Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2017, 13:35   #31
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: PILOT programowanie

Cytat:
Napisał mrmocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wygial sie ten drucik co łączy baterie z pilotem.
Cytat:
Napisał antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obejrzyj styki, od baterii czy nie podwinięte.
Piloty programuje się tak jak podałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 14:05   #32
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: PILOT programowanie

Mialeś racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... wygięty był 2 milimetry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz i swiatelka sie blyskaja po 2 razy.. haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 07:39   #33
adamek2828
ford::advanced
 
Avatar adamek2828
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-11-2016
Skąd: skierniewice
Model: Focus mk3 lift mondeo mk4 lift
Silnik: 1.5tdci 95kM 1.6 115KM
Rocznik: 2018 2013
Postów: 260
Domyślnie Odp: PILOT programowanie

Jak by ktos potrzebował to we fieście z 2015 roku mk7,5 zmienili procedurę kodowania pilota i teraz przekreca sie 8 razy a nie 4 razy jak było dotychczasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamek2828 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 16:44   #34
tomekcz992
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Chojnów
Model: Fiesta & Grand C-max
Silnik: 1,4 & 1,6
Rocznik: 2004 & 2011
Postów: 8
Domyślnie Nowy kluczyk z pilotem

Witam,

Kupiłem fieste mk6 2003 rok. Kupując właściciel dał mi tylko 1 kluczyk bez przycisków do otwierania/zamykania auta i bagażnika. Chciałem dorobić taki sam klucz, lecz osoba która mi to dorabiała nie miała takiej samej "bazy" i nowy klucz posiada przyciski otwieranie/zamykanie drzwi i bagażnika. Do nowego kluczyka wgrane immo i wszystko gra.

Pan, który dorabiał mi kluczyk powiedział, że jeżeli mam centralny zamek to wystarczy dokupić "płytkę" wsadzić do pilota i na YT jest wiele tutoriali, które mówią co i jak krok po kroku.
Wiadomo, że lepiej mieć możliwość otwierania auta przyciskami z kluczyka. I tu moje pytanie, czy rzeczywiście wystarczy kupić "płytkę" i da się to jakoś samemu zaprogramować?
tomekcz992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 17:17   #35
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk z pilotem

Czytam i trochę nie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz zwykły kluczyk bez przycisków ale on też musi mieć "kość" immobilizera bo inaczej nie odpalił by silnik.
Chcesz dorobić taki z przyciskami?? Ktoś Ci to już skombinował i przyciski działają ?? ale nie możesz nim odpalić silnika ?? Pan który dorabiał kazał Ci kupić tą "kość" immobilizera i włożyć do kluczyka?? Bo tak to zrozumiałam.

Możesz tym kluczykiem pilotem odpalić silnik??

Jak nie masz "kości" w tym kluczyku z przyciskami to nic nie da dokupienie nowej "kości", bo trzeba ją zaprogramować pod konkretny model auta. Ty możesz jedynie taki kluczyk zaprogramować żeby działał kombinacją przycisków, ale jak masz wszystko poskładane....kluczyk pilot z odpowiednim oprogramowaniem + "kość" immobilizera.

Jak masz wszystko poskładane to programowanie nowego pilota jest b.proste....
Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a
następnie z powrotem do położenia 0
cztery razy, w krótkich odstępach czasu
(co około sekundę).
3. Wyjmij kluczyk z włącznika zapłonu i
naciśnij dowolny przycisk na pilocie
zdalnego sterowania.
4. Ponownie włóż kluczyk i obróć do
położenia II, a następnie 0. Wyjmij kluczyk
i sprawdź działanie pilota zdalnego
sterowania, aby upewnić się, że
programowanie zostało ukończone
pomyślnie.

A tak wygląda "kość" która powinna być w kluczyku pilocie......http://prntscr.com/uc42zy

Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 05-09-2020 o 17:28
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 18:20   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk z pilotem

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam i trochę nie rozumiem
ja czytam i wszystko rozumieem

był klucz grot+pestka immo

dostał grot+pesetka immo ale w obudowie jajko bez elektroniki do centrala

jeśli auto ma centralny z grota to pod warunkiem właściwej wersji GEM można dozbroić je w central z pilota

Najważniejsze, czy klucznik wsiadał do auta z komputerem żeby dopisać pestkę do auta, czy klonował istniejącą pestkę w maszynce na stole?

Jak dopisał to ok, zgodnie ze sztuką (chociaż nie ma to wpływu na historię z pilotem).


Jeśli po tej kombinacji w aucie:
'Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a
następnie z powrotem do położenia 0
cztery razy, w krótkich odstępach czasu
(co około sekundę)."
będzie słychać sygnał dźwiękowy to GEM jest właściwy i pozostaje dokupienie używanego "jajka" w celu pozyskania elektroniki

Max 4 "piloty" do dopisania do auta.

Jak brak sygnału, to GEM do wymiany na mocniejszy.

Warunek konieczny: central z grota w drzwiach
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masz nadal tego Cmax z profilu?

użyj jajka/scyzoryka od niego, ucieszysz się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 05-09-2020 o 18:23
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 20:31   #37
tomekcz992
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Chojnów
Model: Fiesta & Grand C-max
Silnik: 1,4 & 1,6
Rocznik: 2004 & 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk z pilotem

Jest dokładnie tak jak opisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ��
tomekcz992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 20:43   #38
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk z pilotem

jajko od c-maxa zadziałało?

to teraz uważaj jak oba auta stoją obok siebie
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2021, 17:30   #39
corso00
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-12-2021
Skąd: Łódź
Model: Fiesta
Silnik: Ecoboost 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Thumbs up Odp: PILOT programowanie

Cytat:
Napisał adamek2828 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by ktos potrzebował to we fieście z 2015 roku mk7,5 zmienili procedurę kodowania pilota i teraz przekreca sie 8 razy a nie 4 razy jak było dotychczasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż się zarejesrtrowałem specjalnie, żeby podziękować za ten post. Dzisiaj chciałem rozrusznik urwać, a wystarczyło wejść tutaj. Dodam tylko, że te 8 razy trzeba zrobić naprawdę szybko ( z pozycji 0 do II, bez zapalania sinika).
corso00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.