznik góra/dół. Jedna wtyczka to 8 pinów i ta wtyczka sterują góra/dół obie strony i druga wtyczka 4 piny która przełącznik dostaje sygnały zliczające obroty silniczka na podstawie zapamiętuje pozycje krańcowe stąd okno kierowcy działa w trybie one touch. Ja bym sugerował sprawdzenie tego przełącznika może gdzieś złapał wilgoć.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 07:11   #7
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moduł elektroniczny który steruje podnoszeniem i opuszczaniem, dla okna po stronie kierowcy, a dla pasażera jest zwykły przełącznik góra/dół. Jedna wtyczka to 8 pinów i ta wtyczka sterują góra/dół obie strony i druga wtyczka 4 piny która przełącznik dostaje sygnały zliczające obroty silniczka na podstawie zapamiętuje pozycje krańcowe .
Bzdura. Moduł jest zarówno w drzwiach kierowcy jak i pasażera. I nic zlicza żadnych obrotów a działa na zasadzie zwiększonego oporu, który daje szyba w ostatniej fazie. Ale teza z wilgocią w którejś z kostek lub gumowym słoniku w drzwiach jak najbardziej możliwa.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 15:47   #8
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po stronie kierowcy sa przyciski dla podnoszenia i opuszczania szyb i to jest moduł elektroniczny który steruje podnoszeniem i opuszczaniem, dla okna po stronie kierowcy, a dla pasażera jest zwykły przełącznik góra/dół. Jedna wtyczka to 8 pinów i ta wtyczka sterują góra/dół obie strony i druga wtyczka 4 piny która przełącznik dostaje sygnały zliczające obroty silniczka na podstawie zapamiętuje pozycje krańcowe stąd okno kierowcy działa w trybie one touch. Ja bym sugerował sprawdzenie tego przełącznika może gdzieś złapał wilgoć.
Rozbieralem ten moduł, czyścilem przelutowalem, choć nie miał śladów zawilgocenia. Sprawdzilem wtyczki.

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura. Moduł jest zarówno w drzwiach kierowcy jak i pasażera. I nic zlicza żadnych obrotów a działa na zasadzie zwiększonego oporu, który daje szyba w ostatniej fazie. Ale teza z wilgocią w którejś z kostek lub gumowym słoniku w drzwiach jak najbardziej możliwa.
Być może w lepszej wersji jest inny moduł. U mnie właśnie taki jaki opisał kolega whirl.

Bump: Zauważyłem jeszcze jedno. Jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to przestaje klikać przekaźnik od drzwi, no i to zaswiecanie kierunkowskazu w lusterku.
Próbowałem na krótko wypinajac wtyk od modułu w drzwiach i wsadziłem dwie pincety żeby podać napięcie na silnik. Niby coś tam chciał ruszyć ale nawet nie drgnie. Tylko słychać takie próbowanie.
Idę wypiac bezpiecznik od ogrzewania szyby. Może tam gdzieś jest zwarcie. I brakuje prądu tzn jest napięcie ale prąd jest za niski.
Proszę o pomysły co to może być, i jak sprawdzic?

Bump: Po wypieciu bezpiecznika od ogrzewane szyby tył po uruchomieniu silnika i włączeniu ogrzewania, kontrolka od ogrzewania szyby się zaswieca, ale słychać przekaźnik w module od podnoszenia szyb. Wcześniej nie było słychać przekaźnika po włączeniu ogrzewania.
Jeszcze jedno, po odpieciu zlaczki od lusterka w drzwiach kierowcy też nie było słychać kliku przekaźnika.
Czy jak poprowadze kable bezpośrednio do silnika podnośnika szyby to podniose ja lub odpuszczę?
We wtyczce od podnośnika mam również przewody od modułu o których mówił kolega whirl(druga wtyczka).
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 22:52   #9
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Czy ktoś może zrobić jakiś zrzut ekranu czy taki schemat elektryki szyb jest na ETIS bo ja tego nie widzę?
Jak wykupie dostęp do ETIS za np. godzinę to będę mógł ściągnąć schemat do drugiego samochodu czy tylko do jednego?
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 00:45   #10
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura. Moduł jest zarówno w drzwiach kierowcy jak i pasażera. I nic zlicza żadnych obrotów a działa na zasadzie zwiększonego oporu, który daje szyba w ostatniej fazie. Ale teza z wilgocią w którejś z kostek lub gumowym słoniku w drzwiach jak najbardziej możliwa.
Nie bzdura, jest czarno no białym w serwisówce FORDa, opis "The master window control switch determines window position based upon feedback from two Hall-effect sensors (integral to the LH front window motor). Voltage and ground is supplied to the Hall-effect sensors from the master window control switch. If any fault occurs in the Hall-effect sensor circuits, the LH front window still operates (only the one-touch operation and obstacle detection is inoperative)."

Przerabiałem problem na własnej skórze jak nie ma odpowiedzi (sprzężenia zwrotnego, druga mała wtyczka) z silniczka to okno tylko przesuwa się 10-15cm i się zatrzymuje nawet jak trzymasz palec cały czas na przycisku.


Moduł elektroniczny steruje tylko szybą kierowcy, dla pasażera możesz trzymać przycisk do góry czy na dół silnik nadal będzie działał i próbował pomimo oporu kręcić aż zabezpieczenie termiczne w silniku zadziała.

Popatrzę Ci za schematem jutro albo pojutrze. Jak dla mnie to masz gdzieś pęknięty kable albo wali gdzieś coś na masę i dlatego takie cuda się dzieją. W twoim przypadku powinieneś być wstanie opuścić szybę pasażera przełącznikiem po stronie pasażera jako że sterowanie szybą pasażera nie ma żadnych modułów elektronicznych jest tylko zwykły przełącznik który zmienia polaryzację silnika.
whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.